Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Fers
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2013
Bydliště: Brno

Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od Fers »

Ahoj,
chtěl bych se s Vámi poradit s výběrem malého nástěnného datového rozvaděče, který potřebuji umístit nad vstupní dveře bytu vedle elektro rozvaděče. Původně jsem pošilhával po 19" 6U s hloubkou 400mm, do kterého bych se pohodlně vlezl, ale už je to moc "velká krabice" (VxŠxH 350x600x400) okolo které budete každý den chodit. Jsem limitovaný výškou 390mm mezi dveřmi a podhledem, šířkou 700mm, a hloubku by mé cítění přežilo tak 200mm, aby to příliš netrčelo ze zdi, když pod tím procházíte.. jediné co jsem našel je Datacom WALL2 19" 2U 540/350/120mm, plechová dvířka, ale bojím se jak se do tohoto vlézt a chtěl bych ideálně rozvaděč z plastu, ne plechu kvůli Wifi.. proč se vlastně dělají výhradně jen plechové datové rozvaděče (i ty menších rozměrů)? Přijde mi to trochu nelogické v dnešní době, kdy tam chcete umístit i WLAN modul, plastový by byl určitě přívětivější z důvodu útlumu Wifi signálu.. ale žádný takový jsem nenašel :(

Měl by do toho vejít nejnovější UPC modem (ta velká krabice s pitomě velkým adaptérem), switch 8 portů a aktivní anténní rozbočovač (4 výstupy) + 3x zásuvka na 230V + do rozvaděče bude ze zadní strany trčet účastnická zásuvka internet/TV.. teoreticky, když po tom budu chvíli skákat, tak to tam o prsa vejde i do té 19" 2U, ale hitparáda to nebude.. už tak jsem se uskromnil z 16 portového switche + NAS server a další věci budou muset jinam.. otázka je jestli to je ještě stále reálné..

Jak máte vy vyřešení bytový rozvaděč nad dveřmi (bohužel, žádnou komoru, tam bych ho zašil nemám)? Popř. víte o nějakém vhodnějším rozvaděči/plastové krabici/skříňce?

Díky.
CPU: Intel i5 4670K 4.1GHz, GS Tranquillo 2, MB: Gigybyte GA-Z87-HD3, RAM: 4*4GB Crucial Ballistix Tactical 1600, GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming, SSD: Samsung 840 PRO 120GB
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od shorty25 »

Podle mě se to v tý krabici uvaří. Spíš bych se zamyslel nad tím, jestli to nelze udělat bez kabelu a vše jet po wifi. Předpokládám, že byt nemá 150m2 když nemá ani komoru.
Vždy prodávám i jinde.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od zsdx »

10" uz je moc maly?
Fers
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2013
Bydliště: Brno

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od Fers »

V té 19" U2 je to jak tetris.. 10" s nízkou hloubkou je bez šance.. spíš se opravdu bojím aby se to neupeklo, protože o nějakém proud vzduchu nemůže být řeč.. teda né, že by tam bylo něco výkonového, ale když prostě není proudění vzduchu a odvod tepla, tak se upečou i blbosti s pár watty
CPU: Intel i5 4670K 4.1GHz, GS Tranquillo 2, MB: Gigybyte GA-Z87-HD3, RAM: 4*4GB Crucial Ballistix Tactical 1600, GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming, SSD: Samsung 840 PRO 120GB
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od killerek »

Plechove se to dela, protože to ma něco vyrzet. Mam v byte pod stropem 6U, kde je nahore patchpanel, pod tim Cisco SB switch 24 portu a dole police s ISP zarizenim a mym routerem s wifi. Mam to cca uprostřed bytu a i přes panely a plechovy rack mam wifi signal OK všude. Pro UPC tam mam take koax rozbocovac. Vecer muzu uploadnout foto. Planuju tam ještě hodit NAS.

shorty25: Nic se uvari, ty moderni zarizeni mají jiz power management. Kabel wifi proste kvalitne nenahradíš.
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od _vuLva_ »

Mrkni na Sabaj Multi-Alfa 360. Vyrábí se ve dvou velikostech.

