LAN 100Mbit mezi 2 kompama

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

LAN 100Mbit mezi 2 kompama

Příspěvek od karf »

Mam 2 kompy: jeden s intergrovanou síťovkou a 2. se síťovkou Micronet. Oba mají RC45 konktor a mam kabel - bylo mi řečeno, že je kříženej (síť bez hubu) Jak mam síť nakonfigurovat, aby chodila? Na obou kompech mi to píše, že není připojen síťovej kabel a na jednom dokonce neni ani počítač ve skupině. :sad:
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
dr_x
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003

Příspěvek od dr_x »

Jestli ti to pise, ze neni pripojen sitovy kabel je nekolik moznosti: ten krizenej kabel je spatnej, nebo mas vadnou nejakou sitovou kartu, nebo nemas dobre nainstalovane ovladace pro sit. kartu.
AMD Athlon 3000+ - Spire WhisperRock III cooler - MSI K7N2 Delta-ILSR - 2x Kingmax DDR400 256 MB - MSI FX5900-VTD128 - 2x Seagate Barracuda ATA IV 80GB - 1x Seagate Barracuda V 120GB - Plextor PlexCombo 20/10/40-12A - DVD-ROM NEC DV-5500 - ATI TV Wonder PCI - Fortron LowNoise 300W - FSC Scaleo C792 17" CRT

Obrázek
Calis
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Calis »

Anebo mas windowsy :-D nekolikrat se mi stalo ze jsem mel komply na kerych sit s jinymi pocitaci v pohode jela,ale kdyz jsem je propojil spolu,tak ani ranu...at zije bill! :D kazdopadne bych zacal resit problem od toho pc kerej se nevidi ve skupine...pokud vsechno ma byt ok,tak musi videt sam sebe...nezapomen na obou komplech neco nasdilet(taky zapnout sdileni po siti v nastaveni) a dat obema pc radsi stejnou skupinu...to uz ale samozrejme prvni musi najit pripojenej kabel...
G.O'S
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Valašské Klobouky
Kontaktovat uživatele:

Kabel.

Příspěvek od G.O'S »

Prekontroluj si kabel. :o
GigaByte MA790GP-DS4H, AMD Phenom II X4 965 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, 4xKingston HyperX 2GB 1066 DDR2 CL5, ASUS EAH6870 ATI Radeon HD 6870 1GB DDR5, SSD Patriot Pyro 120GB, HDD Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, 500 GB, 7200ot/min, SATA II, atd. atd. atd.
G.O'S
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Valašské Klobouky
Kontaktovat uživatele:

Křížený kabel.

Příspěvek od G.O'S »

Měl by vypadat asi takhle. Samozřejmě kategorie 5, Cat.5 a koncovky RJ-45 "čudlíkem" k sobě, konektory dolů a čtení zleva, první konektor T568B - bílo/oranž, oranž, bílo/zelený, modrý, bílo/modrý, zelený, bílo/hnědý, hnědý. Druhý konektor T568A - bílo/zelená, zelená, bílo/oranž, modrá, bílo/modrá, oranž, bílo/hnědá, hnědá. :D
GigaByte MA790GP-DS4H, AMD Phenom II X4 965 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, 4xKingston HyperX 2GB 1066 DDR2 CL5, ASUS EAH6870 ATI Radeon HD 6870 1GB DDR5, SSD Patriot Pyro 120GB, HDD Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, 500 GB, 7200ot/min, SATA II, atd. atd. atd.
Mike Rosoft
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003

Re: Křížený kabel.

