Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 8. březen 2021, 18:32

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 14 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Optický modem Ecolife EG8145V5 a připojení tiskárny
PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 08:09 
Začátečník
Začátečník

Zdravím. Měli jsme internet přes klasický metalický kabel, 3 PC a USB tiskárnu OKI B4350 zapojené do routeru Zyxel NBG-419N v2 a vše v pohodě šlapalo.
Teď PODA přešla na optiku a nainstalovala nám modem Ecolife EG8145V5. Do administrace se nedostanu a na stránkách Pody můžu nastavit pouze nastavení čtyř síťových portů na internet nebo televizi, název SSID a kanál na kterém vysílá. Modem má sice dva USB porty, ale z Pody mi oznámili, že tyto porty USB nejsou určeny pro běžnou komunikaci a není na nich aktivní UpnP.
Můžete mi poradit jak tiskárnu k počítačům připojit? Stačilo by připojit ji do toho zyxelu a jenom v případě tisku se bezdrátově připojit k tomu Ecolifu. Zyxel má módy Router, AP a WISP. Ecolife má pouze čtyři síťové porty, akorát pro 3 počítače a jednu televizi.
Víte někdo co s tím?
Dík

Předmět: Re: Optický modem Ecolife EG8145V5 a připojení tiskárny
PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 08:41 
Začátečník
Začátečník

Moznost mas prehrsel:
- Zyxel jako doted v router modu k Ecolifu - pokud ti nevadi dvoji NAT a mozne snizeni rychlosti internetu
- Zyxel jako AP k Ecolife - nutno mu zadat rucne IP adresu
- USB (ci par.port) printserver + switch
- nasdilet ji na jednom z PC se vsemi nevyhodami

PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 09:17 
Začátečník
Začátečník

No nechci to tu mít překrabičkováno...
Takže když počítače budou připojené do Ecolifu a tiskárna připojena do USB Zyxelu a ten v modu AP, tak by ty počítače měly s tou tiskárnou komunikovat? Jo ještě jsem zapoměl. Původně počítače přes zyxel s tiskárnou komunikovaly pomocí utility Zyxel NetUSB Share center. Ten Zyxel jako AP jsem už zkoušel (snad správně), ale když jsme píchnutí v tom Ecolifu tak ta utilita nefunguje s tiskárnou se nespojíme.
Ten printserver by taky musel být bezdrátový. No ještě pohledám.

PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 10:57 
Začátečník
Začátečník

Bezdratovy printserver? To uz si kup novou sitovou tiskarnu...

Zyxel v AP potrebuje rucne zadat adresu LAN, aby ho slo spravovat, tu adresu pak zadas v te NetUSB utilite.

PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 13:20 
Začátečník
Začátečník

Tak AP se mi nepodařilo rozjet. Ale mám Zyxel nastavený jako WISP a dostanu se z něj ven na internet. Když se ale píchnu do Ecolifu tak se přes WiFi nedostanu ani do administrace Zyxelu.

PříspěvekZaslal v: čt 3. prosinec 2020, 22:48 
Začátečník
Začátečník

Pochopitelne, administraci z WAN (v pripade WISP tedy z wifi) musis povolit rucne.
V AP ti nejde co? DHCP server jsi vypnul?

PříspěvekZaslal v: pá 4. prosinec 2020, 12:00 
Začátečník
Začátečník

Tak ještě jednou ten AP. Lan adresu to nastaví automaticky na 192.168.1.2. DHCP nastavení jsem u tohoto módu nenašel.

Nemáte oprávnění k prohlížení souborů přiložených k tomuto příspěvku.

