Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovnovnou

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Odpovědět
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od AllowedCry »

Neboj, premium přijde posléze :mrgreen:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od havli »

V 99% pripadu je prekopani webu zmena k horsimu. A tady to neni vyjimka. :mrgreen:
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Tronar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2017

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Tronar »

Beta verze vypada vic jako uvodni stranka e-shopu, nez magazinu. A pomer informace/plochu se snizil.
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

Jeltík píše:Jak z přehledných hezkých stránek udělat nečitelnou sračku.
Kdy přejdete na rychlejší servery a vyřešíte problém s neustálým loginem na forum?
Prosím konkrétnější připomínky než že to je sračka. Pracuju na prosazení širšího textového pole, aby se vešlo více obsahu na stránku.

Fórum se bude také upgradovat a přesouvat na jiné servery, tak snad se vyřeší i problémy s odhlašováním...
PCT BOSS
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od killerek »

Wlkus: Tak jeste trochu zmensit ten frame pro logo a zvyraznit novinky.
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

K té zbytečné bílé ploše okolo textu. Zkuste si pomocí F12 zapnout konzoli, šipečkou vlevo nahoře v okně s konzolí najet na stránce webu na prázdnou plochu okolo textu a kliknout. V sekci Elements konzole to zaparkuje na article-detail-body a vpravo v CSS je položka .post-body

Je u ní hodnota grid-template-columns: 1fr 65ch 1fr; a zkuste změnit 65ch na hodnotu 75ch

https://ctrlv.link/IEAe

Co takhle? Bylo by to lepší? Dá se jít ještě výš, ale pak zanikne to vypíchnutí obrázků a zas hodně široký blok textu se nečte úplně ideálně...

S designem můžeme ještě pracovat, není finální a tak to ještě určitě poštelujeme...
PCT BOSS
Wolfii
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2020

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wolfii »

Opravdu bych se nebál textem jít až na šířku obrázků - ty už jsou samotné vypíchnuté tím, že jsou to obrázky a mají odstavcové odsazení. Pokud se bojíte, že by zapadly třeba grafy (tam je bílá, k tomu text...), dá se to řešit přes popisky (figure + figcaption) a v případě nejvyšší nouze rámečky či stín.

Ohledně toho čtení nevím - mně přijde krajně nepraktický spíš užší sloupec, protože každých osm, deset slov musím skočit na nový řádek, nehledě na to, že typograficky vám tam vznikne víc rušivých sirotků, které většina redakcí není ochotna psát / řešit.

Osobně bych se podíval na to, že standard většiny čtecích monitorů na desktopu je nějakých 1080p (data statcounter, možná máte lepší statistiky a čte vás víc hráčů v 4k?) a z toho vycházel. A tam mi vychází šířka textu na nějakých dvacet centimetrů maximum, což je šířka, kdy si opravdu nemyslím, že bych z metru a půl musel vrtět hlavou sem a tam, když přeskočím z řádku na řádek - pak by bylo validní o zúžení uvažovat.

(Čistě pro zajímavost, textový post na tomhle fóru je ještě širší než ty obrázky, o třicet pixelů, a čte se naprosto v pohodě.)
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od PET5 »

Osobně jsem zatím z toho prvotního návrhu zklamán. Možná to bude lepší pro mobily, ale na PC je to tragedie. Celková přehlednost otevřeného okna v prohlížeči se výrazně zhoršila. Podobný engine používají některé konkurenční weby, které jsem právě z důvodu obdobné nepřehlednosti prakticky vyloučil z pravidelné četby.

Udělal jsem screenshot (je zmenšený na 50%) posledního článku o počítačových sestavách, kde jsem vedle sebe postavil stejně velká okna. Tady je ta tragedie vidět na první pohled.
Obrázek
Pokud se ten text a řádkování nějak zásadně nezahustí a neroztáhne do větší šířky, tak to bude velký fail. Navíc v tabulce zanikly ikony interaktivních odkazů u jednotlivých položek a nejdou také rozkliknout obrázky na originální velikost (nad 640 bodů).
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

PET5 píše:Osobně jsem zatím z toho prvotního návrhu zklamán. Možná to bude lepší pro mobily, ale na PC je to tragedie. Celková přehlednost otevřeného okna v prohlížeči se výrazně zhoršila. Podobný engine používají některé konkurenční weby, které jsem právě z důvodu obdobné nepřehlednosti prakticky vyloučil z pravidelné četby.

