WIFI Router - jaký

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od shorty25 »

Je tu asi 15 wifi kolem me, ono 80m2 neni zas tak moc.
Vždy prodávám i jinde.
xx30
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. kvě 2020

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od xx30 »

shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od shorty25 »

Ani jeden, netgear nighthawk x4s je lepsi hlavne co se tyce pokryti a stability.
Vždy prodávám i jinde.
Tom1122
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2008

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od Tom1122 »

Díval jsi se na cenu netgearu? Asi ne co?
Jinak ani nejen odkazovaný model Asusu nemá problém se stabilitou a pokrytím.A AX model je mnohem ale mnohem modernější než tvůj oblíbenec:)
AX56U se dá sehnat za tři tisíce a nedá se mu moc vytknout.AC68 je osvědčená ale stará klasika,byť podporu v aktualizaci firmware pořád je.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od shorty25 »

Ve wifi 5 kraluje netgear i kdyz ma tragicky UI. Ten rozter stoji o 1000 vic nez ty pastiky od asusu, coz si myslim, ze v horizontu dvou let je zanedbatelna castka, pokud uz clovek ma tolik penez na sitovy prvek.
Vždy prodávám i jinde.
Tom1122
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2008

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od Tom1122 »

Ne nekraluje a nikdy nekraloval.V této realitě:)
Nemluvě o podpoře a vydávání nových firmwaru.Zde je Asus opět mnohem lepší.
AX56U je dnes nejlepší volba kolem 3 tisíc.A i výkonu díky chipsetu má na rozdávání o velmi slušné wifi ani nemluvě.
xx30
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. kvě 2020

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od xx30 »

Tak nakonec zakoupen ASUS RT AX56U v ElectroWordu za 2990,-. Naprosto bezproblémové nastavení včetně aktualizace nejnovějšího firmware. Rychlý svižný. 5GHz síť běží po celém bytě na 95 %, dříve na vzdálenějších místech cca 35 - 50%. 2,4GHz síť všude naplno. Nevadí ani panelové zdi. Naprostá spokojenost. SUPER.
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od brambora81 »

asus ma celkem problem se svim firmwarem je to desne derave
Tom1122
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2008

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od Tom1122 »

brambora81 píše:asus ma celkem problem se svim firmwarem je to desne derave
Což není pravda...
Asus se zlepšil i na své levné routery dělá slušně dlouhou podporu.Viz.třeba hodně rozšířený rt-ac51u a atd.
AX56U jsem viděl v chodu v jedné kavárně a i relativně náročný provoz šel na jedničku.Za tři tisíce je to top.
Mrazák
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2005
Bydliště: Praha

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od Mrazák »

Zdravim, shanim Wifi router, ktery se da napajet pres PoE na LAN portu, tedy ne pres WAN, jak je obvykle. Mam v byte pripojku na dost pitomem miste, kam se neda rozumne privest elektrina, a zaroven mi provider neumozni privest si PoE z jeho rozvodu. Existuje neco takoveho, nebo si budu muset sehnat kombo injektor/splitter? Diky
PC1: MB: Asus Prime B650-Plus |CPU: R7 7700, Arctic LFII 240mm |RAM: 2x32 GB 6000 CL28 |GPU: RTX 3060 Ti FE |SSD: KC3000 2TB |PSU: Seasonic 850PX |Case: Fractal Define 7 Compact
RetroPC: MB: DFI LP UT nF4 SLI-DR Expert |CPU: AMD Opteron 180 3.0 GHz |RAM: 2x512 MB G.Skill TCCD 600 MHz |GPU: GeForce 7800GTX SLI |HDD 3x WD Raptor RAID0 |Case: TT Armor Jr.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od killerek »

POE injektor take potrebuje elektrickou zasuvku. Neda se ta konektivita protahnout nekam, kde mas zasuvku? Co to mas za typ pripojeni?
Mrazák
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2005
Bydliště: Praha

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od Mrazák »

Nakres nize. Byt byl pri rekonstrukci zasitovan blbe - kabelaz od zasuvek v pokojich byla z nejakeho duvodu elektricky spojena dohromady na jeden ethernetovy konektor.

V pokoji1 by byl v zasuvce PoE injektor, ktery by napajel Wifi router, umisteny v rozvodove krabicce (kam nejde natahnout 230V). Potrebuju teda, aby mel router PoE-in na LAN portu.
nakres.png
edit: Zatim se mi jako nejlepsi jevi kombinace EdgeRouter X + nejake AP. Uvitam jakekoliv rady
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC1: MB: Asus Prime B650-Plus |CPU: R7 7700, Arctic LFII 240mm |RAM: 2x32 GB 6000 CL28 |GPU: RTX 3060 Ti FE |SSD: KC3000 2TB |PSU: Seasonic 850PX |Case: Fractal Define 7 Compact
RetroPC: MB: DFI LP UT nF4 SLI-DR Expert |CPU: AMD Opteron 180 3.0 GHz |RAM: 2x512 MB G.Skill TCCD 600 MHz |GPU: GeForce 7800GTX SLI |HDD 3x WD Raptor RAID0 |Case: TT Armor Jr.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od killerek »

Musim rict, ze teda otresna prace a navrh te kabelaze. Chybejicich 230V v "racku" je na presdrzku. Nemas aspon ty ethernet kabely v liste/krku, ze by si dotahnul druhy z nejakeho pokoje? Pres novy kabel by si dotahnul ISP do WAN portu routeru, pro zarizeni v tom pokoji pouzil LAN porty a z jednoho LAN portu napojil tu zasuvku a v "racku" by si ty zasuvky propojil naprimo, at mas funkcni zasuvku i v druhem pokoji. Samozrejme zalezi na dispozici bytu kvuli wifi signalu. V podstate by se tak dal pouzit i POE injektor s druhym kabelem v jedne mistnosti. Bohuzel si nemyslim, ze najdes router s POE-in na LAN portu.

