Sledovani pohybu cen Pameti

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Odpovědět
Geo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Ostrava

Sledovani pohybu cen Pameti

Příspěvek od Geo »

Mam takovy namet, mate rubriku PCtunning Processor Price Guide. Myslim ze rubrika Memory Price Guide by byla take velmi zajimava, jelikoz ceny pameti casto litaji jak na houpacce, a priznam se ze mne takova prognoza dost chybi.
Sleduji pravidelne ceny pameti (na Alfacomp jelikoz jsem z okoli Ostravy)a dnes rano mi prudky narust ceny malem vyrazil dech DDR 512 MB 400 MHz, ktere se jeste pred nejakou dobou daly poridit za cca 2100 s DPH, jsou nyni za 2850,- Kc s DPH. Tak se priznam ze kdybych to mohl jen trochu tusit ze ty ceny pujdou tahle prudce nahoru jiste bych je koupil kdyz byly nejlevnejsi. Chystam se k nakupu pocitace a soucasna situace cen pameti zpusobuje ze budu muset prehodnotit svuj puvodni plan 2*512/400 na neco jineho, nebo mam vyckat az to zase slevni, ale kdy to bude, tak jsem trochu na rozpacich. Mate li treba tip na nejake zahranicni stranky kde bych nejakou podobnou prognozu nasel, pak prosim o pomoc :shock:
joro
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Chystáme...

Příspěvek od joro »

Něco takového chystáme, bude to asi dělat Zdeněk Eishammer (co vede úspěšnou rubriku o cenách cpu)...
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sledovani pohybu cen Pameti

Příspěvek od karf »

Geo píše:Mam takovy namet, mate rubriku PCtunning Processor Price Guide. Myslim ze rubrika Memory Price Guide by byla take velmi zajimava, jelikoz ceny pameti casto litaji jak na houpacce, a priznam se ze mne takova prognoza dost chybi.
Sleduji pravidelne ceny pameti (na Alfacomp jelikoz jsem z okoli Ostravy)a dnes rano mi prudky narust ceny malem vyrazil dech DDR 512 MB 400 MHz, ktere se jeste pred nejakou dobou daly poridit za cca 2100 s DPH, jsou nyni za 2850,- Kc s DPH. Tak se priznam ze kdybych to mohl jen trochu tusit ze ty ceny pujdou tahle prudce nahoru jiste bych je koupil kdyz byly nejlevnejsi. Chystam se k nakupu pocitace a soucasna situace cen pameti zpusobuje ze budu muset prehodnotit svuj puvodni plan 2*512/400 na neco jineho, nebo mam vyckat az to zase slevni, ale kdy to bude, tak jsem trochu na rozpacich. Mate li treba tip na nejake zahranicni stranky kde bych nejakou podobnou prognozu nasel, pak prosim o pomoc :shock:
Nechávám si posílat ceník Czechcomputeru a tam je u každé položky červená nebo zelená šipčička - to je docela dobrý. Posílají ho každý týden v úterý.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Jája
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Prostějov

Cena pamětí

Příspěvek od Jája »

Nechci strašit ale řekl bych že to bude jako loni - paměti se budou pořád pozvolna zdražovat až do vánoc :evil:
Core i7 8700K , Asus Prime Z370-A, 2x8GB DDR4 3200 G.Skill TridentZ, GTX1060 6GB, Adata SX 8200 Pro 512GB, 120GB Intel SSD 320, 2x Crucial MX500 1TB, X-Fi Titanium, 22" LG W2252TQ, EK water blocks (CPU+GPU, DDC1+EKtop, NexXxos Pro III+II), Avance C001 Terminator, Seasonic Focus GX-650
Nidzo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2003
Bydliště: Milín - okres Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nidzo »

Tak to ja sem zase rad....ja si pred par tydny udelal rekondtrukci pc a pameti me vysli na 1500...dobry ne?
Nidzo.cz - programování, webdesign, život v UK... :)
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“