Udělal jsem screenshot (je zmenšený na 50%) posledního článku o počítačových sestavách, kde jsem vedle sebe postavil stejně velká okna. Tady je ta tragedie vidět na první pohled.
Obrázek
Pokud se ten text a řádkování nějak zásadně nezahustí a neroztáhne do větší šířky, tak to bude velký fail. Navíc v tabulce zanikly ikony interaktivních odkazů u jednotlivých položek a nejdou také rozkliknout obrázky na originální velikost (nad 640 bodů).
Díky za tip s tabulkami v sestavách, už to píšu do oprav.

Množství textu na řádku řešíme, uděláme maximu pro to, aby se to poladilo a vešlo se tam více obsahu.
PCT BOSS
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

Wolfii píše:Opravdu bych se nebál textem jít až na šířku obrázků - ty už jsou samotné vypíchnuté tím, že jsou to obrázky a mají odstavcové odsazení. Pokud se bojíte, že by zapadly třeba grafy (tam je bílá, k tomu text...), dá se to řešit přes popisky (figure + figcaption) a v případě nejvyšší nouze rámečky či stín.
Ty širší obrázky jsme zdědili v rámci redesignu dalších webů, nepřijde mi to až tak špatný nápad, vypadá to celkem hezky když jsou o něco větší než text samotný.
Ohledně toho čtení nevím - mně přijde krajně nepraktický spíš užší sloupec, protože každých osm, deset slov musím skočit na nový řádek, nehledě na to, že typograficky vám tam vznikne víc rušivých sirotků, které většina redakcí není ochotna psát / řešit.
Sloupec určitě rozšíříme, je to hodně úzké a to rozšíření jde udělat celkem jednoduše. Takže textu bude na obrazovce víc, nevím jestli stejně jako dřív, ale víc než teď určitě.
Osobně bych se podíval na to, že standard většiny čtecích monitorů na desktopu je nějakých 1080p (data statcounter, možná máte lepší statistiky a čte vás víc hráčů v 4k?) a z toho vycházel. A tam mi vychází šířka textu na nějakých dvacet centimetrů maximum, což je šířka, kdy si opravdu nemyslím, že bych z metru a půl musel vrtět hlavou sem a tam, když přeskočím z řádku na řádek - pak by bylo validní o zúžení uvažovat.
Ono nejde to textové pole rozšiřovat do nekonečna, špatně se pak drží řádka při čtení. Takže využitelnost širokoúhlých monitorů není úplně ideální.

(Čistě pro zajímavost, textový post na tomhle fóru je ještě širší než ty obrázky, o třicet pixelů, a čte se naprosto v pohodě.)
PCT BOSS
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od alienGT »

Wikus: bude možnost zůstat na starém rozhraní?
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

alienGT píše:Wikus: bude možnost zůstat na starém rozhraní?
Dokud poběží beta tak jo, potom se to celé přesouvá. Nejde držet dva systémy najednou.
PCT BOSS
consider
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Nowhere Near

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od consider »

Ok, první co mne uvítá je samozřejmě cookie obrazovka.
Bohužel je to jedna z nejhorších, jaké jsou, narozdíl od spousty jiných webů, kde tam hned svítí "Reject All" a je klid, tady se člověk musí ke stejnému výsledku dobrat přes 12 přepínátek, načež v předvolbách dodavatelů zůstane stejně většina zapnutá (60 dalších!). Vím, že sbírání dat je dneska v módě, ale stejně, klasický příklad dark patterns.

