GPON SFP na Mikrotik

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od xIndian »

Ahoj,

přišla mi nabídka o T-Mobile na FTTH. Nicméně podmínkou služby je využít jejich routeru Huawei, konkrétně https://www.wifihw.cz/default.asp?cls=s ... stiid=3746

Rád bych však terminoval připojení na mém Mikrotiku. Má s tím náhodou někdo zkušenosti? Našel jsem GPON SFP modul, je však již nedostupný. Ještě dělá takový modul Ubiquiti, nicméně netuším, jestli by byl funkční.

Předem díky za rady/poznatky/zkušenosti.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od killerek »

Hele, tohle je problem a budes se muset s Hua kramem smirit a maximalne ti na nem vypnou wifi. GPON je dost o tom, ze "paterni" prvek ti urcuje koncovy prvek u tebe. Dokonce mi ho Centronet nemohl prepnout do bridge modu, ze by prisli o spravu/monitoring a verejnou IPku na muj Cisco router bych dostal jen zaplacenim pevne IP. Mozna uz Hua vydal nejakou lepsi verzi firnware, ale po zkusenostech s Hua v korporatu v ne velke nadeje nevkladam.
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od xIndian »

Tak to jsi mě nepotěšil... Nicméně pevnou IP mám vyjednanou, tak předpokládám, že bridge bude umět. Jen jsem nechtěl další krám a ještě k tomu Chujawej
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od killerek »

Je to tak dva roky, co mi tu predelavali metaliku na optiku, tak uvidis. Take sem byl z te krabicky nestastnej, kdyz sem se predtim zbavil settoboxu a i jejich L2 switche.
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od x-rated »

https://huaweigpon.cz/produkty/mxu/ma5671a
jenom je otázka, jestli bude tmobile k něčemu takovýmu svolnej, ale spíš asi ne :roll:
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od xIndian »

Díky. Zítra tam jdu volat, tak dám vědět výsledek.
klementa
Nováček
Nováček
Registrován: 11. pro 2014

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od klementa »

Zdravím, už nějaký pokrok?
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od xIndian »

Zatím bohužel ne. TM a CETIN si mě přehazují jak horký brambor. Ještě zkouším zatlačit přes "pracovní" kontakt, tak uvidím.
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od xIndian »

Tak prozatím jsem neúspěšný. S T-Mobile je domluva úplně o ničem. Nicméně Ubiquiti GPON modul v Mikrotiku funguje. Nebyl jsem však schopen navázat link s protistranou.

Nyní mám doma ten jejich krám v Bridge módu a vytáčím PPPoE na Mikrotiku. Rychlost OK, stabilní, IPSec funguje.

Ještě je budu zkoušet a pokusím se z nich alespoň vymámit náhradu za současný router, který je děsně velký. Třeba nějaký menší "hloupý" převodník, apod.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: GPON SFP na Mikrotik

Příspěvek od Jey »

Přecházel jsem z WIFI na optiku a bez konvertoru na metaliku HAUWEI jsem se neobešel. Je to teda jen převodník, ale stejně další krabička. Na druhou stranu se nedivím, provider má nějaké zažité postupy instalace a do individuálních metod se mu moc nechce.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“