Test antivirů

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

PCMark píše:..podle mého názoru má třeba menší zátěž na systém v "klidovém stavu" AVS než NOD32...
AVS zabírá méně v RAMce, ale zatěžuje (brzdí) více sestavu než NOD32. Zase na druhou stranu AVS má obecně řečeno rychlejší updaty AV báze, lepší detekci trojanů a spyware&spol.... NOD32 má zase vynikající "virovou" heurestiku... => každý výborný AV má "svoje" a proto udělat objektivní test by zabralo velmi dlouhý čas, notabene každý uživatel má trošku jiné priority, takže opět by výsledek nebyl 100%-ně směrodatný.

"Klidový" stav - neboli stav, kdy nic na PC neděláš není objektivní veličina. :wink:
PCMark píše:Spíš by bylo dobré, kdybys věděl jak otestovat zatížení AV na systém.
Dej si třeba proscanovat nějaký "obří" zip/rar archív a u toho třeba renderuj a změř si časy... Ale pozor: Musíš mít stejně nastavené všech antiviráky -> aby projely kompletně celý archív (v defaultu to bývá často nastaveno jinak). Ale jak píšu - zatížení systému je jen jedno z hledisek...
PCMark
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. črc 2003
Bydliště: Hlučín, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Shit píše:AVS zabírá méně v RAMce, ale zatěžuje (brzdí) více sestavu než NOD32.
Myslel jsem si, že to jak AV brzdí systém půjde poznat podle toho, jak jeho procesy využívají procesorový čas a kolik zabírají místa v ramce. Ale brzda systému asi nevychází jen z těchto dvou veličin.
Shit píše:"Klidový" stav - neboli stav, kdy nic na PC neděláš není objektivní
tím jsem myslel spíše, že s AV se nějak nepracuje, že jen běží na pozadí rezidentní ochrana a s PC se běžně pracuje
Shit píše:Dej si třeba proscanovat nějaký "obří" zip/rar archív a u toho třeba renderuj a změř si časy... Ale pozor: Musíš mít stejně nastavené všech antiviráky -> aby projely kompletně celý archív (v defaultu to bývá často nastaveno jinak). Ale jak píšu - zatížení systému je jen jedno z hledisek...
Díky, to zní jako dobrý nápad, uvidím jaké budou výseldky. Některé AV umožňují nastavit u scanování pauzu, pokud bude CPU potřebovat jiná aplikace, takže tuhle funkci bych asi musel vypnout, pokud bych chtěl něco změřit.
Zajímalo by mě však i jak změřit "brzdu" systému, když AV zrovna nic nescanuje a jen běží rezidentní ochrana na pozadí.

Jsem si vědom, že zatížení systému je jen jedno hledisko na to, jak je AV kvalitní, avšak není v mojich silách, abych dokázal objektivně otestovat i další hlediska - bezpečnost AV. Jde mi o to, že zatížení systému AV ještě zřejmě nikdo moc netestoval.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

PCMark: pokud chces zmerit kolik AV sebere z procesoroveho vykonu, tak by to mozna slo udelat tak, ze spustis superPI a das tes treba 2M nebo delsi a zmeris cas s nainstalovanym AV a bez AV.

PC zbrzduje i "zasranost" registru, takze by nebylo od veci zjistit, kolik AV instaluje klicu do registru.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

myom píše:PC zbrzduje i "zasranost" registru, takze by nebylo od veci zjistit, kolik AV instaluje klicu do registru.
No - tohle kriterium není rozhodně to nejdůležitější... Žádný AV tam nedá tolik klíčů do registru jako např. produkty od Adobe, nebo MS Office.... Jestli tam dá klíčů 50 nebo 500 => to je jen kapka v moři.
To už je spíš zajímavějším kriteriem tvz. "sebeobrana AV". ;-)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Takový Norton Internet Security má 4302 záznámů v registrech, F-Secure 3092 a třeba AVG Internet Security "jen" 709 nejméně má Internet Security Suite 2007 - 203 záznamů.. :roll:
PCMark
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. črc 2003
Bydliště: Hlučín, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

co to je tzv. "sebeobrana AV" ? - popř. jak se to dá vyhodnotit
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

PCMark píše:co to je tzv. "sebeobrana AV" ? - popř. jak se to dá vyhodnotit
To je výborná vlastnost některých AV - zhruba je o to, že za jejich běhu (i na pozadí) nezměníš jediný jejich soubor (Ty a ani na 99% "vir"), nezměníš jediný jeho záznam v registru (Ty a ani na 99% "vir"), "neodstřelíš" tak jednoduše systémový proces - logicky samozřejmě za předpokladu, že nemáš podpis AV společnosti -> musíš dělat přece updaty AV báze => pokud máš platný "vendor" podpis, tak to není problém - ale jinak nezměníš nic (maximálně tak leda v nouzáku, kdy se AV a jeho služby nenasávají do RAM) kromě nastavení z "cpl" AV softwaru... NOD32 tuto vlastnost zatím neumí :sad: , třeba Kaspersky ve všech edicích (i AVS) ano. :)

Jak vidíš, není tak jednoduché udělat "objektivní" test antiviráků. :oops:
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

No, zatížení systému je velice důležité hledisko, když má člověk puštěný AV pořád a do toho hraje třeba náročné hry jako Gothic 3.