No a pak už jsem na webu:
Obrázek
Co na to říct :oops: Asi počkám na nějakou další iteraci.
PC1:Acer TravelMate 7750G-2454G75Mnss, CPU i5 2450,GK HD7670 1GB,RAM 4096MB 1066MHz,HDD 750GB,<104W,17.3" + 25" LG Flatron E2541
PC2:Toshiba Satellite X200-252,CPU C2D T8300,GK M8700GT 512MB,RAM 3072MB 667MHz,HDD 250GB,<180W,17.1"
PC3:MB Asus M2R32-MVP,CPU A64X2 6400+BE,GK HD2600XT 256MB,RAM Transcend 800MHz CL4 2x1GB dc,HDD WD Raptor 36GB 10000rpm,650W CoolerMaster +22"LG
PC4:MB GigaByte K8N-E,CPU S 2800+,GK 9550 256MB,RAM 512MB,HDD WD 80GB,350W EC +17"Fujitsu-Siemens
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

consider píše:Ok, první co mne uvítá je samozřejmě cookie obrazovka.
Bohužel je to jedna z nejhorších, jaké jsou, narozdíl od spousty jiných webů, kde tam hned svítí "Reject All" a je klid, tady se člověk musí ke stejnému výsledku dobrat přes 12 přepínátek, načež v předvolbách dodavatelů zůstane stejně většina zapnutá (60 dalších!). Vím, že sbírání dat je dneska v módě, ale stejně, klasický příklad dark patterns.
Cookies člověk jednou odklikne a hotovo, nebo má adblock a je to vyřešeno. Reject all mi inzerťáci asi nedovolí :-)
No a pak už jsem na webu:
Obrázek
Co na to říct :oops: Asi počkám na nějakou další iteraci.
Můžu poprosit o info o tom, v jakém browseru a s jakými rozšířeními tohle udělá? Podle obrázku se nenačetlo CSS nejspíš...
PCT BOSS
consider
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Nowhere Near

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od consider »

No když jim nevadí ten adblock... :)
Co jsem koukal, i v česku je těch co mají možnost zamítnout vše, celkem mraky, např.: https://www.cpex.cz/cmp-v2/#domains

IE11 :D Starý web s ním problém nemá...
Jinak články jsou plusmínus k přečtení, jen ty gigantické obrázky to rozbíjí, když člověk kouká na nějaký jejich seznam :)
PC1:Acer TravelMate 7750G-2454G75Mnss, CPU i5 2450,GK HD7670 1GB,RAM 4096MB 1066MHz,HDD 750GB,<104W,17.3" + 25" LG Flatron E2541
PC2:Toshiba Satellite X200-252,CPU C2D T8300,GK M8700GT 512MB,RAM 3072MB 667MHz,HDD 250GB,<180W,17.1"
PC3:MB Asus M2R32-MVP,CPU A64X2 6400+BE,GK HD2600XT 256MB,RAM Transcend 800MHz CL4 2x1GB dc,HDD WD Raptor 36GB 10000rpm,650W CoolerMaster +22"LG
PC4:MB GigaByte K8N-E,CPU S 2800+,GK 9550 256MB,RAM 512MB,HDD WD 80GB,350W EC +17"Fujitsu-Siemens
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Octopuss »

Sedm nebo osm reklam na jedné stránce? To je vtip, ne?
Adblock nebo neAdblock, to si člověk říká, jakej je vlastně účel takovýho webu. Ne díky.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od mr.qeg »

Když je všude nějaký grunex, tak to znamená, že už pctuning nespadá pod týden.cz? Že nebylo žádné info.
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Wlkus »

Když je všude nějaký grunex, tak to znamená, že už pctuning nespadá pod týden.cz? Že nebylo žádné info.
To proběhlo už před nějakou dobou, jen docela dlouho trvá migrace mimo doménu tyden.cz - čekali jsme na nový cms a vše okolo...
PCT BOSS
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Riku »

To je úmysl, nebo náhoda, že to je úplně stejné jako nový web hrej.cz jen s trochu jinými barvami?

Pro mě hrozně nepřehledný :(
PS5 | LG OLED CX55
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s vylepšenou strojovno

Příspěvek od Petra M »

OT: 18.08.2020: Soukup prodal agentuře Grunex web PCtuning.cz. Agentura Martina Liberského a Daniela Křetínského přikupuje web zaměřený na hardware.

Takže Hrej atd. včetně PCT spadá pod Grunex... Mě ten nový vzhled neva, reklamy musí být, to je jasné, nebo by někdo chtěl za využívání PCT/fóra platit? A velikosti obrázků a formátování atd. se doladí. Trochu trolím, ale ono stejně není nic jiného možné než se poddat :wink: :) (a nebo chodit jinam) Jinak jsem roky zvyklá na to jak to je/bylo, ale to je jen zvyk, asi nic jiného :?: :|
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“