O2 dsl-skokové navýšení pingu

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
richiezzz
Nováček
Nováček
Registrován: 01. čer 2021

O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od richiezzz »

Zdravím,
už pár týdnů mě obtěžuje vysoký ping při surfování, hraní atd.
Dříve s tím nebyl vůbec problém, ale z ničeho nic mi začal občas na pár sekund skákat ping až 1000ms

Tento problém mám u více zařízení, které jsou připojeny k síti kabelem. Osobně si myslím, že chyba bude v modemu ale nejsem si jistý, jelikož můj modem (O2 Smart box) jsem už reklamoval z tohohle důvodu a problém pořád přetrvává. A navíc když pinguju výchozí bránu, tak tady problém nikdy nenastal . Při nejrůznější testech pingu jsem zjistil, že problém ustane buď v pozdních večerních hodinách, kdy nejsou připojeny k síti žádné jiné zařízení a nebo ráno. Když jsem psal na O2 tak ti mi nenašli žádnou chybu na lince.

Děkuji předem za jakoukoliv pomoc :-D
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od Jey »

No, když není chyba na lince, tak dost možná že nějaké zařízení vytěžuje připojení. Bot, trojan? Nebo pak případně vyměnit router.
richiezzz
Nováček
Nováček
Registrován: 01. čer 2021

Re: O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od richiezzz »

Ještě mě napadlo, zda by nemohl být problém v tom, že bratr ve vedlejší místnosti má připojený stolní PC přes WIFI (od routeru vzdušnou čarou asi 10m přes sádrokartonové zdi), a jestli právě toto nemůže zatěžovat síť. Jelikož když jsem dnes pingoval na výchozí bránu z jeho počítače tak to skákalo, i když jsem surfoval, až na hodnoty 200-300 ms .
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od pilarius »

Zkusil bych tracert, aby se zjistilo, na kterém hopu latence narůstá. V době výskytu problému taky zkusit naprosto vše kromě jednoho zařízení odpojit a na něm ve Správci úloh zkontrolovat vytížení síťového adaptéru.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od Jey »

Tracert je dobrý nápad. Z příspěvku jsem nepochopil, jestli je ten velký ping na domácí bránu - router, nebo bránu sítě - providera.
richiezzz
Nováček
Nováček
Registrován: 01. čer 2021

Re: O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od richiezzz »

Ono ten vysoký ping se ukazuje,když pinguju konkrétní stránku (např. google) ,když ale pinguju na router tak se vysoký ping neprojevuje.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od Jey »

Ok, tak to vypadá na vytížení směrem do/z internetu. Je otázkou, co to způsobuje. Pokud není chyba u providera, tak někde v domácí síti. Zkus odpojit ostatní zařízení a ping jen ze svého PC nebo odpojit všechny zařízení a ping jen z routeru někam do internetu. Pokud bude ok, tak to způsobuje nějaký bot, trojan, nebo program na některém ze zařízení ve vaší domácí síti.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od Weslo »

se ti tam někdo naboural. začal bych tím že změním heslo na wifi..
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: O2 dsl-skokové navýšení pingu

Příspěvek od Jey »

Tak na wifi routeru by měl být vidět seznam připojených MAC adres. Případně i klientů na DHCP serveru, ale tam nic vidět nemusí.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“