Kde nejčastěji kupujete HW?

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Odpovědět
Crustik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2008

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Crustik »

Bigwolf píše:Já nakupuji v Softcomu, Alfacomp, dříve v Cybex, TSBohemia a Fan computer (jeden velkoobchod v Brně, ale teď tam nic nemaj a za nehorázný ceny). Všude si pro zboží chodím osobně, moc mě nakupování s následným posláním přes poštu neláká.
vsiml jsme si ze nakupujes v softcomu... muzes sem pls napsat jake mas s tim zkusenosti ?
Bigwolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2004
Bydliště: Brno

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Bigwolf »

Zkusenosti mam veskrze dobry. Jednou se mi tam stalo, ze sem si sel pro objednanou case a oni ju tam nemeli, ze to dali jinymu typkovi... Tak to par dni z neho pacili, pak jim to dovezl, ale ze uz v tom mel namontovanej komp. Tak me premlouvali, at si ju vezmu, dali mi na ni slevu a jeste me zaradili do skupiny velkoodberatelu, takze mam nakup u nich o nejakou tu kacku levnejsi. :) Nemuzu si stezovat, zatim jen kladny zkusenosti i s reklamacema.
PC - CPU Intel Core i7-11700F | MB Gigabyte AORUS B560M Elite | RAM Kingston FURY Beast RGB 64GB 3600MH | GC EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA 24GB | NVME ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | PSU Corsair SF750 Platinum | Case ASUS Prime AP201 | Cooling Heatkiller IV Pro, HEATKILLER V for RTX 3090 EVGA FTW3, EK-Quantum Kinetic FLT 120 DDC, Hardware Labs Black Ice Nemesis GTS 360, Noctua | LCD Samsung C49RG94SSU | Keyboard Logitech MX Mechanical Mini| Mouse Logitech MX Master 3 | Mouse pad Razer Vespula
Crustik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2008

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Crustik »

Bigwolf píše:Zkusenosti mam veskrze dobry. Jednou se mi tam stalo, ze sem si sel pro objednanou case a oni ju tam nemeli, ze to dali jinymu typkovi... Tak to par dni z neho pacili, pak jim to dovezl, ale ze uz v tom mel namontovanej komp. Tak me premlouvali, at si ju vezmu, dali mi na ni slevu a jeste me zaradili do skupiny velkoodberatelu, takze mam nakup u nich o nejakou tu kacku levnejsi. :) Nemuzu si stezovat, zatim jen kladny zkusenosti i s reklamacema.
super to rad slysim chystam se tam koupit PC protoze muj pet let starej athlon XP me sice staci ale kdyz je to ted tak levne proc si nekoupit neco noveho a do 15000Kc kdyz koupim Case a vnitrnosti tak me to zase nejakej ten patek vydrzi ;]

jeste edit: kdzy to objednam pres eshop a potom si to pujdu osobne vyzvednou plati pro me eschop cena nebo ta vyssi druha ?
Bigwolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2004
Bydliště: Brno

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Bigwolf »

Plati e-shop cena i pri osobnim odberu(ne jak napr. u Alfacomp). Jen ne, kdyz chces na pobocce platit kartou, to pak zaplatis tu koncovou cenu.
PC - CPU Intel Core i7-11700F | MB Gigabyte AORUS B560M Elite | RAM Kingston FURY Beast RGB 64GB 3600MH | GC EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA 24GB | NVME ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | PSU Corsair SF750 Platinum | Case ASUS Prime AP201 | Cooling Heatkiller IV Pro, HEATKILLER V for RTX 3090 EVGA FTW3, EK-Quantum Kinetic FLT 120 DDC, Hardware Labs Black Ice Nemesis GTS 360, Noctua | LCD Samsung C49RG94SSU | Keyboard Logitech MX Mechanical Mini| Mouse Logitech MX Master 3 | Mouse pad Razer Vespula
Pavel.P.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 28. lis 2005
Bydliště: UHB

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Pavel.P. »

TS Bohemia -> Interlink... pokud to beru osobně, tak mě štve, že neberou karty.