Mám ho v bytě nad dveřmi vedle el. rozvaděče a v něm Ubiquiti USG + Unifi POE Switch, zásuvky a dva adaptéry. Dá se sehnat na Allegru nebo šel myslím objednat přímo z jejich stránek. Jediná nevýhoda je, že nemá žádný otvory pro chlazení. Musím mít dvířka pootevřený jinak by se to tam upeklo. Časem tam asi dobastlím ventilátor. Není to nic profi, ale svůj účel to splní.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
Fers
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2013
Bydliště: Brno

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od Fers »

killerek: za foto bude vděčný, kolik mát to tvoje 6U na hloubku (400/450/500/600)? Mě by mělo stačit U6 hluboká 400mm a vlezl by se tam i NAS, jen se bojím, jak to prostě bude vizuálně a pocitově působit (omezení výšky místnosti u průchodu), přece jenom ty rack rozvodnice moc krásy nepobrali..
CPU: Intel i5 4670K 4.1GHz, GS Tranquillo 2, MB: Gigybyte GA-Z87-HD3, RAM: 4*4GB Crucial Ballistix Tactical 1600, GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming, SSD: Samsung 840 PRO 120GB
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od killerek »

Tady je foto: https://imgur.com/tSWwDpM
Rack ma na hloubku 400 mm.

Kabely jsou vedene nahoru do podhledu ze sadrace. Kde bylo potřeba, tak jsou v rohu stazene dolu. V rohu obyvaku u balkonovych dveri sem je schoval za sadrac, protože tam sla i eletrina dolu. Na pricce v obyvaku jsou schovane v sadraci, protože sem si tam delal i "okno" pro TV ( https://imgur.com/fNOI7Gm ). V pracovne sem v rohu priznal listu. U podlahy jsou schovane v "okrasne" liste ladici s vynilovou pohlahou. Do loznic pak vedou bud přes pracovnu nebo obyvak. Na stope pekne prichyceno: https://imgur.com/Gp6dIJZ (foto před udelanim podhledu). Zato elektrikari tam nasekali kabely hala bala přes tu hliníkovou konstukci, ale byl sem rad, ze aspoň druhy elekrikar dotahl praci do konce s dvou mesicnim zpozdenim :-(
Fers
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2013
Bydliště: Brno

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od Fers »

Díky! Nevypadá to nijak zle, bál jsem se toho víc :) Co to je konkrétně za rozvaděč? Já ještě zvažuji rozvaděč s plechovými dvířky, určitě to nebudu mít tak hezky učesané jak ty (oželím patchpanel), tak aby to nešlo vidět, ale zase těmi dvířky bude trpět Wifi..

O řemeslnících mi nemluv.. naše rekonstrukce měla být udělaná před prázdninami a není tam udělané v podstatě nic.. dělal jsem si sám bourací práce (původně měli dělat komplet, ale nastoupili později, tak abych se nenudil), kdy jsem po sobě vše hezky uklidil, zametl, i když v bytě nebydlíme.. teď je to tři měsíce co jsem byt svěřil dělníkům a od té doby tam byli tak 10x, bordel všude a kromě dvou příček, pověšení CD profilů a zapravení stavebních otvorů není nic hotové (hlavně koupelna), teda mám natahanou elektřinu a data + rozvody vody s odpady, co jsem si zajistil externě během 3 víkendů.. asi je vykopu a dodělám sám.. jen kdyby byl ten čas..

Mmj. to zapuštění TV je super!
CPU: Intel i5 4670K 4.1GHz, GS Tranquillo 2, MB: Gigybyte GA-Z87-HD3, RAM: 4*4GB Crucial Ballistix Tactical 1600, GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming, SSD: Samsung 840 PRO 120GB
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od killerek »

Rozvadec je myslim Shrack. Me to s kabelazi, rozvadecem, patchpanelem a zasuvkama i pro koax vcetne práce vyslo na 13 tisíc.

Ja mel horsi to, ze sem porad stehoval věci po byte z mistnosti do mistnosti.

To zapusteni TV mi zrovna poradil typek, co sem ho mel na datovou kabelaz. Vyhoda dobrych vztahu s dodavateli, když nam delal kabelaz všude mozne v byvalem zamestnani.
Fers
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2013
Bydliště: Brno

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvek od Fers »

No až se budou dělat podlahy, tak budu přesouvat "jen" takové skladiště 3x3x2m co jsem udělal z banánových krabic a skříní uprostřed jedné místnosti a 1000x omotal strečkou proti prachu..

Hmm, asi se nakonec obejdu bez rozvaděče.. uvědomil jsem si, že hned vedle vstupních dveří chceme vestavnou skříň, takže bych v ní vyčlenil místo na všechny datové serepetičky a dal tam ze strany větrací mřížku (s možností větráčku), aby se to tam nepeklo. Případně to pak doplním jen rámem pro rack, modem jehož součástí je i Wifi AP pak dám jen mimo ten rám kvůli rušení.. navíc tím získám téměř neomezený prostor pro případné rozšiřování..
CPU: Intel i5 4670K 4.1GHz, GS Tranquillo 2, MB: Gigybyte GA-Z87-HD3, RAM: 4*4GB Crucial Ballistix Tactical 1600, GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming, SSD: Samsung 840 PRO 120GB
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“