Příspěvek od Mike Rosoft »

G.O'S píše:Měl by vypadat asi takhle. Samozřejmě kategorie 5, Cat.5 a koncovky RJ-45 "čudlíkem" k sobě, konektory dolů a čtení zleva, první konektor T568B - bílo/oranž, oranž, bílo/zelený, modrý, bílo/modrý, zelený, bílo/hnědý, hnědý. Druhý konektor T568A - bílo/zelená, zelená, bílo/oranž, modrá, bílo/modrá, oranž, bílo/hnědá, hnědá. :D
Nebo ty barvy muzou byt jinak, ale styl prehozeni musi byt stejny, ono tech norem jak se to zapojuje je nekolik...
80386 40MHz @ 44MHz, RAID na komary lezi hned vedle, 4MB DDR Kingmax, 170MB HDD, PC-Speaker Audigy.
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

síť

Příspěvek od Starmen »

1. Zkontrolovat správné nainstalování síť.karet.

2. Zkontrolovat nainstalování potřebných protokolů a jejich nastavení (TCP/IP - správné nastavení IP a brány, IPX - v podstatě není co nastavovat, další neuvažuji)

3. Pokud propojujete pomocí protokolu TCP/IP (předpokládám), tak spustit commandline a spustit "ipconfig" na obouch PC ve výpisu nesmí chybět karta, která je v tom PC připojena na tu síť. Pokud tam karta nebude (buď bude ve výpisu chybět nebo se objeví hláška typu "závažná chyba protokolu IP" apod..) a mělo by vše být podle kroku 1 a 2 v pořádku, pak přeinstalovat TCP/IP protokol. To, že je TCP/IP nainstalovaný neznamená, že funguje korektně. Proč?? protože Windows. (normální chyba např. W98 při více jak jedné kartě (i tel. adaptéru atd...) přidávané postupně).

4. teď by měl počítač vidět i sám sebe (někdy dlouho trvá - rychlejší "najít počítač" a vyhledat sám sebe). Otestoval bych (při TCP/IP) ping sám na sebe (v commandline "ping <host name>" kde <host name> je jméno PC nebo IP)

5. Při TCP/IP zkusit pingnout druhý PC. Pokud bod 1-4 OK a nevidí se, pak je problém buď v na výstupu karet nebo v kabelu a nebo v SW. Takže podívat se, jestli na daných PC není FW/NAT atd... a příp. jak je nakonfigurován, u některých win se musí nastavit práva, podívat se, jestli je zapnuto sdílení souborů atd...

Podobný oriblém jsem měl (PC sám sebe neviděl) a bylo to "made by Windows". Stačilo přeinstalovat TCP/IP a už to bylo OK.

A ještě něco. Jsem si teď vzpoměl. Dost by mohl pomoci příkaz "arp -a", který vypíše všechny adaptéry (MAC adresy a další údaje), které na síti vidí.
opx123
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od opx123 »

a mas dobre nastaveny IP a masky? IP - nejlepe 192.168.x.y
x bude pro oba stejny a y bude mit kazdej z nich svoje, tj: 192.168.0.1 a 192.168.0.2
maska 255.255.255.0
PC
xp master
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 30. kvě 2003
Bydliště: Perpignan, FR

Příspěvek od xp master »

Svítí ti na obou síťovkách LEDka ?
Ten Micronet je Realtek 8139, že ? Zkus jiný drivery.
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Teda ne brány, ale masky (jak tu někdo napsal) jsem se upsal...

Jinak

IP 192.168.x.y
Maska 255.255.0.0

je standartní pro privátní sítě, ale není to rozhodně podmínkou.

Jo a další věc. Pokud jsou v PC dvě síťovky, musí mít každá jinou masku. Alespoň mě (a dlaším mým kamošům) to dělalo problémy (PC nikam nevidí).

