Pomala wifi(výpadky) exUPC modem

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
MaxSand
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2009
Bydliště: Horní Suchá (MS kraj)

Pomala wifi(výpadky) exUPC modem

Příspěvek od MaxSand »

Potřeboval bych poradit od místních expertů, protože na podpoře vodafone "radí" věci, které už jsem dávno zkoušel.

Když se dívám na tabletu nebo na mobilu (android) na horizon go, často se stává že se video začne načítat, chvíli hraje a zase znova. Občas se objeví hláška, že je připojení pomalé, přitom jsem ale od modemu (Ubee EVW3226) tak 2m daleko, tedy signál je plný. Nejlepší je, že pokud se připojím přes Xiaomi extender (zdroj je wifi z modemu), vše funguje jak má a obraz je plynulý. Nevíte, co tohle může dělat?

Zkoušel jsem tovární nastavení, různé kanály, ale výsledek je pořád stejný.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Pomala wifi(výpadky) exUPC modem

Příspěvek od Weslo »

Tak já tipuji, že extender vysílá na jiném kanále a s vyšším výkonem, než modem a tedy není zarušeno tolik jako dycky. Standartní rada - natáhni kabel/zamysli se nad topologií a zvyklosti. Wi-fi je vždy znouzectnost...
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
MaxSand
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2009
Bydliště: Horní Suchá (MS kraj)

Re: Pomala wifi(výpadky) exUPC modem

Příspěvek od MaxSand »

No prave ze na stejnem :) jako vubec to nechapu. Ono i kdyz extender odpojim, tak se to nezlepsi. Uvazoval jsem, jestli by nepomohlo pridat AP. Kdyby byl dostatecne silny, nemusel bych pouzivat ani extender.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Pomala wifi(výpadky) exUPC modem

Příspěvek od zsdx »

AP je vzdy lepsi volba, nez extender. Jen k nemu musis tahnout kabel.
MaxSand
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2009
Bydliště: Horní Suchá (MS kraj)

Re: Pomala wifi(výpadky) exUPC modem

Příspěvek od MaxSand »

To by asi nebyl problém, jen bych potřeboval něco silného, aby to prošlo celým bytem. Nemáte nějaký tip na kvalitní AP. Potřebuji ten signál dostat z jedné strany bytu na druhou cca 10m přes pár stěn (koupelna/záchod) nebo odrazem trochu víc metrů, ale teoreticky bez překážek. Zase bych se měl vejít do cca 1500, víc se mi dávat nechce :)
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“