O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od tnema »

Mám v plánu jít k O2, zde na venkově moc možností není a mají ted akci.

Když se dívám přes jejich www na rychlost tak u mě je jen 20/2,
přitom brácha který bydlí kousek ode mě, vzdušnou čárou 70m může mít 50/5.
Vím jak vedou kabely. Ten stejný kabel co vede k bráchovy, pokračuje k rozvodné skříni která je kousek od mýho baráku a z ní vede kabel ke mě.

Dle mě to je jen v nastavení v té skříňi nebo se pletu?

Můj dotaz zní, jak přimět O2 aby zvedli rychlost na oněch 50/5.
PS.: není zde někdo kdo dělá na vyšší pozici v O2 aby to "popohnal" ?


A vedlejší dotaz, tento modem mi bude stačit ? Nechci brát od nich za 1700kč.

TD-W8980B - mam ho lacineji
ntb lenovo i5/1660Ti
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Weslo »

Se to tady řešilo milionkrát.
Nejde vůbec o nastavení ve skříni, jde o to, kolik toho ta metalika u Tebe dá.O2 naopak chce aby to bylo co nejvíc, aby z tebe měla větší marži, protože náklady s rychlostí (u těchto služeb) nerostou.

Ten údaj je podle parametrů naměřený automaticky, je možné, že je to u Tebe jinak, nebo je tam opravdu problém a víc to nejede. To se nedá nějak dopředu říci. Uvidíme až ti to zřídí.
navíc mají Optimal (20Mbit) a Aktiv (50Mbit), takže o nic nejde, když to půjde víc, rádi Ti to změní jistě..
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od zsdx »

Ten údaj je podle parametrů naměřený automaticky
A jak to na jeho pripojce namerili, kdyz se k nim teprve chysta jit?
Hadam, ze bere udaje z mapy na Zrychlujeme Cesko.
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od tnema »

No ja vim kolik mi daj, to uz sem psal, 20 mb. Vic prej nejde. Ale nechapu proc, viz jak sem psal, bracha je na stejny lajne, stejna metalika, nerikejte mi ze na 70m to nejde.
ntb lenovo i5/1660Ti
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Weslo »

zsdx píše:
Ten údaj je podle parametrů naměřený automaticky
A jak to na jeho pripojce namerili, kdyz se k nim teprve chysta jit?
Hadam, ze bere udaje z mapy na Zrychlujeme Cesko.
Linky se měří automatem už asi 15 let, zcela nezávisle na tom, jestli je na konci někdo připojený nebo ne.
tnema píše: Ale nechapu proc, viz jak sem psal, bracha je na stejny lajne, stejna metalika, nerikejte mi ze na 70m to nejde.
Dostupná rychlost se určuje podle útlumu. Pokud je moc vysoký, nebude to fungovat. Je možné, že máš na kabelu nějáký problém, který to způsobuje, nebo do toho kabelu teče, nebo dalších milion věcí.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od pilarius »

Až ti zavedou tu dvacítku, zavolej si na 800 02 02 02, volba číslo 4, oni ti to přeměří a třeba ti budou i schopni říct, jestli to fakt nejde a proč. Může to být jen chyba v systému, ale můžeš tam mít třeba tenčí drátky, nebo může kolem vést elektrické vedení, které indukuje rušení.
Ten rozdíl 70 metrů může dělat hodně. Aktiv se zpravidla nabízí max. do kilometru (a obvykle nad 700-800 metrů už stejně nemá smysl, protože to jede reálně jen 30).
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od tnema »

řešil jsem to se známým co dělá u O2, je to jen o tom kolik do toho pustí, čili kabely , rušení apod je cajk.
Říkal mi že tj o tom jim furt volat, samozřejmě mi to řekl mimo O2 linku,
je prej možné že ta rchlost se třeba za 3 měsíce může navýšit.

Takže moje domněnky se potvrdili,
jde to ale někomu se nechce....
ntb lenovo i5/1660Ti
Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Chalpe00 »

Měl jsem to podobně. Když jsem šel k O2, tak mi nabízeli taky jenom 20/2 a přitom kamarád, který bydlí 100 metrů vedle měl tenkrát snad ještě 40/4. Mě to bylo nějak jedno, protože 20/2 mi stačilo. Asi po půl roce mi přišla sms s nabídkou na vyšší rychlost. Právě na to 50/5. Myslím, že když na ně přitlačíš, tak to půjde hned.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od pilarius »