Teoreticky by to slo resit pres dve krabicky:
1. Tento switch: https://www.wifihw.cz/default.asp?cls=s ... stiid=3723
- do nej privest POE, do jednoho portu pripojit ISP a do portu s POE-out pripojit router
2. Router: https://www.alza.cz/mikrotik-rb952ui-5a ... 472043.htm
- ma POE in a wifi

Hele, ty zarizeni sem jen narychlo vygooglil a mozna budou i lepsi varianty.

Kazdopadne by to chtelo zvazit, jak do rozvadece dostat bud dalsi datovy kabel nebo elektrickou zasuvku, protoze si jinak odrzisnes jednu mistnost od site po kabelu.
Mrazák
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2005
Bydliště: Praha

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od Mrazák »

Ano, sam jsem na to cumel s otevrenou pusou. Krk ani lista nejsou, kabely jsou zazdene... Fungovalo by reseni v editu predchoziho postu? V jedne mistnosti injektor, v "racku" (realne dira ve zdi) ER-X, ktery by podle vseho mel vyhovovat (porty nemaji napevno urcene, jestli jsou wan/lan), a separatni AP, ktere mi nevadi.
PC1: MB: Asus Prime B650-Plus |CPU: R7 7700, Arctic LFII 240mm |RAM: 2x32 GB 6000 CL28 |GPU: RTX 3060 Ti FE |SSD: KC3000 2TB |PSU: Seasonic 850PX |Case: Fractal Define 7 Compact
RetroPC: MB: DFI LP UT nF4 SLI-DR Expert |CPU: AMD Opteron 180 3.0 GHz |RAM: 2x512 MB G.Skill TCCD 600 MHz |GPU: GeForce 7800GTX SLI |HDD 3x WD Raptor RAID0 |Case: TT Armor Jr.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od killerek »

No vidis, co jsi nasel a ted to jen vyzkouset.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od zsdx »

Mikrotiky taky nemaji urceno LAN/WAN, je to o nastaveni. Znaceni je pro ty, co se v tom nechteji vrtat a pouziji tovarni nastaveni.
Katoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. čer 2003
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od Katoo »

Potřeboval bych poradit s výběrem wifi routru. Asi 8 let mám TP Link WR1043ND, už delší dobu pozoruji problémy s wifi signálem, který je slabý, malá rychlost i u routru. Nejsem v tom nijak zajetý, jen uživatel a rozhodl jsem se pro koupi nového.
Od poskytovatele jsem připojený přes wifi, rychlost 30-70Mbit. Doma je napojeno 3 PC (kabel), 1xTV(kabel) a několik mobilů. Prvně jsem myslel koupit TP-Link Archer C6, ale uvažuji i o zde zmíněném ASUS RT AX56U.
otázkou je, jestli se vyplatí větší investice.
Gigabyte P55A UD3, Xeon-X3440, 2 x 4GB DDR3,Geforce 750Ti, SSD Samsung EVO850 250GB, WD RED 3TB, Hitachi P300 3TB,Seasonic Focus Gold 650W Gold 80Plus
tradgidek
Nováček
Nováček
Registrován: 19. říj 2020

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od tradgidek »

Katoo píše:Potřeboval bych poradit s výběrem wifi routru. Asi 8 let mám TP Link WR1043ND, už delší dobu pozoruji problémy s wifi signálem, který je slabý, malá rychlost i u routru. Nejsem v tom nijak zajetý, jen uživatel a rozhodl jsem se pro koupi nového.
Od poskytovatele jsem připojený přes wifi, rychlost 30-70Mbit. Doma je napojeno 3 PC (kabel), 1xTV(kabel) a několik mobilů. Prvně jsem myslel koupit TP-Link Archer C6, ale uvažuji i o zde zmíněném ASUS RT AX56U.
otázkou je, jestli se vyplatí větší investice.
TP-Link Archer C6 už nikdy. Nestabilní wifi, prostě padá jak na 2.4ghz tak i 5ghz. Test ping 3ms až 6ms a z toho tam 2x do hodiny skočí 1 až 3 vteřiny, při plném signálu. Reklamace uznána a koukám se též po něčem jiném a hlavně stabilním...
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI Router - jaký

Příspěvek od Rodeo65 »

Ahoj, potřebuji zasitovat barák. Máme 3 patra ale bohužel bez Ethernetu. Jedná se o nájem a všechny patra maj vyhřívání podlahy, tak nechci vrtat.

Řešení mám zatím 2:
1) Ubiquiti Amplify Router kit + Ubiquity Amplify Router
2) Ubiquiti Amplify HD kit

Asi bych raději Unifi, ale nevím jak by to fungovalo. Prece jen má lepší management a vse okolo toho.

Poradíte prosím?
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“