Dva WiFi routery - modem se rebootuje po přechodu mezi wifi

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Ušula
Nováček
Nováček
Registrován: 25. pro 2020

Dva WiFi routery - modem se rebootuje po přechodu mezi wifi

Příspěvek od Ušula »

Ahoj,

rodiče mají velký dům a potřebují jej pokrýt WiFi. Mají internet od O2 a modem Huawei EchoLife HG520i. Jako druhý router je Well WRC7010N, který je připojený přes ethernet do modemu (LAN - LAN) - konfigurace viz obrázek.

V této konfiguraci vše spolehlivě funguje, než přejdu mezi wifi sítěmi mobilem. Nejdříve je mobil připojen přes wifi k modemu a při přiblížení k routeru se začne přepojovat na jeho WiFi. Na mobilu je vidět status "Získávání IP adresy". Po pár sekundách se modem rebootuje a trvá mu celkem dlouho, než se opět připojí na internet. Zkoušeno se dvěma mobily.

Ješte jedno pozorování. Pokud se jako první připojím k routeru a pak přejdu k modemu, pak vše funguje jak má. V případě že se opět připojim zpět k routeru, tak se modem rebootuje. Přijde mi to jako docela zvláštní chování. Ověřil jsem to několikrát.

Procházel jsem několikrát nastavení modemu i routeru, ale nenapadá mě, co by mohlo být špatně. Obě zařízení mají poslední dostupný firmware (z roku 2012 :( ).

Nedokáže někdo poradit? Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Dva WiFi routery - modem se rebootuje po přechodu mezi w

Příspěvek od Weslo »

Řešení je celkem jednoduché, zbavit se obou extrémně starých a nespolehlivých zařízení a koupit něco z tohoto století. Pokud je dům velký a nechceš investovat tak nejlépe bazarové Ubiquity a Comtrend 3026/3031, to je kombinace kolem litru sehnatelná.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
zlobaTH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2012

Re: Dva WiFi routery - modem se rebootuje po přechodu mezi w

Příspěvek od zlobaTH »

Nebola by volba aj nejaky novsi wifi modem/router, pri ktorom by Huawei isiel v rezime Bridge ?
PC1 : CPU: R5-3600 GPU: Rtx2060 6GB RAM DDR4 2x8GB 3200MHz MB ASUS TUF B550 PLUS
PC2 : CPU :I5-3470 GPU: GTX1050 Ti 4GB RAM DDR3 2x4GB 1600MHz MB: ASUS P8B75-M LX
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“