Objednávka jde založit mimořádně přes back office, i když se v Moje O2 nenabízí. Založ si přes linku, nebo sám v Moje O2 požadavek. Jestli máš potvrzeno, že dráty to zvládnou, nebude to problém.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Weslo »

tnema píše:řešil jsem to se známým co dělá u O2, je to jen o tom kolik do toho pustí, čili kabely , rušení apod je cajk.
Aha, tak to bude zřejmě někdo , kdo ví o čem mluví. Škoda, že ho nenapadlo si aspoň přečíst principy xDSL na wiki
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Flegy »

presne tak. dsl je uz tak vysponovana skoro na max kdyz si vemes ze to je tazeny po xx let starych rozvodech po telekomu... ja treba jsem nemel jinou moznost nez O2, protoze tu proste nic jineho neni (ani wifi). prijel technik, odzkousel a rekl, ze mam stesti, protoze kdybych mel barak co ma soused vedle, mam smulu s cimkoli vyssim nez 20mbps. a to je soused jen cca 50m daleko. ted to realne jede 21/1.8 . sousedovy 7/0.4 ...
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Waleron »

V O2 jsou tupci. Já mám na vesnici od T-Mobile 20M za 399 Kč. Když u nás konečně bylo už VDSL, zavolal jsem do TM o zrychlení(měl jsem ADSL) Do 20 minut hotovo a běželo VDSL. Příbuzný je u O2, o 15m dál , prý to není možné, prostě tomu nevěřili, prej kecám. Nakonec mu to také zrychlili, ale takových blbostí co kolem toho nakecali. Nahlásil O2 výpověď, řekl že u TM mu tu rychlost daji bez problémů a pak se teprve ledy hnuly.... Trvalo to cca týden, že prý musí zažádat o volný slot. Prý měl štěstí, byl poslední... TM operátor se tomu jenom smál... Jinak problém s navýšením rychlosti od O2 u nás na vesnici mělo více lidí....
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od python.p »

Vem to od bráchy na půl a přes zahradu si natáhni lajnu:P
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Weslo »

Waleron píše:V O2 jsou tupci. Já mám na vesnici od T-Mobile 20M za 399 Kč. Když u nás konečně bylo už VDSL, zavolal jsem do TM o zrychlení(měl jsem ADSL) Do 20 minut hotovo a běželo VDSL. Příbuzný je u O2, o 15m dál , prý to není možné, prostě tomu nevěřili, prej kecám. Nakonec mu to také zrychlili, ale takových blbostí co kolem toho nakecali. Nahlásil O2 výpověď, řekl že u TM mu tu rychlost daji bez problémů a pak se teprve ledy hnuly.... Trvalo to cca týden, že prý musí zažádat o volný slot. Prý měl štěstí, byl poslední... TM operátor se tomu jenom smál... Jinak problém s navýšením rychlosti od O2 u nás na vesnici mělo více lidí....
Já celkem chápu, že když někdo neví o co jde tak to vypadá divně. Nicméně:
Tobě to zrychlili, protože už si zřejmě byl na VDSL DSLAMu s ADSL profilem (umí to oboje).
Příbuzný mohl být klidně na staré ADSL kartě/DSLAMu a tam to je třeba fyzicky přepojit a překonfigurovat, což zabere nějaký čas.

Možná Tě to překvapí, ale ne všechno na světě je jednoduché.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od del42sa »

musíš se zkrátka připojik k nejsilnější lidské síťi :lol:
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Waleron »

Tak já netvrdil, že je to jednoduché. Pro O2 to je jednoduché, "NEJDE TO", a zákazník to neřeší, jelikož jim věří. Až když člověk začal požadovat ukončení služeb, začali se o to zajímat...
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Flegy »

to ja mam treba smulu, cca 200m ode me je zbrusu novej dslam propojenej optikou s pateri, ale ja mam pesek. mam tu sem zavedenej kabel s velkym utlumem... cili 20/2mbps :/
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od killerek »

Tak lopatu, krumpac, novy kabel a jedem :D
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od Weslo »

Flegy píše:to ja mam treba smulu, cca 200m ode me je zbrusu novej dslam propojenej optikou s pateri, ale ja mam pesek. mam tu sem zavedenej kabel s velkym utlumem... cili 20/2mbps :/
Na 200m tomu fakt nevěřím, na tuhle vzdálenost funguje normálně 250Mbit... kdyžtak číslo přípojky/adresu do SZ... eventuelně se to dá přepojit...
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: O2 internet - jak je donitit aby zvedli rychlost

Příspěvek od tnema »

U mě se to již díky bohu vyřešilo, čokoládová parta už kopá jak divá. 20 min práce, 20 min sedí :-)
Do 14 dní je optika rdy.
ntb lenovo i5/1660Ti
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“