Počítač ruší Audio

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
pestehl
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2020

Počítač ruší Audio

Příspěvek od pestehl »

Zdar všem,
mám JBL aktivní studiové monitory, zvuk parádní. Vznikl mi však tento problém:
- U starého PC se zdrojem 350W zvuk jak víno, žádné ruchy,
- u nového PC se zdrojem 600W se při práci na PC přenášení pískavé ruchy do beden. Zvuk ve sluchátkách je čistý. Zvuk přes externí zvukovku je čistý pouze ze sluchátek, při přenosu do aktivních monitorů ruchy vznikají také => rušení tedy vzniká na kabelech vedoucích do monitorů. Mám kvalitní kabely Jack/Jack 6,5mm, problém to neřeší. Počítač i monitory jsou napájeny z jedné zásuvky, problém to taky neřeší.
Umí někdo poradit co s tím,

Petr
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Počítač ruší Audio

Příspěvek od crashPC »

Co máš za zvukovku...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Počítač ruší Audio

Příspěvek od zombux »

a taky co máš za kabely - jestli to je připojeno symetricky (balanced) nebo ne.
pokud ano, tak nejspíš zemní smyčka a bude třeba ji rozbít - já tenhle problém měl taky a naprosto dokonale ho vyřešila tahle kouzelná krabička https://www.thomann.de/cz/behringer_microhd_hd400.htm
(jen dodávám pro úplnost - je k ní samozřejmě třeba pořídit ještě další dva jack-jack balanced kabely)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Počítač ruší Audio

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Sežeň si věc co si říká "ground loop isolator", já mam dva kusy, takový ty starý klasický kulatý (jako tohle: https://www.alza.cz/lithe-audio-ground- ... ry_lithb04 ) a funguje to perfektně. Mé problémy byly hlavně způsobené tím že mam tunu kompů připojenejch k jednomu receiveru a jejich dráty byly tak trochu jako anténa a čím více tam toho bylo tím horší. Ve chvílích kdy toho bylo trochu tak se do audia přenášely jen jasné ruchy tapu grafika a pod. Když toho bylo hodně tak to vrčelo i v idlu.

Když jsem aplikoval tuhle kouzelnou věc tak naprostý ticho.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“