Jakou zvukovou kartu

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Jakou zvukovou kartu

Příspěvek od Abby »

Ahojky, poradíte mi prosím zvukovou kartu namísto integrované Realtek ALC 892? Ten Realtek hraje celkem slušně, ale má hrozné problémy ve Windows 10 a i v Linuxu ohledně nastavení 5.1 výstupu. Ve Windows 10 se mi to podařilo nakonec nějak nastavit pomocí FFDSHOW, ale v Linuxu to ne a nejde. Tak právě bych chtěla nějakou zvukovou kartu, do PCI-E. Líbí se mi Sound Blaster Z, jak parametrově tak hlavně designem (mám prosklenou skříň Fractal Design Define C a hezky by se tam vyjímal) ale cena 2.100 czk mi přijde možná trochu přehnaná, tak si říkám, jestli by nestačil Sound Blaster Audigy FX za ~1.000 czk. Ale ten je ošklivý a asi i docela starý, tak nevím. Účel zvukové karty je kvalitní 5.1 zvuk ve hrách a ve filmech a chci mít i rozšířené stereo při přehrávání hudby v iTunes do všech reproduktorů (to rozchodit s Realtekem se ukázalo velmi obtížné i když v olvadačích tu možnost má, ale nefunguje). Nebo máte jiný názor? Ráda si nechám poradit. Děkuji.

PS: podpora Windows 10 je nutností, podpora Linuxu je milá možnost, ale nutnost to není.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Jakou zvukovou kartu

Příspěvek od Abby »

Tak jsem do toho praštila a koupila jsem ten Sound Blaster Z a musím říct že ani trochu nelituji, v porovnání s Realtekem je to zvuk úplně z jiné planety, slyším zvuky, které původně v záznamu vůbec nebyly. A navíc je krásná, červená a podsvícení se skvěle hodí k mému PC.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jakou zvukovou kartu

Příspěvek od zombux »

to je vždycky nejlepší, když si někdo založí thread a pak si ho sám vyřeší :mrgreen: jen tohle je asi poprvý v životě, kdy vidím že si někdo vybírá zvukovou kartu (i) podle designu. tak ať slouží a ovladače od antiznačky Creative Labs nezlobí :wink:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Jakou zvukovou kartu

Příspěvek od Abby »

Děkuji, zatím funguje skvěle, má úžasný zvuk a je krásná, do mého PC se fakt hodí :-) Ono i ten vzhled je důležitý, může být sebelepší věc, ale když je to ošklivé, neučesané, nevzhledné, tak to není tak úplně ono :-)
Tom1122
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. led 2008

Re: Jakou zvukovou kartu

Příspěvek od Tom1122 »

zombux píše:to je vždycky nejlepší, když si někdo založí thread a pak si ho sám vyřeší :mrgreen: jen tohle je asi poprvý v životě, kdy vidím že si někdo vybírá zvukovou kartu (i) podle designu. tak ať slouží a ovladače od antiznačky Creative Labs nezlobí :wink:
Tak zrovna s tou antiznačkou bych brzdil...
Creative umí v dané třídě udělat dobrý HW,ale trochu bojují s ovladači.Ale od dob problematických ovladačů pro X-FI v Creative se snaží a docela jim to jde.
Ono hlavně ono zvukovek řekněme kolem 2-3000 do Pci-e není extra výběr.Audigy FX/RX jsou dnes už koncepčně postarší,potom je řada Z a kolem 3000 se dá sehnat SBX -AE-5.

A k tématu.V okolí mám několik SBZ a pohoda.Zvuk je oproti integrovaným někde jinde.
Prometheus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2008
Bydliště: Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu

Příspěvek od Prometheus »

Nerikej, ze se ti libi u te Sound Blaster Z vysoce svitive cervene diody (no, porad lepsi jak modry, ktery ti vypali diru do mozku)? Pokud mas case na stole vedle sebe tak ti to nejspis take neprijemne sviti do oci. Nechapu, jak nekoho mohlo napadnout dat tam takove zverstvo a nepridat moznost je sw pripadne hw vypnout :x (ono to sice jde napr odpajet ale prijdes o zaruku, ze :lol: ).
Vždy prodávám i jinde.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Jakou zvukovou kartu

Příspěvek od Abby »

Opravdu se mi to libí :) Nakonec proč ne, v prosklené skříni to vypadá pěkně. A na stole to nemám, je to na zemi vedle stolu a nijak to neoslňuje ani jinak neobtěžuje. Ale uznávám že by v ovladačích měla být možnost svícení vypnout, to ano :)
Gerbes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu

Příspěvek od Gerbes »

Osobně mám Creative ZxR a taky spokojenost ve všech směrech.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“