WiFi anténa - bastl

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
jjeniczek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2003
Bydliště: Praha

WiFi anténa - bastl

Příspěvek od jjeniczek »

Ahoj, rozhodl jsem se zbastlit anténu WiFi z plechovky od párků. Zajímalo by mne, zda máte někdo zkušenosti s podobným bastlem, případně nějaké odkazy na návody, tipy a rady :wink:

Potřeboval bych poradit jak nejlépe upevnit koaxiál ke stěně plechovky. Vůbec mi to nedrží na místě a kolík se děsně hejbe :x
Jafido
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno,Přerov,Podhoří

Příspěvek od Jafido »

tady by ti meli poradit jak na to.
http://www.czfree.cz
Prescott 650@17x200/1,4V,Intel i915 GAG,3072MB DDR400 ( 2.5-3-3-8 ),WD 320GB,MSI 6600 500/600 s VM-101
Barton 2500+@11x200/1,7V,Asus A7N8X Deluxe,2x1024MB DDR400 ( 2.5-3-3-11 ),Maxtor 400GB,ATI R9550@R9600 485/500 s VHC-L61
jjeniczek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2003
Bydliště: Praha

Dik

Příspěvek od jjeniczek »

Samozrejme to bylo prvni kam jsem se koukal :o)
test11
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jarov.NET

CZ free

Příspěvek od test11 »

Jo ti ti určitě poraděj jak na to. Jejich síť je z větší části na takovejch bastlírnách postavená (že pánové z proseku? :) ). Taky si od nich nech vysvětlit proč maj 70%ní packetloost ve svý síti...:)

Nedělej to, nebastli to, lidi který chtěj provozovat pořádný wifi tě pak nebudou mít rádi....
Asus A7V880, 512MB Winbond PC3200 + 512MB Seitec PC3200 dual chanel 2-3-3-7, AXP Thorton 2400+(2GHz)@2.2GHz FSB169, Vcore 1.65V, cooled By Thermaltake Volcano 7+, Hercules Radeon 9800 non-pro
SB Audigy2
Powered By Fortron 350W
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Re: WiFi anténa - bastl

Příspěvek od Sentenced »

jjeniczek píše:Ahoj, rozhodl jsem se zbastlit anténu WiFi z plechovky od párků. Zajímalo by mne, zda máte někdo zkušenosti s podobným bastlem, případně nějaké odkazy na návody, tipy a rady :wink:

Potřeboval bych poradit jak nejlépe upevnit koaxiál ke stěně plechovky. Vůbec mi to nedrží na místě a kolík se děsně hejbe :x
Jo jo tak takovyhle týpky miluju k smrti !!!!!! Pak to ma od normalnich provideru fungovat kdyz je to tu zamoreny plechovkama od párků..... des.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

etien
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2003

Příspěvek od etien »

Pokud mohu poradit použij místo plechovky plastovou nádobu na potraviny (co prodávaj v těch sadách) do víka vyvrtej díru do který dáš kabelovou průchodku (jestli máš 12mm kabel tak PG16 jestli slabší tak menší,ale 16 se dá dost utáhnout) a na prostřední žílu naletuješ anténu a přicvakneš misku .Je to vodotěsný a už mi to funguje rok.
jjeniczek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2003
Bydliště: Praha

Plastová nádoba

Příspěvek od jjeniczek »

Diky.... jakej to ma mit tvar a velikost priblizne?
etien
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2003

Příspěvek od etien »

Na tom ani moc nezáleží ,hlavně se tam musí vejít anténa ,ten plast slouží jako kryt ,já mám kulatou asi tak 20cm v průměru a asi 8cm na výšku ,nechá se běžně koupit v sadách (kulatý,obdélníkový,čtveratý).
Důležitá je anténa u mě ve tvaru 8 nasměrovaná na protější tak jak jí vidíš,ale na ležato a na signálový vodič je napojena v místě kde oba kroužky přiléhaj k sobě.Průměr kroužků je taky důležitej ,bohužel přesně nevím ,ale odhaduji ho na 2,5cm(nechce se mi líst na střechu) ,pokud to někdo víte přesně opravte mě.Na anténu můžeš použít měděný drát průměru 1,5 nebo 2,5 mmˇ2.Na protější stanici vzdálenou cca 3km mám sílu signálu 30%(podle software k mini usb adapteru)
jjeniczek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2003
Bydliště: Praha

Diky

Příspěvek od jjeniczek »

Diky za tipy testnu to a kdyztak sem napisu jak se mi to povedlo :-)
X;o)
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2003

namety...

Příspěvek od X;o) »

http://www.seattlewireless.net/index.cgi/SiteNavigation
- pouzi "search"
tu je velmi vela info o wifi, stavbe prislusenstva, anteny...

velmi dobra stranka :-D

ps: na ROZMEROCH VELMI ZALEZI!!! vsetky su vypocitavane podla vlnovej dlzky na ktorej ma antena pracovat a su jej nasobkami alebo podielmi :o
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“