Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 13. červenec 2020, 09:19

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Vypadávání připojení k internetu
PříspěvekZaslal v: so 8. únor 2020, 16:57 
Nováček
Nováček

Zdravím všechny, mám tak trochu bizarní problém. Kdykoli když zapnu nějakou hru přes Steam nebo GOG Galaxy tak do pár minut mi přestane jít internet. Je jedno jaká hra to je, vždy po pár minutách ten problém nastane. Zkoušel jsem hodit Steam i GOG do offline modu ale ani to nepomáhá. A vždycky když hru ukončím tak nějakou dobu trvá než zase naběhne (doba se různí od pár minut do klidně i hodiny). Podle mě je to nějak spojeno s těmi klienty protože když jsem zapl Diablo 2 který nevyužívá žádného klienta, tak tento problém nenastal.

Jinak internet funguje jak má, i když se dívám na Netflix atd. tak žádný problém. Připojení je klasicky kabelem přes O2 modem Zyxel a mám Win. 10. Předem dík za nějaké rady protože v téhle oblasti nejsem nijak zběhlý. :D

Předmět: Re: Vypadávání připojení k internetu
PříspěvekZaslal v: so 8. únor 2020, 17:57 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

vytuhne NAT tabulka? jaký máš modem? Máš ADSL nebo VDSL?

AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS ROG STRIX B450-I GAMING |2x 8GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon 5500XT OC 8G | Phanteks Evolv Shift Air | Corsair SF-450 | Dell U2410 | MAZDA enthusiast

PříspěvekZaslal v: so 8. únor 2020, 18:29 
Nováček
Nováček

Modem mám tenhle, VDSL modem Zyxel VMG 3312-T20A.

PříspěvekZaslal v: so 8. únor 2020, 18:46 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Steam i GOG dělají P2P (aka torrent), může z toho počtu session vytuhnout zařízení. Ale tak bývá to spíš u stahování. Když ti to zdechne, máš nulový provoz na síti?

AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS ROG STRIX B450-I GAMING |2x 8GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon 5500XT OC 8G | Phanteks Evolv Shift Air | Corsair SF-450 | Dell U2410 | MAZDA enthusiast

PříspěvekZaslal v: so 8. únor 2020, 18:56 
Nováček
Nováček

JJ přesně, když to umře tak je nulový provoz. Pokud se teda klienti chovají podobně jako bych tahal něco z torrentu tak by to mohlo být z toho? Kde bych to měl řešit, v nastavení modemu nebo v PC?

PříspěvekZaslal v: so 8. únor 2020, 20:26 
Začátečník
Začátečník

Třeba u Cisco routeru jsme museli snižovat NAT timeout kvůli Office365, který take generuje hromadu session per user. Nemá ten Zyxel nejake nastaveni kolem NATu?

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 3 anonymních