nefunguje přístup do nastavení routeru, když je jako SWITCH

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
dech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2005
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

nefunguje přístup do nastavení routeru, když je jako SWITCH

Příspěvek od dech »

Ahojte,

mám v LAN síti 2 routery:
internet - router1(v tomto routeru je zapojeno): počítače+switch(v tomto switchi je zapojeno):počítače+router2:počítače

takže mám sít 1 a sít 2 které na sebe normálně "nevidí" protože jsou odděleny routerem2

chtěl jsem ty 2 sítě spojit do JEDNÉ síte - tedy je třeba zrušit routování(NAT) na routeru2 = udělat z něj SWITCH.

někde jsem četl , že stačí udělat toto: na routeru 2 vypnout DHCP server a kabel který do routeru2 šel do WAN portu, přepnout do LAN portu.

OK-podařilo se spojit sítě do jedné (dokonce stále na routeru2 fungoval wifi AP) - všechny počítače jsem viděl v jedné síti(skupině)

ALE nepodařilo se mi za boha opět vlézt do nastavení routeru2 kdybych na něm chtěl něco změnit (např. heslo pro wifi)
prostě když jsem zadal IP adresu tak se žádné nastavení nenačetlo - "stránka neexistuje"
(pokud jsem kabel v routeru2 dal zpět z LAN do WAN tak jsem se do něj dokázal připojit...ale zase ty sítě nebyly propojené že)

nevěřím že by to bylo tím, že bych neměl správnou IP adresu - ta byla odjakživa vynucována(dle MAC) routerem1 a router2 vždy poslechl

zvláštní je to že na routeru1 v seznamu všech připojených zařízení (ARP list, jde vidět jaká MAC má jakou IP) náhle,když jsem router2 přepnul dle návodu výše, z tohoto seznamu zmizel.

ikdyž, když nad tím tak přemýšlím tak žádný switch nemá svojí IP že?(myslím tedy)- tedy se nezobrazuje v tabulce připojených zařízení..

nadruhou stranu mi nešlo se do toho routeru2 připojit ani z počítače který byl do něj připojen do LAN portu....což by ale mělo normálně fungovat ne? (ikdyž zas byl vyplý DHCP server....)

rozumíte někdo tomu proč mi nejde se připojit do nastavení routeru2 když figuruje jako switch?

router1: TP-link TL-WR941ND
router2: TP-LINK TL-WR841ND
myslím si že to jsou oba velmi povedené routery

diky
CPU: AMD Athlon 64 X2 4000+ (65nm), MB: Biostar TA690G, GK: GAINWARD BLISS HD4850 Goes Like Hell, 512MB DDR5, RAM: 2GB DDR2 (800Mhz), HDD:160GB WD, DVD:LG DVD RW 4082B, cpu chladič: Arctic Cooling Alpine 64, Case: CoolerMaster Elite 331 Zdroj: Fortron ATX-400PNF 400W, LCD: Samsung SyncMaster 205BW
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: nefunguje přístup do nastavení routeru, když je jako SWI

Příspěvek od zsdx »

Routeru2 musis dat pevnou vnitrni (LAN) adresu z rozsahu routeru1, nejlepe mimo DHCP.
dech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2005
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje přístup do nastavení routeru, když je jako SWI

Příspěvek od dech »

....a tím "musis dat pevnou vnitrni (LAN) adresu z rozsahu routeru1" myslíš:
A)
že tu pevnou IP má nutit ten router1 tomu routeru2(asi dle MAC že) nebo
B) myslíš nastavit ji napevno v tom routeru2?
CPU: AMD Athlon 64 X2 4000+ (65nm), MB: Biostar TA690G, GK: GAINWARD BLISS HD4850 Goes Like Hell, 512MB DDR5, RAM: 2GB DDR2 (800Mhz), HDD:160GB WD, DVD:LG DVD RW 4082B, cpu chladič: Arctic Cooling Alpine 64, Case: CoolerMaster Elite 331 Zdroj: Fortron ATX-400PNF 400W, LCD: Samsung SyncMaster 205BW
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: nefunguje přístup do nastavení routeru, když je jako SWI

Příspěvek od zsdx »

B/ nastavit v router2, protoze pro LAN cast nejde dat DHCP klient.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“