Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od amadjr »

nevyhody HDMI kabelu:
bez galvanickeho oddeleni, metalicke vedeni, odpor vodice, indukujicise bordel od okoli i vlasnim kabelem, vf odrazy, mizerny kodek na strane VGA karty protoze na zvukovku to nepripojis
vyhoda: fucking plug and play, nezlomis tak lehce, preneses i obraz.
nevim kde vznikly ty hemzy okolo optiky, navic, nechci te urazit ale vrazet velke penize do domaciho kina je jako tunit starou skodarnu, bude te to stat spousta prachu ale bude to porad jen skodarna. pokud chces kvalitku tak si sezen poradne aktivni studiove monitory a slusny prevodnik.
Ryzen R7 1700 @ 4ghz, alphacool nexxxos black chrome, Gigabyte X370 Gaming K7, G.skill TridentZ@3200 CL12, VEGA 64, Samsung EVO 960 NVME, EVGA SuperNova 750 G2
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Reptile »

ten "nejhorsi" Denon je skoro jako ten nejlepsi :D x2200 :) jen ma o neco mensi vykon a 1 vystup HDMI :D ... pomer funkce/cena/vykon idealni :) nebo mi klidne najdi jine AV za stejnou cenu se co umi vse stjne nebo vic :) no zvukovku na desce nechci nechavat. radsi bych si priplatil za neco trosku lepsiho

@amadrj: uprime? nemyslim ze bych potreboval totalni top kino. Doted jsem koukal na 30" LCD, takze to co chci mi prijde jako proste minimalni investice na neco lepsiho. Kino to nikdy nebude. Proste velkej obraz a kvalitnejsi zvuk. nic vic nic min. Az budu stavet kino v novym baraku, tak to bude uplne jinak naplanovany...

//edit:
jen by mi zajimalo proc je optika spatnej napad? takze mi chcete rict ze i mi staci jen lepsi HDMI kabel z PC GPU do AV a kdyz si pustim jen hudbu na pc nebo na netu tak to projde do AVecka? i kdyz me video obsah nebude vlastne zajimat?
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
tominosik
Nováček
Nováček
Registrován: 16. čer 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od tominosik »

Dobré shrnutí, díky. Zamyslím se nad svým toslinkem...
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Reptile »

tak nakonec jsem pouzil jen HDMI kabel z grafiky do AVecka a pohodicka.
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od macher13 »

Reptile píše: //edit:
jen by mi zajimalo proc je optika spatnej napad? takze mi chcete rict ze i mi staci jen lepsi HDMI kabel z PC GPU do AV a kdyz si pustim jen hudbu na pc nebo na netu tak to projde do AVecka? i kdyz me video obsah nebude vlastne zajimat?
optika je omezena, napriklad atmos neprotlacis.
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Ripper6 »

Je to zde uz starsi, ale mam nyni podobny problem.
Je mozne ze prenesu audio TrueHD 7.1/DTS HD Master 7.1/5.1 (u filmu) a nebo Dolby Atmos treba u hry jako je Resident Evil 2 prave pres HDMI z GPU grafiky? :)

Potreboval bych to do sestavy zde
https://domaci-kina.heureka.cz/onkyo-ht-s7805/

v PC mam jen toto
ASUS Crystal Sound
8-channel Audio
Enjoy High-End 8-channel sound system on your PC!
The onboard 8-channel HD audio (High Definition Audio, previously codenamed Azalia) CODEC enables high-quality 192KHz/24-bit audio output, jack-sensing feature, retasking functions and multi-streaming technology that simultaneously sends different audio streams to different destinations. This motherboard now adopts the future standard to deliver the most vivid audio enjoyment!!
https://www.asus.com/Motherboards/P7P55DE_PRO/

pripadne bych musel rozsirit o treba
https://www.czc.cz/asus-xonar-essence-s ... 42/produkt

ale nevim zda kupovani zvukove karty, by nebylo nakonec zbytecne? Pokud zvukovka totiz bezne nema HDMI, kde prenesenu takove audio, tak to nebude mit az takovy dle me vyznam.

Vse koukam / hraju na monitoru, jde pouze o zvuk.
:)
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Shaquille »

propoj hdmi gk - receiver - monitor.
filmy ti budou hrat s kodeky co jsi psal. Atmos se na 99% prepne na Dolby digital, ale tim si nejsem jistej. nvidia neumi pustit na jeden HDMI vystup obraz a na druhy zvuk, alespon jsem to nikde nenasel. V driverech musis nainstalovat HD audio.

Jinak ze zvukovky (dokoupene) bys tahl zvuk pres optiku do receiveru a z gk obraz do monitoru.
Integrovana zvukovka na desce nebude umet HD kodeky, tedy "jen" DD a DTS nikoli TrueHD a HD master.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Woyta »

Nebo aktivni HDMI splitter s podporou nejvyssiho mozneho standartu. Vcetne kodovani.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Ripper6 »

Sorry za nezkusenost...
ale to tak musim mit potom?
HDMI - Receiver - monitor
nelze jen zapojit HDMI - receiver pro zvuk?
Monitor je zapojen na DVI bezne GPU Gainward Nvidia 1060 GS
Jako ze neduveruji prilis kvalite vest to takto okruhem aby to putovalo do monitoru.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Shaquille »

cemu neduverujes? To hdmi na receiveru je pro obraz "pass thru" s obrazem to ni nedela, ten to posle dal do TV (monitoru) a dekoduje zvuk.
hdmi jen pro zvuk vyzkousej... zapoj hdmi do receiveru a nastav si primarni zvukove zarizeni to Onkyo. Dle me ti to ale zapne 2 monitory, pak staci primarni nastavit svuj monitor pripojeny pres DVI a ten "Onkyo" ignorovat. Mozna pujde ten druhy monitor vypnout a nastavit jen primarni, ale je otazka, jestli tam pak zustane zvukove zarizeni Onkyo. To vyzkousej, je to otazka par minut.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Ripper6 »

