Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovnovnou

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od CageJ »

prvý sa mi páči viac
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od werygood »

Condensed se aspoň mně čte dost blbě. To vlevo je mnohem lepší.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Natural »

Nejlepší je ten font úplně vpravo, pak daleko nic, pak ten vlevo a pak ten uprostřed :D
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od killerek »

Me se docela libi to prostredni, ze je to roztazene na radek, pac ctu dost knizek. Jen trochu tomu pismu pridat cernou.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Mr.Nigga »

Prostřední vypadá líp, ale to vlevo se líp čte. Za mě to vlevo
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od madPav3L »

Font vlevo + zarovnání z prostředního.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od PET5 »

Za mě rozhodně užší font s prostředního a současné sjednocení tohoto fontu i s nadpisy a ostatními prvky. Písmena se mohou lišit barvou a velikostí, ale není pěkné, když se v jednom textu kombinuje více fontů. Ten užší font alespoň trochu zmenší odstavce a na jednu obrazovku se toho vejde více. Je to navíc bližší tomu současnému stavu.

Text bych do bloku nezarovnával. U dopisů je to fajn z estetického hlediska, ale hůře se to čte. Při čtení bloku se často ztrácím. Ten nezarovnaný text podvědomě udržuje zrak na správném řádku. Oko periferně vnímá délku řádků a podle té je rozlišuje a naviguje nás správně do roviny následujícího řádku. U čtení delších textových bloků to vynikne nejvíce.
Zarovnání do bloku taky někdy vytvoří nepěkně velké mezery mezi slovy, například když se dlouhé slovo nevejde na konec řádku a blok jej hodí na následující a ten předchozí roztáhne. Pokud se v tomto případě nepoužije dělení slov (což nechceme), trpí i estetika.

Domnívám se, že současný ideální layout se bude těžko nahrazovat něčím lepším, co by bylo uživatelsky přívětivější a obecně přehlednější. Proto bych se maximálně snažil co nejvíce tomu současnému stavu přiblížit. Podle mě byl PCTuning v tomto ohledu výjimečný a nezanikal v šedi unifikovaných webů. Snažme se nezapadnout...
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od coyd »

Za mne to vlevo
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Tronar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2017

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Tronar »

PET5 +1
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od -Vladimir- »

Po obou stranách bílého pole (vyhrazeného na text a obrázky) je prázdné místo, nebylo by lepší využít celou šířku bílého pole? Starý PCT to takhle měl...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

Osobně se taky přikláním teda ke standardnímu řezu (vlevo na obrázku), ten Condensed Roboto mi přijde až moc už.

Další rozšíření až na šířku celého bloku a tím zarovnání s obrázky zvážíme, mě se třeba líbí, jak to trochu vystupuje z textu. Teoreticky třeba na plné šířce webu to je aktuálně 75ch, zkusil bych ještě 80ch. Což natáhne text v podstatě až na úroveň obrázků.

Zkoušel jsem i zmenšení fontu, aktuálně je 1rem, ale cokoliv menšího už mi přijde moc malé. Tak nevím.

Sjednocení fontu u titulků a textu - nevím, odlišné nadpisy mě nijak neurážejí, hezky je to odliší od zbytku textu. Dal by se ale třeba vzít jiný font z Google Fonts, má někdo nějaký tip? Třeba něco z tohohle výběru https://1stwebdesigner.com/top-google-w ... ader-text/ ?

Zarovnání do bloku v žádném případě neplánujeme, to je fajn pro tisk na papír, ale ne pro čtení na webu, jak správně podotknul PET5

Ještě se ladí tabulky, speciálně v článcích o sestavách. Měla by se výrazně zlepšit jejich čitelnost, doufám na úroveň starého webu.


//edit Wilik - promaz
PCT BOSS
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od brambora81 »

kdo to delal desne to bije do oci,a tech smirovacich veci ty jako nejdou odstranit? prepnuti do stareho formatu me nefunguje.
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

Dneska se přechází ze staré verze na novou, bude pár výpadků než se dogeneruje certifikát pro HTTPS a podobně. Tak chvíli strpení.