P.S. kdyby byla maska 255.255.255.0, tak třeba IP 192.168.0.1 a 192.168.1.1 se (pokud se nepletu) neuvidí.
Mike Rosoft
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003

Příspěvek od Mike Rosoft »

Starmen píše: P.S. kdyby byla maska 255.255.255.0, tak třeba IP 192.168.0.1 a 192.168.1.1 se (pokud se nepletu) neuvidí.
Kdyz pouzivas pro privatni site IP zacinajici 110, pak by mela byt maska 255.2555.255.0 a kde jsou v masce 0 to je primo adresa pocitace pak je dobry nechavat 192.168.0.[1-254], ten rozsah urcite pro 2 pocitace staci :wink:
80386 40MHz @ 44MHz, RAID na komary lezi hned vedle, 4MB DDR Kingmax, 170MB HDD, PC-Speaker Audigy.
Calis
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Calis »

xp master píše:Svítí ti na obou síťovkách LEDka ?
Ten Micronet je Realtek 8139, že ? Zkus jiný drivery.
Mam taky Realtek 8139 a zatim se mi stalo jen s jednou jedinou sitovkou ze sem se vubec nemohl spojit,nesvitila led,ale stalo se mi to.nevedel sem proc,takze driverama?znas nakej odkaz na naky co funguji?
xp master
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 30. kvě 2003
Bydliště: Perpignan, FR

Příspěvek od xp master »

Pokud ti nesvítí ledka, je to otázka hardwaru. Všimni si, že začne svítit ještě před startem Windows.
Už se mi ale několikrát stalo (s Realtekem 8139E), že se sice LEDka rozsvítila, ale Windows hlásil odpojený kabel.
Chce to vyzkoušet jak drivery z www.realtek.com.tw, tak z diskety/CD, co jste dostali se síťovkou.
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

xp master píše:Pokud ti nesvítí ledka, je to otázka hardwaru. Všimni si, že začne svítit ještě před startem Windows.
Už se mi ale několikrát stalo (s Realtekem 8139E), že se sice LEDka rozsvítila, ale Windows hlásil odpojený kabel.
Chce to vyzkoušet jak drivery z www.realtek.com.tw, tak z diskety/CD, co jste dostali se síťovkou.
Tak LEDka ensvítí, ovladače jsem zkoušel a kámoš má tu samou, vrazil ji do PC a funguje. Zkusim s ní zajít do obchodu a koupit správnej kabel znovu.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
xp master
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 30. kvě 2003
Bydliště: Perpignan, FR

Příspěvek od xp master »

Pokud nesvítí LEDka, je to hardwarový problém. Vypadá to na síťovku.
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

sitovky

Příspěvek od Paja »

pise ze: "kámoš má tu samou" zase aby byla takova nahoda ze 2 sitovky jsou spatny??? no muze se stat....ale moc bych tomu neveril.....

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
xp master
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 30. kvě 2003
Bydliště: Perpignan, FR

Příspěvek od xp master »

Spletl jsem se, myslel jsem kabel :oops:
Blackened
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: LAN 100Mbit mezi 2 kompama

Příspěvek od Blackened »

karf píše:Mam 2 kompy: jeden s intergrovanou síťovkou a 2. se síťovkou Micronet. Oba mají RC45 konktor a mam kabel - bylo mi řečeno, že je kříženej (síť bez hubu) Jak mam síť nakonfigurovat, aby chodila? Na obou kompech mi to píše, že není připojen síťovej kabel a na jednom dokonce neni ani počítač ve skupině. :sad:
V prvom rade by som skontroloval kabel ci je v poriadku potom hladal problem nikde inde.
Mike Rosoft
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003

Re: LAN 100Mbit mezi 2 kompama

Příspěvek od Mike Rosoft »

Blackened píše: V prvom rade by som skontroloval kabel ci je v poriadku potom hladal problem nikde inde.
Po sahodlouhy diskusi, ze ktere vyplynulo ze je problem v kabelu je to vazne prinosna informace 8-)
80386 40MHz @ 44MHz, RAID na komary lezi hned vedle, 4MB DDR Kingmax, 170MB HDD, PC-Speaker Audigy.
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

OK budemem se ubírat dál. Mam KABEL a už to nepíše, že kabel není odpojen :-) LEDka svít ale je tu ten problém, který jsem čekal: Mám ve skupině zobrazen jen jeden počítač (jasné je který). IP mam 198.168.1.1 a 198.168.1.2 a skupinu SKUPINA názvy PC1 a PC2 babo raď
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“