...
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Flegy »

a ty se divis? bohemka za to nemuze, za to muzou banky ktery vlastnej sami zidi co chtej z kazdyho prevodu nejaky to procento, a jelikoz bohemka ma relativne maly marze, prichazelo by se o podstatnou cast zisku. to jim zazlivat nemuzes ;)
Bigwolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2004
Bydliště: Brno

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Bigwolf »

Malokde berou karty, je to tim, ze by prichazeli o dost penez... Treba u Softcomu berou karty, ale taky diky tomu zaplatis za dany veci vyssi cenu nez pri platbe cash, aby se jim to co si strhne banka vratilo... Je to blby, ale je to tak. Taky bych radsi platil kartou, je to pohodlnejsi nez s sebou tahat penize.
PC - CPU Intel Core i7-11700F | MB Gigabyte AORUS B560M Elite | RAM Kingston FURY Beast RGB 64GB 3600MH | GC EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA 24GB | NVME ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | PSU Corsair SF750 Platinum | Case ASUS Prime AP201 | Cooling Heatkiller IV Pro, HEATKILLER V for RTX 3090 EVGA FTW3, EK-Quantum Kinetic FLT 120 DDC, Hardware Labs Black Ice Nemesis GTS 360, Noctua | LCD Samsung C49RG94SSU | Keyboard Logitech MX Mechanical Mini| Mouse Logitech MX Master 3 | Mouse pad Razer Vespula
Mr. Dirk
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: World of METAL

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Mr. Dirk »

Poslední dobou hlavně u MaWy ( JSC computers ) sem tam neco vemu v TS bohemia.
Hän tuli minulle eräänä aamuna, Yksi yksinäinen sunnuntaiaamuna, Hänen pitkät hiukset virtaava, Kun keskitalvi tuuli, En tiedä, miten hän löysi minut, Saat pimeässä olin kävely, Ja tuhoaminen antaa noin minulle, Luota taistelua en voinut voittaa...
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od SpeedyGT »

No páč bydlím v Žabovřeskách u tram. zast. Mozolky, mám blízko Alfacomp, kterej mě mimochodem docela překvapil svým vystaveným sortimentem :). Pokud nejdu do Alfy, tak jedu kousek dal a du do Softcomu.
Jinak pokud sem v Práglu, tak vede czc.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Kajry
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. srp 2008
Bydliště: Chýnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Kajry »

Pokud chci něco malého kde se mi nevyplatí poštovné tak VSP Data Tábor(AutoCont)
Jinak e-shopy: nejvíc objednávám na CZC a jinak ATcomp.
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od SpeedyGT »

Co je v Brně za vetší pobočky krámů u kterých se vyplatí kupovat krom mě známých Alfy, Softu a Alzy?
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Kamikadze »

TS Bohemia v Husovicích
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
gwassi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2008
Bydliště: Piestany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od gwassi »

Ja nakupujem vyhradne iba u Alzy.cz(sk) kde som spokojny s kvalitou sluzieb a rychlou dopravou priamo domov... Komponenty su riadne skontrolovane a dokladne zabalene a chranene pred moznou skodou pri preprave

Kód: Vybrat vše

http://i38.tinypic.com/2dhuwaw.png
Ka.Stan
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2008
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Ka.Stan »

Ja kupuju jedine v Alfacompu, jedine - je nemoznost platit kartou a sem tam velke fronty :wink:
LOVIT
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. zář 2004
Bydliště: Praha/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od LOVIT »

gwassi píše:Ja nakupujem vyhradne iba u Alzy.cz(sk) kde som spokojny s kvalitou sluzieb a rychlou dopravou priamo domov... Komponenty su riadne skontrolovane a dokladne zabalene a chranene pred moznou skodou pri preprave