Zapracovali jsme hodně připomínek, snažili jsme se proti první verzi rozšířit plochu pro obsah, zahustit text a co se týče hustoty informací na plochu tak je to snad lepší. Pokud si nahodíte adblock, řekl bych, že je to už hodně dobré :-)

A budeme dál ještě pracovat na ladění a zlepšování...
PCT BOSS
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od brambora81 »

bez adblocku by to neslo?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Shaquille »

Vypada to na prvni pohled super, tmavy rezim je OK. Diky

bramboro, zamysli se, nez napises takovou ****.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Ache »

Ale jo, neni to blbý. Modernější vzhled... ale škoda že za svý vzali některý starý funkce.
Za mě plus, i když už nefungují třeba moje starý články (ty porovnávačky v rozborech her). Uvidíme na co narazím. Já si občas starý články a testy prolistovávam... což je druhá věc... jak si (bez cíleného vyhledávání přímo té a té recenze) postupně pročtu starý recenze třeba Radeonů X800,1800...
Starý dobrý listování stránek tam trochu chybí a je tam zase klasický "moderní" načíst starší... to abych klikal celý den co? :-D :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Braňo1977
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Braňo1977 »

Na tablete sa pomalšie načitavaju stranky. Pri skrolovani je “doskakovanie” dosť otravne. Komentáre budú rozlíšene podla farby tak ako to bolo?

Prečo sa vlastne robí takato velka zmena k horšiemu?
lian li pc-7nb, xeon 1231v3, scythe mugen5, 16gb ddr3 cl9 1600mhz, msi 4060 gaming x nv edition, crucial mx500 500gb, super flower leadex II 80 gold 650w, sound blasterx ae-5, mackie cr3, philips 246e7qdab
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

Ache píše:Ale jo, neni to blbý. Modernější vzhled... ale škoda že za svý vzali některý starý funkce.
Za mě plus, i když už nefungují třeba moje starý články (ty porovnávačky v rozborech her). Uvidíme na co narazím. Já si občas starý články a testy prolistovávam... což je druhá věc... jak si (bez cíleného vyhledávání přímo té a té recenze) postupně pročtu starý recenze třeba Radeonů X800,1800...
Starý dobrý listování stránek tam trochu chybí a je tam zase klasický "moderní" načíst starší... to abych klikal celý den co? :-D :-D
Pošli příklad, dolaďovali jsme toho fakt hodně, ale za ty léta co PCT je to člověk všechno nedohledá. Programátoři to kdyžtak poladí ještě.

To listování jsem zkoušel, nevím proč to teď programátoři tak milujou jen dohrávat. Asi je to jednodušší na databázi, nebo co. Bylo to tak nastavené v tom CMS? které teď používáme a byly jiné priority, co je třeba dodělat. Třeba časem, ale tohle má zatím hodně malou prioritu. Zatím to můžeš hacknout přes URL, když listuješ v sekci, tak na konci je tam číslo stránky...
PCT BOSS
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Ache »

Wlkus píše:To listování jsem zkoušel, nevím proč to teď programátoři tak milujou jen dohrávat. Asi je to jednodušší na databázi, nebo co. Bylo to tak nastavené v tom CMS? které teď používáme a byly jiné priority, co je třeba dodělat. Třeba časem, ale tohle má zatím hodně malou prioritu. Zatím to můžeš hacknout přes URL, když listuješ v sekci, tak na konci je tam číslo stránky...
Jo tohle už má každý web :( už žádný čísla listů, kdy se dalo snadno skočit na konec a krásně nostalgicky si pročítat třeba recenze grafik od prvních článků na PCT (či jiném webu) až po současnost. Řekl bych, že všichni dnes jedou podle jednoho nějakého "vzoru". Jestli sem na PCT, DIIT nebo extraHW poznám už fakt jen podle loga :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Jey »

Rozdíl je v tom, že když klikneš na načíst "starší články", tak se donahrávají z databáze jen ty úryvky.
Když klikneš na číslo "starší stránky", tak se nahrává celá stránka = celý web. Cache by to vyřešila ...

Dneska mají programátoři úplně novou úroveň nástrojů při programování. Bohužel i úplně novou úroveň lenosti.
Naposledy upravil(a) Jey dne stř 26. kvě 2021, 18:48, celkem upraveno 3 x.
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“