!Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od Atapi »

A bez centru to funguje normálně? Jako bys chtěl taky jen 4.0... Jinak ten "digital/out_3" to je digital nebo analog? Protože jestli se snažíš pustit najednou i digi výstup i analog, tak to by moh bejt problém...
Obrázek
serwill
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2012

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od serwill »

Všechno funguje tak jak má (levy, pravy, levy zadni, pravy zadní, ) a na třetím výstupu pro center a woofer funguje jen center. Chci jen analog, digital nepotřebuju.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od Weslo »

Existují nějáké 100% funkční ovladače pro W XP SP3 pro OEM Soundblastery? Mám poměrně kuriózní problém u kamarádky na starém Sempronu s VIA chipsetem, náhodně přestává fungovat zvuk. Pořídil jsem s bazaru oem soundblaster, nicméně problém přetrvává.. existují nějáké spolehlivé alternativní ovladače?
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od kotas »

Zkus se podivat tu, ale nevim jestli je tam ta tvoje zvuk. karta: http://www.hardwareheaven.com/pax-drivers/
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od crashPC »

Jen dodám i sem - Creative X-Fi 5.1 Pro pro USB má nedobře řešené napájení - konkrétně filtrační a blokovací kondíky na každém rohu. Na trošku zarušeném USB mi pískala až do bolehlavu. Po připájení lepší filtrace na 5V USB pískání zmizelo. Šetřej už fakt kde nemaj...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od crashPC »

Dodám update - pro větší zesílení na PA použití se pískot zase objevil, a tentokrát už ufiltrovat nelze. Dodal jsem i silnější zemnění, pomohlo to o dost decibel, ale stále to tam je. Na sluchátkách není slyšet nic špatného. Takže pozor na to, kdyby z toho chtěl někdo stavět něco nestandartního jako já. V takovém případě se totiž hodí spíš jen jako levná záloha, nebo taky jako zarážka na dveře...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od RaZZoR »

Jak mám nastavit Sound Blaster Z, aby fungoval subwoofer přes SPDIF? Zapojeno mám klasicky: SB Z - SPDIF - Receiver - 5.1 repro. Dokud sem jel na integrovanej realtek přes spdif, tak hrál normálně. Používal sem 5.1 jen na filmy, jelikož rec si to dekódoval sám, tzn passthrough v přehrávači, hry sem jel na stereo, který rec poslal do všech kanálů. Ve všech případech sub hrál. Teď ať nastavim SB Z jakkoli, tak sub je mrtvej.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od CageJ »

"You would need to have a subwoofer with a built in crossover to extract low frequencies for the subwoofer and push out the mids and highs to speakers such as your bose. Replacing your sub with another like the one you have would solve nothing.

You could also try to find a sound card that has an actual subwoofer output via 3.5mm"

"SoundBlaster does not make it obvious anywhere in their software or manuals, but the card only supports stereo output in either Dolby Live or Dolby DTS Connect formats. Both of these formats are only 2 channel. The next card up in Creative's lineup, the Soundblaster ZxR, has two additional formats, Dolby 5.1 and Dolby DTS Surround, which are surround sound. I played around with the "3D" effect on my Logitech Z906 speakers to convert the digital stereo input to 5.1 (yours should have this too) however I ultimately found that just using the analog outputs produced a better sound"

Vysvetlenie za vsetko... podla mna je hlavne problem v ovladacoch.. Skusaj ine ovladace, po forach a tak, pripadne nejake modnuty.

Otazne je ci reciever vobec dostava info o subwooferi..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od RaZZoR »

Sub mám aktivní s volbou dělicí frekvence. V ovládacím panelu SB Z mám nastaveno dekódování do DTS a zvuk nastavenej na 5.1, přičemž všechny repro si můžu v tom panelu otestovat a kromě subu hrajou tak jak mají.
Na integrovanym realteku hrál sub vždycky, i když ze SPDIF lezlo jen stereo, nebo sem měl na W7 modnutý ovladače pro DD/DTS.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“