Internet nejlevnější a nejrychlejší

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

70-1000GB je slusnej rozptyl :D
kolik27
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 06. bře 2016
Bydliště: Strakonice

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od kolik27 »

Ripper6 píše:Arm0r!: a to mas co? O2?

Zajmalo by me, zda toto omezeni uplatnuji i u zdejsich kdo ma optiku nebo ten Pils Free. Pri takovych rychlostech nekde 800-900Mb/s to musej projet klidne 1TB mesicne a pak jim to provider kripne :-D

Proto porad rikam... v CR a CLOUD? V CR a online HD video? To jsou sluzby na nic.

Chlape nevim jak je to s O2, ale co tam vim, tak vesměs lichva. Jsem z jihu čech kde působí pár providerů. Laicky řeknu, že poskytují od WIFI připojení po optiku. Záleží zda je dostupná. Vše po podepsání smlouvy za 250/měsíc je jedno jaká rychlost, daj tu co v danej lokaci mohou poskytnout a nikdy se mi nestalo, že by mi byť jen upozornili na stahování dat a to že občas mam doby kde ty TB lítaj :)

Osobně bych nikdy s O2, T-mobile, Vodafone do kontraktu na internet nešel. V dnešní době je internetu všude hafo a i poskytovatelů. Tohle jsou ti, jejichž okrádání na úžemí ČR působí desetiletí a stále jsou tací, co jim zobou z ruky s klapkami na očích ...
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od kotas »

S tim O2 je to blbost, ne? Mam ho nekolik let, stahuju cca 30GB tydne a nikdy zadne omezeni a vse jede OK a nikdy ani mensi rychlost. Vzdyt to nikde ani nepisou, natoz ve smlouve apod. :roll:
kolik27
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 06. bře 2016
Bydliště: Strakonice

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od kolik27 »

kotas píše:S tim O2 je to blbost, ne? Mam ho nekolik let, stahuju cca 30GB tydne a nikdy zadne omezeni a vse jede OK a nikdy ani mensi rychlost. Vzdyt to nikde ani nepisou, natoz ve smlouve apod. :roll:

Já nemůžu říci, nikdy jsem neměl takového poskytovatele, ale nečtu to prvně. Navíc co vim z ověřených zdrojů, tak O2 odkupuje menčí providery v danných lokacích pod dceřinýma společnostma a záměrně pak zhoršuje konektivitu a servis a to jen pro to že maj dojem, že pak lidi pujdou zpět na jejich přepálené DSL :)
Arm0r!
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2007
Bydliště: Ostrava

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Arm0r! »

Abych se vyjádřil k ripperovi. Nemám o2, mám internet VDSL od T-Mobile. ( Jasně dřív to vlastnilo O2 ty dráty, ale to se teď rozpadlo na 2 části, jedna z toho je CETIN ). Nestahuju nijak významně. Za měsíc bych řekl, že nepřekročím těch 100-150GB v stáhnutých datech. FUPka tady není a že bych s tím někdy měl problémy s omezováním rychlosti to zrovna ne. Jo kdysi když jsme si pořídili internet tehdy ještě od Telecomu tak tam byla FUPka, ale ty doby jsou dávno pryč. Přijde mi to na dnešní dobu hold utopie takové rychlosti, ale Wifi nechci a optika tady není. Takže vlastně není ani z čeho jinýho vybírat. Jednou se to možná zlepší. :-)
Musicmaker - Arm0r! http://www.youtube.com/user/Rapkix CPU: i9 14900KF, CPU Cooler Arctic Liquid Freezer 360, MB: ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI GPU: Gainward Panther RTX 4070 Ti Super RAM: 2x48 GB Corsair Vengeance Storage: M.2 1x Samsung 990 Pro 2 TB),PSU: Be quiet! PURE POWER 12 M 1000W
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od cameroncz »

Ripper6 píše:Arm0r!: a to mas co? O2?
Musim upozornit ze O2 nyni co to prebral Kellner aktivne hlida datovej provoz, takze pokud radi hrajete hry, koukate HD video 1080p nebo dokonce 4K tak tyhle slibe rychlosti budou na nic.
Co asi tak bude delat user s 80Mb/s omezenym netem? nebo dokonce dle clanku s 250Mb/s?
http://www.dsl.cz/clanky/cetin-zrychluj ... az-250-mbs

kotas: To nevim jak to mas ale uz rychlost je 4Mb/s upload a 40Mb/s download.
80Mb/s VDSL2 uz nabizi Cesky bezdrat pokud bys chtel rychlejsi net.
Pruser je, ze to stejne nebudes moct poradne pouzivat.
Abych se dostal problemu...
volalo me O2, pozor po letech!!! Ze prej videj zvysenej provoz na moji pripojce, to ma zanasledek ze to omezuje ostatni uzivatele a museli by uplatnit agregaci ta jest 1:50 u VDSL2 Internet Aktiv Plus za 550czk mesicne.
O2 ale chce vyjit vstric a tak mi nabizi nakej balicek XXL za priplatek 500czk/mesic coz bych platil min 1050czk mesicne za VDSL. Jako ze by me prehodili na jinou samostnatnejsi linku, kde by to tolik nevadilo :(
Odmytl jsem, ze pripadne odejdu jinam.

Chci teda videt, jak zdejsi user ma treba NetFix, cloud sluzby a tam sleduje HD 1080p ci dokonce 4K 2160p kdy jeden film napr blu-ray ma cca 20-40GB nebo dokonce u 4K 100-150GB??
Dle vyjadreni reditele O2 totiz beznej user projede 30-50GB dat, coz nedava logiku.