Ne to jsem myslel, ze cim vic clovek tahne ruzne kabel a prerusuje spoj, tak ovlivnuje tim kvalitu :)
Proste kdyz propojis vec primo kabelem 1x nez kdyz tahnes kabel do rozbocky nekde, ci zarizeni / receiveru a pak dalsim kabelem zase dal :)
To je ten duvod, proc jsem nechtel tahnout obraz z PC, tak abyse me nasledne vratil zase do monitoru.
Jen jak zjistuju, tak asi nejak budu muset pres HDMI stejne do monitoru dat z receiveru signal, jelikoz to ma svoji nabidku ve ktere je nastaveni (na displeji receiveru nevim zda lze nastavit vse) :) Omlouvam se ale nemam jeste receiver doma :D
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od bonavox »

Rozhoupal jsem se vylepšit propojení z PC do Naim QB2 (mám to jako pracovní audio).
Teď to mám analogově, ale věčně to bručí, už mě to nebaví.
Pořídil jsem Casea Aquila, čili představa je PC - USB A/B - Aquila - optika - QB2.

Potřeboval bych poradit nějaké konkrétní kabely, jestli máte zkušenosti, co je dobré, a co ne.
Jak na straně USB, tak na straně optiky. Vzdálenosti budou malé, řekněme do 3/4 metru každého propoje.

Na první straně je tip na Audioquest Carbon, ale to je bratru za € 169, tak nevím nevím, jestli to není kanonem na vrabce.
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Woyta »

To není kanon ale lodní dělo.
Naprosto zbytečné vyhazování peněz. Lepší kabel má smysl u analogu. Ale u digitálu buď signál je a nebo není.
Casea Aquila je taky kanon na vrabce obzlášt když to chceš používat jen jako převodník na optiku.
Pokud nemáš levnou základní základní desku tak s velkou pravděpodobností máš optický výstup přímo na ní. Pokud by nevyhovovali podporované standarty pro optický přenos, pak bych uvažoval o jiném řešení. Ať už třeba karta od Creative či ta Aquila kterou už máš doma.
Optický kabel poslouží i ten nejlevnější tos link kabel. Opět digitální přenos.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od bonavox »

Kdybych měl na desce optický výstup, nekupoval bych Aquilu. To dá celkem rozum.
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Woyta »

Křišťálovou kouli nevedeme.

Vzhledem k tomu, že uvažuješ o kabelu za 170€, a neuvádíš svůj HW tak se dalo předpokládat Aquilu pořizuješ pro "čistší digitální zvuk". Tedy zbytečně. Nicméně je to pořád kanón a nejspíše by stačil nějaký obyčejný USB - toslink převodník.

Některé desky pokud neměli opticky výstup tak nabízeli digitální výstup koaxiálním kabelem. Pro ten se taky dělají převodníky coax-toslink.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od bonavox »

To je dobré, jaké rady člověk na internetu dostane, aniž by se na ně ptal.
Woyta píše: stř 17. led 2024, 16:59 ... nejspíše by stačil nějaký obyčejný USB - toslink převodník.
Ano, Aquila je USB - toslink převodník. Celkem obyčejný.
Woyta píše: stř 17. led 2024, 16:59 Některé desky pokud neměli opticky výstup tak nabízeli digitální výstup koaxiálním kabelem.
Výborně. Kdybych měl na desce digitální výstup, nekupoval bych Aquilu. To dá celkem rozum.

Slovy klasika "Takže děkujeme naší kriminální ústředně za rozbor, a já bych tam napsal, že soudruh Rákosník je magor ..."

Ano, dotaz byl na kabely. Nikoli na to, jak dostat signál z desky, jestli optikou nebo koaxem, jestli potřebuji čistší zvuk nebo ne, jestli si vůbec zasloužím čistší zvuk, nezněl ani, jestli se dělají převodníky na toslink z něčeho jiného, než z USB, atd. Jsem natěšen, co se ještě v dalších příspěvcích dozvíme, na co se nikdo neptal. Ještě by mohla přijít rada, že jsem si mohl koupit nějakou zvukovku s nějakým výstupem. Nemohl, ve skříni není místo. Bacha, sarkasmus.
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od Woyta »

Na ten dotaz jsem odpověděl hned v prvním příspěvku.
Stačí i ty úplně nejobyčejnější kabely za pár korun. Bude to hrát úplně stejně jako s kabely za tisíce.
Mezi "audiofily" je rozšířená neuvěřitelná hromada nesmyslů.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od r34ktor »

bonavox píše: pát 12. led 2024, 21:13 Potřeboval bych poradit nějaké konkrétní kabely, jestli máte zkušenosti, co je dobré, a co ne.
Jak na straně USB, tak na straně optiky. Vzdálenosti budou malé, řekněme do 3/4 metru každého propoje.
USB A-B: Gembird CCF-USB2-AMBM-6 1,8m
Toslink: PremiumCord kjtos1, nebo prémiovější kjtos7-1
Knowledge is power
TomasX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2022

Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC

Příspěvek od TomasX »

USB https://www.avitsmart.cz/produkt/nordos ... usb-audio/
TOSLINK https://www.avitsmart.cz/produkt/audioq ... ptilink-2/
Chceš aby to hezky hrálo - tak ber to nejlepší.

Woyta píše: stř 17. led 2024, 19:20 Mezi "audiofily" je rozšířená neuvěřitelná hromada nesmyslů.
Sprosté pomluvy. Jedině referenční kvalita.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“