Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Odpovědět
gringoAD
Nováček
Nováček
Registrován: 09. bře 2010

Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od gringoAD »

Ta anketa na titulni strance je nejaka podivna? Vazne si myslite ze kdyz 30 procent uzivatelu vyuziva jako hlavni pripojeni wifi a 28 procent uzivatelu ADSL, ze ma 30 procent uzivatelu rychlost vyssi nez 10 MB? Ano ma, ale vyssi nez 10 Mbit - vidite ten rozdil? Rychlost kazdy chape v mbitech, ne v MB ... tak by to tu anketu chtelo smazat a upravit moznosti na Mbity....


//Thellwin - přesun ze zpráv Od Adminů
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od Exp »

Teď je otázka kdo odpovídal v MB a kdo v Mb => zrušit anketu, vypovídající hodnota bohužel nulová.
gringoAD
Nováček
Nováček
Registrován: 09. bře 2010

Re: Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od gringoAD »

No ted jste ju teda vazne opravili .. nechcete s tou anketou zacit znova? Napr ja mam 100Mbit realny a hlasoval jsem pro moznost vice nez 10 MB ...
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od Krteq »

Chybí mi možnost 100Mbit/s a více :mrgreen:

Obrázek
FrenkeeS
Nováček
Nováček
Registrován: 30. kvě 2011

Re: Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od FrenkeeS »

http://2i.cz/2i/i/4de4077e/e9fbc7904050 ... 63b0.f.jpg
vím že toto není poradna ale můžu mít dotaz ? cca 2 roky jsem měl internet o rychlosti 2Mb/s (zřejmě wifi) Je to nějaký lokální poskytovatel služeb http://www.stylsoft.cz/itarify_dom.htm ale co je hlavní, nedávno jsem si koupil NTB a jen tak ze srandy jsem připojil kabel z PC do NTB a během chviličky si to našlo síť a přístup k internetu s pro mě do té doby neuvěřitelnou rychlostí viz obrázek. Vše funguje doteď ale včem je háček, jak je to možné? Snad že se poskytovatel nezaopatřil vůči takovémuto přístupu ale pokud zjistí že dá se říct načerno nebo síš zadarmo mám tuto rychlost, může po mě poskytovatel žádat nějaké odškodnění(pokutu, doplatek....)? Nebo je to čistě jeho chyba a jediné co může dělat je zaopatřit se vůči dalšímu takovémuto připojení.? A co mě teď ještě napadlo dřív když jsem si koupil nový PC byla vněm i nová síťová karta takže nová IP ale ten počítač mě nepustil na internet, dokud nepřišel technik a něco nenastavil v PC.

Díky za každou odpověď předem
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od Krteq »

Poskytovatel tě zřejmě zapomněl "oshapovat" (Traffic shaping). Být tebou bych to neřešil, je to čistě chyba poskytovatele připojení :)
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od Flegy »

k ankete mam take svou vyhradu. Tou je to, ze resite pouze Download, coz je docela podstatne. Clovek totiz muze mit 10/10, nebo 10/1 nebo 100/100 nebo 100/10 atd atd... :roll:
ehw
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. črc 2010
Bydliště: PHA

Re: Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od ehw »

spis bych zameril anketu na to, o kolik je rychlost nizsi (vyssi) procentualne oproti psané rychlosti. napriklad mam psano 8mb/s v realu to vsak je 6,5mb/s, takze mam rychlost o 18-19% nizsi...
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Anketa - rychlost pripojeni k internetu

Příspěvek od Krteq »

Flegy píše:...
Asi tak. Nebo si redakce myslí, že každý má synchronní připojení?
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“