A co jsem teda provedl? Projizdim bezne mesicne 400-500GB a to jim asi zacalo vadit.
Takze fakt 4K televize a online sluzby jsou dobrej vtip kor v CR :-D

Zajmalo by me, zda toto omezeni uplatnuji i u zdejsich kdo ma optiku nebo ten Pils Free. Pri takovych rychlostech nekde 800-900Mb/s to musej projet klidne 1TB mesicne a pak jim to provider kripne :-D

Proto porad rikam... v CR a CLOUD? V CR a online HD video? To jsou sluzby na nic.


Taky nám volali, ta samá nabídka, připlať 500,- nebo ti zku**** rychlost... Bohužel jsem tou dobou byl na dovolené, jinak bych jim tam udělal peklo..
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od kotas »

Tak O2 ještě lepší, docela v "tichosti" zvedli rychlosti internetu na doma, dostal jsem, i zrychlení o dalších 10 Mb/s free, koukněte se zde na nabídku:
http://o2.adsl.cz/adsl-vdsl-internet

Zvažuji do budoucna 80/8 Mb/s o kilo si připlatit, ústřednu mám před domem a fičí mi to nyní 61/6 namísto 50/5 už třetí den, ještě uvidím, ale i tak super 8)

Co si O2 připravilo nového pro své zákazníky?
http://www.adsl.cz/clanky/co-si-o2-prip ... -zakazniky
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Don »

Opravdu by me zajimalo, proc stale v tomto tisicileti drzi tak tragicky upload.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od -Vladimir- »

prachy, prachy a jenom prachy... co jinýho taky?
ignorelist: Stratos (již trvale)
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od CageJ »

Na byte po novom (tento tyzden zapojili) :
Obrázek
Upload je samozrejme za priplatok.
Cena cca 19,90€.

U rodicov biedne aDSL 12,5/1, ktore ma vraj bezat 15/1... za 13,99€.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Michal86 »

CageJ - krásná rychlost. U nás máme 100/100 za 310, případně 200/200 za 510, což také není špatné. Pingy parádní (optika)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od kotas »

Na O2 se to dá konečně používat, upload je sice pořád nízký, ale stejně nic lepšího nemůžu mít..
Obrázek
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Michal86 »

http://rychlost.cz/vysledek/20164485113-f51b/ Kabelová televize Kadaň, tarif za 310,- Kč
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Weslo »

Don píše:Opravdu by me zajimalo, proc stale v tomto tisicileti drzi tak tragicky upload.
Protože narozdíl od Tebe vidí, že to masovce stačí. Enterprise segment má symetriku a SLA, BFU nic takového typicky nepotřebuje, protože provoz jde k němu (video, data) na to aby nahrál 2x za rok někam fotky z dovolený nepotřebuje desítky/stovky mbit upload..
Konečně zkus si na nějákou tu zákaznickou optiku pověsit něco, co bude nonstop uploadovat plnou rychlostí a sleduj, za jak dlouho Ti to zaříznou....
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od ulver »

Podla mna upload vacsinou riesia fanusikovia torrentov koly ratiu...

Momentalne mam 70/20 a da sa povedat, ze mi to staci.
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Don »

Weslo píše:
Don píše:Opravdu by me zajimalo, proc stale v tomto tisicileti drzi tak tragicky upload.
Protože narozdíl od Tebe vidí, že to masovce stačí. Enterprise segment má symetriku a SLA, BFU nic takového typicky nepotřebuje, protože provoz jde k němu (video, data) na to aby nahrál 2x za rok někam fotky z dovolený nepotřebuje desítky/stovky mbit upload..
Konečně zkus si na nějákou tu zákaznickou optiku pověsit něco, co bude nonstop uploadovat plnou rychlostí a sleduj, za jak dlouho Ti to zaříznou....
Loni byla u naseho poskytovatele soutez o nejvetsi vytizeni. Na siti je nekolik youtuberu a nekolik torentistu a ty objemy dat jsem moc nechapal. Slo to do tisicu TB. Jinak si myslim, ze to otravuje spoustu lidi. Proc neni upload aspon pulka downloadu
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Shaquille »

Pokud slo vytizeni do tisicu TB (o cem silne pochybuju, pokud tedy nemyslis celkem preneseno), tak nechapu proc resis upload )))
Odeslat 1000TB mesicne znamena upload (jestli jsem to v rychlosti dobre spocital) 404 MB/s tedy cca 3200 mbps (3,1 gbps)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Weslo »

Don píše: Loni byla u naseho poskytovatele soutez o nejvetsi vytizeni. Na siti je nekolik youtuberu a nekolik torentistu a ty objemy dat jsem moc nechapal. Slo to do tisicu TB. Jinak si myslim, ze to otravuje spoustu lidi. Proc neni upload aspon pulka downloadu
Myslím, že nikdo kdo má mozek v hlavě by si dobrovolně nesnižoval zisk tím, že ponouká uživatele, aby vytěžovali jeho konektivitu, za kterou platí (včetně přenesených dat).
Podle mě to je všem úplně jedno. Ne samozřejmě tady, ale v normálním světě lidí, co si myslí, že internet je seznam.cz a facebook.com
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Don »

Tak urcite... ti to maji pak tezke :lol:
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Internet nejlevnější a nejrychlejší

Příspěvek od Shaquille »

Nemaji, naopak...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“