Lan+wifi pres cely dum a pozemek

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
IceMan5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2009
Bydliště: Kousek od ostravy
Kontaktovat uživatele:

Lan+wifi pres cely dum a pozemek

Příspěvek od IceMan5 »

Ahoj,koupil jsem vetsi rodinny dum.prizemi garaze.prvni patro pokoje a druhe taktez navic puda.dum je obdelniloveho tvaru z cihel.pozemek okolo domu cca 1800.internet priveden z horniho pohledu do 2 patra vpravo dole(dal od zahrady).kabely si rozvedu po mistnostech ale problem mam jak vyresit wifi na cely pozemek a druha vec ze mam danou ip takze switchem to asi nepujde a budu muset dat router.v dome bude 16+ zarizeni na lanu.vse chci v 1gbit rychlosti.muzete neco navrhnou kde co a jak?zatim mam stary tplink wifi router uprostred baraku a kabely jen tak halabala a switche na kazden patre coz mi nevyhovuje
CPU:Intel Pentium G4560,MB: MSI Z170A GAMING M3, RAM:2X8GB Kingston hyper x @ 2800mhz,SSD:SSD Samsung M.2 512gb 3000/1800,GPU:NVIDIA GTX770 4gb , PSU:Fortron aurum 700,CASE:Akasa venom toxic,1x240mm rad,1x420mm rad,pumpa eheim,grafika a cpu na vode
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Lan+wifi pres cely dum a pozemek

Příspěvek od killerek »

Pro start by to chtelo asi nejaky planek s rozmery, jak mistnosti tak pozemku a mozna i nejaky 3D model, kde bylo poznat, kam se daji umistit venkovni anteny. Ale na tenhle rozsah bych ti spise doporucil firmu, která by to prosla fyzicky a dle mistni situace navrhla reseni.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lan+wifi pres cely dum a pozemek

Příspěvek od Michal86 »

Ahoj, jak píše killerek, chtělo by to nějaký řez objektem, případně situaci s pozemkem, kde všude chceš wi-fi. Já mám doma roztahaný internet na ploše cca 130m2 - 3 patra nad sebou a pak ještě půda cca 20m2. Vše jsem řešil umístěním racku na jedno schodiště. V racku je zesilovač pro signál kabelovky, rozvody do všech místností, dále modem, 24 port switch mikrotik, UPS - v každé místnosti minimálně 1x RJ45, v některých i více. Takto jsem provedl zasíťování. S wifi jsem měl věčně problémy, měl jsem 2 malé satelitky od mikrotiku a ty to nedávali, doplnil jsem to netisem (4x anténa) a celkem pohoda. Pořád jsem se ale musel mezi těma dvěma sítěmi přepínat když někde nebyl signál. Nakonec jsem to vyřešil tím že jsem koupil 3x satelit DECO M5, nastavil jsem vše jako acces point, rozmístil vhodně tak, aby byl signál všude a už nic neřeším. Nevím jaký máš rozpočet,ale určitě se vyplatí zainvestovat do toho, mít všude kabely + to doplnit wifi řešením.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Lan+wifi pres cely dum a pozemek

Příspěvek od Holda »

Zainvestuj do racku a Unifi. Je to hodně user friendly a v mnoha věcech to umí i to, co enterprise řešení.
USG + Unifi Switch + UAP. Switche mají i dva SFP+.
Kontroler si rozjedeš buď ve virtuálce, nebo na Cloudkey.
Výhodou bude, že budeš mít jednotnou správu všech prvků a poměrně dobrý přehled o provozu i základní IPS.
Co se týče zahrady, tak záleží na situaci na místě, ale mají jak venkovní AP, tak i celkem solidní Mesh systém.
nebo kupíš pár sektorovek.
.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“