PříspěvekZaslal v: so 5. prosinec 2020, 11:07 
Začátečník
Začátečník

Tak jsem trochu pročítal vše možné asi bych potřeboval v tom Zyxelu mód AP, ale jako klient. Ten můj prý umí jenom WISP klient. Tak jsem v tom WISPu. Ze Zyxelu se dostanu ven na internet. Ping na PC v Ecolifu ani z Ecolifu na můj nejde. Po přepsání Lan adresy Zyxelu na 192.168.100.10 se už pak nějak nedostanu do jeho administrace. Když vypnu LAN DHCP a nastavím si pevnou adresu na PC, tak do administrace Zyxelu se dostanu, ale ven na internet už ne. Ping na 192.168.100.9 se mi už podařilo (po povolení v zabezpečení).

No vidím to na pořízení nějakého wifi print serveru. Na tu starou tiskárnu jsem zvyklý, když začne páskovat tak vím který váleček vyčistit, aby to zase půlroku jelo, žádné čipy, které by nedovolily tisknout i když je tam ješte čtvrtka toneru...To fakt radši koupím ten printserver.

Nemáte oprávnění k prohlížení souborů přiložených k tomuto příspěvku.

PříspěvekZaslal v: so 5. prosinec 2020, 19:46 
Začátečník
Začátečník

Citace:
Tak jsem trochu pročítal vše možné asi bych potřeboval v tom Zyxelu mód AP, ale jako klient. Ten můj prý umí jenom WISP klient.

Je treba si ujasnit, co vlastne chces. Je mi jasny, ze 'tisknout na USB tiskarnu pripojenou k Zyxelu', ale IMHO se k tomu snazis dopracovat spatnou cestou.
Rezim AP ti udela ze Zyxelu switch (tedy vypne firewall) s moznosti vysilat wifi pro pripojeni jinych zarizeni, provoz ridi jiny router v siti, ktery je se Zyxelem spojeny kabelem.
Rezim WISP je hodne podobny obvyklemu rezimu routeru, jen misto dratu ve WAN mas internet privedeny po Wifi (a tim padem nemuze sam vysilat dal). Pro pristup 'zvenci' si musis mj. nastavit firewall a smerovani portu.

Tim se vracime zpet k me prvni odpovedi - Zyxel jako doted v rezimu router, ale k tomu budes podle popisu potrebovat switch (nebo jedno zarizeni pripojit misto kabelem po wifi).

PříspěvekZaslal v: so 5. prosinec 2020, 20:30 
Začátečník
Začátečník

Proboha pripoj ten Zyxel z WAN portu do toho routeru od optiky a vsechno (krome TV/settopboxu) zapoj do Zyxelu, jak si to mel predtim a problem je vyresen. Holt se musis smirit s dvouma krabickama. Jen si nech na tom routeru od optiky vypnout wifi, at ti tam zbytecne nesviti dalsi SSID.

PříspěvekZaslal v: so 5. prosinec 2020, 22:20 
Začátečník
Začátečník

Když už mi tu dali tu optiku, tak chci využít tu rychlost.
Chci počítače mít zapojené v té optice a jenom když budu tisknout tak zapnu Zyxel, připojím se k optice a počítač pošle tiskovou úlohu přes WiFi (protože v optice už volný port není) na Zyxel a na tiskárnu. Jenže ten Zyxel asi nemá klasický print server, ale obcházi to přes nějakou utilitu.

PříspěvekZaslal v: ne 6. prosinec 2020, 01:52 
Začátečník
Začátečník

Nenapsal si tu rychlost tve sluzby, tak tezko rict, jestli je ten Zyxel brzda.

PříspěvekZaslal v: ne 6. prosinec 2020, 20:23 
Začátečník
Začátečník

V optice naměřili rychlost 215/100 a přes Zyxel 70/65. A taky bych musel mít pořád zaplé dvě krabičky, kdybych byl píchlý v tom Zyxelu. Už jsem objednal WiFi print server. Snad to bude bez problémů.

PříspěvekZaslal v: po 7. prosinec 2020, 14:23 
Začátečník
Začátečník

A kdyz ne, tak TV + tiskarnu das do Zyxelu.

Odpovědět na téma  [ 14 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních