Velký srovnávací test grafických karet od pěti do deseti tis

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Odpovědět
vondry87
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2013

Velký srovnávací test grafických karet od pěti do deseti tis

Příspěvek od vondry87 »

Zdravím, jelikož ani po úspěšné registraci a aktivaci účtu se nelze přihlásit na pctuning.cz (testováno na 3 PC s 3 různými OS a 3 různých prohlížečích), nebyl jsem schopen položit svůj dotaz přímo k článku a zkouším to tedy touto cestou. Chtěl bych se zeptat, jaká verze hry Crysis 3 byla testována a zda byl zapnutý HT. Aktuálně řeším otázku, zda má smysl připlácet si za HT (tzn. koupit i7 místo i5). Doteď byla koupě i7 kvůli hrám považována za zbytečnost a marnotratnost, ale nyní, když budou všechny hry vyvíjeny na 8-core konzole, by se situace teoreticky mohla změnit. Dle některých článků to vypadá tak, že první vlaštovkou by mohl být právě Crysis 3, který s verzí 1.3 prý přináší zavedení podpory HT a kde dle výsledků došlo k nárůstu FPS v řádech 20 - 30 %. U hodnot minimálních FPS by ten rozdíl měl být snad ještě větší. Když srovnám tento aktuální článek s výsledky z původního článku (recenze Crysis 3), FPS jsou totožné. Důvody můžou být tři: 1) máte starou verzi hry 2) máte vypnuté HT 3) ty články lžou a HT nemá přínos. Proto prosím o odpověď. Pokud je to blud, koupím i5. Pokud je to pravda, začnu uvažovat o i7 (nebo Xeonu?). Možná by to mohl být zajímavý námět na článek.. Děkuji.
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký srovnávací test grafických karet od pěti do deseti tis

Příspěvek od Kamikadze »

Zdravím,
používám originální Crysis 3 registrovaný na službě Origin. Předpokládám, že jde o automaticky aktualizovanou verzi hry. HT u procesoru i7-3770K mám při testech vždy zapnuté. Osobně považuji příplatek za i7 pro hry (i při pohledu do budoucnosti) zbytečný.
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
vondry87
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2013

Re: Velký srovnávací test grafických karet od pěti do deseti tis

Příspěvek od vondry87 »

Děkuji mnohokrát za takto rychlou odpověď. Narážel jsem na následující test, jehož výsledky potvrdilo i několik málo uživatelů na různých fórech napříč internetem:

http://www.pcgameshardware.de/Crysis-3- ... t-1068140/

Upřímně řečeno mi vždycky přišlo podezřelé, že u takto graficky náročné by mohl být optimalizací HT získán takový výkonový rozdíl, ale člověk nikdy neví. Budu to tedy považovat za blud a s klidným svědomím pořídím i5. Ještě jednou moc děkuji.
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“