Co se mi líbí na NODu 32 je právě jeho nízké systémové zatížení při kvalitní ochraně, na které oceňuji hlavně výborný HTTP shield, tj. neustálý scanning tohoto protokolu na příslušných portech. Tedy vir se tak do systému vůbec nedostane, což je ta nejlepší prevence při browsení. Nevím jak Kaspersky, ale AVS tuto funkci nemá, co jsem to zkoušel na bratrově PC, takže pro mně osobně je takový AVS nepoužitelný, a to nemluvím o jeho opravdu otravném a zatěžujícím autoscanningu souborů po startu (což jde vypnout, ale pak myslím člověk přichází o real-time ochranu, ne? Nerad bych tady dezinformal, ještě se na to doma mrknu). AVS může být alternativou pro lidi, který nechtějí platit, ani warezit, ale funkčnosti NOD 32 nedosahuje.

S Kasperskym neporovnávám, nemám ho.
show must go on..
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

shadow píše:...zatěžujícím autoscanningu souborů po startu (což jde vypnout, ale pak myslím člověk přichází o real-time ochranu, ne?
Nepříjdeš. Ochrana v reálném čase a scan "startovacích souborů" jsou dvě zcela rozdílné veličiny.
shadow píše:AVS může být alternativou pro lidi, který nechtějí platit, ani warezit, ale funkčnosti NOD 32 nedosahuje.
Jak v čem - třeba v detekci trojanů, nebo při "odvšivení" PC dá AVS často "na zadek" i plnému NODu.
shadow píše:..na které oceňuji hlavně výborný HTTP shield, tj. neustálý scanning tohoto protokolu na příslušných portech. Tedy vir se tak do systému vůbec nedostane, což je ta nejlepší prevence při browsení. Nevím jak Kaspersky...
Plný Kaspersky to samozřejmě má také.
shadow píše:...takže pro mně osobně je takový AVS nepoužitelný....
Můžeš přece použít AVG, Avasta, Aviru nebo jiné free antiviry (pokud přirovnáváš placený software s freewary..... no - to není zcela objektivní srovnání, nemyslíš?).

2 shadow: Už jsem několikrát "zachraňoval" lidem PC vybavené full NODem32 právě pomocí freewarového AVS.... :)
NOD je bezesporu vynikající antivirák (to nezpochybňuji), ale jsou případy.... atd. :wink:
Notabene: Je více vynikajících AV, než pouze NOD a Kaspersky -> Avira, BitDefender, Symantec, G-Data Více třeba zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2007_02.php
PCMark
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. črc 2003
Bydliště: Hlučín, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Jako doplňkový výsledek bych chtěl mít i to kolik AV zabírá průměrně operační paměti - víte někdo jak lze změřit průměrné paměťové zatížení procesu za určitý čas?
xsefik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2007
Bydliště: WiFi
Kontaktovat uživatele:

NOD 32

Příspěvek od xsefik »

podle mě je nejlepší NOD 32 ve všech ohledech
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: NOD 32

Příspěvek od Shit »

xsefik píše:podle mě je nejlepší NOD 32 ve všech ohledech
Nehodlám to dále rozvádět, ale tohle je neklamný důkaz, že jsi nevyzkoušel žádný jiný antivirák... ;-)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: NOD 32

Příspěvek od zombux »

Shit píše:
xsefik píše:podle mě je nejlepší NOD 32 ve všech ohledech
Nehodlám to dále rozvádět, ale tohle je neklamný důkaz, že jsi nevyzkoušel žádný jiný antivirák... ;-)
spíš bych řekl spamwhore ;-)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
xsefik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2007
Bydliště: WiFi
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvek od xsefik »

ale já sem si to tady četl. prostě já jsem si vyzkoušel dosti antiviráků. mám vlastní bezdrátovou síť a spolupracujeme z firmou eset a dělali jsme i hodně testů a nejlíp podle nás je na tom opravdu NOD 32. a ne jenom pro ty, co mají originálku, ale taky pro ty, co umí crackovat....
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: re:

Příspěvek od Shit »

xsefik píše:...spolupracujeme z firmou eset....
A jsme doma - "objektivní" srovnání. ;-)
xsefik píše:..ale taky pro ty, co umí crackovat....
Doporučuji si přečíst pravidla fóra. :stupid: :devil:
xsefik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2007
Bydliště: WiFi
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od xsefik »

tak za 1. spolupracujeme s ní, protože má dobrý antivirák - jinak by jsme nechtěli spolupráci, to za 1. a za 2. to že sem napsal pro ty, co umí crackovat není důvod k caviku ne snad :lol:
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re:

Příspěvek od Shit »

xsefik píše:.. to že sem napsal pro ty, co umí crackovat není důvod k caviku ne snad :lol:
Oni to modi/admini třeba nějak ohodnotí. ;-)
xsefik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2007
Bydliště: WiFi
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od xsefik »

2) Respektujte copyright. Žádosti o cracky, sériová čísla a obecně warez (pirátský software) budou bez oznámení mazány. Spam v jakékoliv formě není tolerován.
toto není žádost, ani nic z tohoto odtavce, jediné o co tady šlo bylo to, že jsem napsal, že se dá cracknout a já nemusím žátad o crack, když mám asi oroginál ne?...
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

naco sa otvara takato stara tema?
aby si nam oznamil ze NOD32 je najlepsi?
nechci vediet co mi NOD32 urobil s notasom :evil:
:stupid:
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Imho každý má jiné a své vlastní zkušenosti s komplexním zabezpečením svého PC.. nejprve bych hledal vždy problém mezi židlí a klávesnicí, většinou si za to může uživatel zcela sám - špatně nakonfigurovaný firewall apod.. Já jedu bezproblémů na AVG Internet Security už nějaký ten pátek (jak na starém, tak na novím PC, cca rok a půl) a pohoda 8)
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“