Kód: Vybrat vše

http://i38.tinypic.com/2dhuwaw.png
hm to zni jako reklama - nic proti
sam tam taky nakupuju, pak jeste v czc, sem zvedavej jak ted v alzaci dopadnu.. kupoval sem ssd od intelu 40GB, doma sem zjistil ze je krabicka sice plna redukce, sroubku cdcka, manualu ale disk nikde :X, zejtra se o zvu co a jak... snad to bude v poho
DESKA: Asus P5Q-EM, CPU: Intel Core2 Quad Q9300@3,15GHz, RAM: 4x2GB Kingmax 800 MHz, GPU:Gainward GTX 460 768MB, HDD: 2x WD VelociRaptor 300GB Raid 0 + WD green 640, ZDROJ: Enermax Liberty 500W ;;;--;;; Peklostroj: DESKA: GA G41M-combo, CPU: Intel Pentium Dual Core E2160@3GHz, RAM: 2x1GB Kingmax 667 MHz, GPU:Saphire HD4670 Ultimate 512MB, HDD: WD green 500, ZDROJ: Fortron 80+ 350W;;;--;;; Notebook:HP probook 4520s
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od kotas »

Ka.Stan píše:Ja kupuju jedine v Alfacompu, jedine - je nemoznost platit kartou a sem tam velke fronty :wink:
..a banda tupejch prodavačů, kteří nevědí nic :wink: ..

A kartou se platit v IT stejně nikdy nebude, až si banka přestane brát 3% úroky z prodeje, taky ceny v IT jsou tak nízko, nedá se na tom v dnešní době skoro vydělat, to není jako v obchodě s hadrama a kalhotama.....
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od Shit »

Ka.Stan píše:Ja kupuju jedine v Alfacompu...
Bral jsem z Alfy zboží rád a bylo to za několik set tisíc korun ročně. Ovšem po poslední reklamaci jsem zjistil, že musím "změnit krám".

Pokud reklamační "technik" Alfy ohodnotí ne zcela funkční zařízení jako "zcela funkční" (a navíc není schopen svá "měření@testování" po mém vyžádání ničím doložit -> vyjádření dovozce či autorizovaného servisu zcela chybí), tak jistě uznáte, že příští nákup bude provedený u jiné firmy a nikoliv v Alfacompu. ;-)

Možná je škoda pro Alfu, že jsem narazil na "technika XY", ale to je problém Alfy a nikoliv můj. ;-)

Alfacomp se dle mého názoru v poslední době (březen-duben 2010) "zkazil" a jeho řešení reklamací v poslední době se mi vůbec nelíbí. :blee:

Další věc: Jak "kvalitně" balí Alfa zásilky pro přepravce - žádný karton, žádná bublinková folie:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Též se Vám chce z kvality balení zásilek od Alfy "blít" ? :blee:
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od bubanek »

Jen pro info, co bylo vevnitř?
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od kotas »

..kvalita ALFA COMPUTER se hodně zhoršila, pořád a skoro denně poslouchám, jak se chovají nechutně k zákazníkům a prodavači? Si dělají prostě srandu, jinak to není možné, to je pořád v komunikaci samé hmmm, aha - a nic pořádně nevědí, naprostá paka :| ..
LOVIT
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. zář 2004
Bydliště: Praha/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nejčastěji kupujete HW?

Příspěvek od LOVIT »

sam tam taky nakupuju, pak jeste v czc, sem zvedavej jak ted v alzaci dopadnu.. kupoval sem ssd od intelu 40GB, doma sem zjistil ze je krabicka sice plna redukce, sroubku cdcka, manualu ale disk nikde :X, zejtra se o zvu co a jak... snad to bude v poho
Tak na druhej den mi dali krabicku tentokrat s diskem bez sebemensich problemu, sem rad ze si vazi zakazniku
DESKA: Asus P5Q-EM, CPU: Intel Core2 Quad Q9300@3,15GHz, RAM: 4x2GB Kingmax 800 MHz, GPU:Gainward GTX 460 768MB, HDD: 2x WD VelociRaptor 300GB Raid 0 + WD green 640, ZDROJ: Enermax Liberty 500W ;;;--;;; Peklostroj: DESKA: GA G41M-combo, CPU: Intel Pentium Dual Core E2160@3GHz, RAM: 2x1GB Kingmax 667 MHz, GPU:Saphire HD4670 Ultimate 512MB, HDD: WD green 500, ZDROJ: Fortron 80+ 350W;;;--;;; Notebook:HP probook 4520s
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“