Microlab Solo6c - odstranění brumu [VYŘEŠENO]

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Zamčeno
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Microlab Solo6c - odstranění brumu [VYŘEŠENO]

Příspěvek od junglist »

Ahoj. Uz 14 dni mam Microlab Solo6c . Se zvukem jsem spokojeny, dokonce si myslim, ze se po tech par dnech jeste vylepsil (nebo jsem si na nej zvyknul :) ), ale co mi vadi je jejich jemny brum. Od repro sedim cca 0,5m a pri teto vzdalenosti je to slyset. Brum je konstantni, nemeni se s pridavanou hlasitosti, zustava i kdyz jsou bedny vypnuty dalkovym ovladanim do stand-by rezimu.
Predpokladam tedy, ze za to muze napajeci trafo, ktere je umistene uvnitr ovladaciho reproduktoru.
Repro jsem jeste neotviral, ale prepokladam, ze se mi podarilo vygooglit realny obrazek http://images.people.overclockers.ru/146425.jpg
Napada me, ze trafo vyndam, umistim do nejaky krabicky mimo repro, vyvedu napajeci draty a bude po brumu. Nechapu, proc to tak vyrobce neudelal rovnou.

Co si myslite o tomhle napadu? Predpokladam, ze prijdu o zaruku, tak bych to nerad delal zbytecne. Nejaky tipy, na co si dat pozor?
diky

EDIT:
Cekal jsem trosku pohotovejsi reakce, tech jsem se nedockal, tak jsem se do toho pustil :)
Jak jsem napsal, tak jsem udelal. Nejdriv jsem zkusil dat jen samotny trafo ven na puvodnich dratech, abych si overil, ze brum zmizi a to se potvrdilo. Rozloucil jsem se tedy se zarukou, draty od trafa ustrihal, trafo jsem dal do oddeleny plastovy krabice. Tam jsem draty znovu nastavil, do repro privedl zpatky vystup z trafa a je hotovo.
Brum zmizel, ted uz jen repro lehce sumi, kdyz dam hlavu primo k nim, ale to normalne nedelam :) Dokocne je poznat rozdil v "hluku" mezi standby rezimem a zapnutymi bednamy. To pred tim nebyla sance poznat prez ten trvalej brum.
Takze ja jsem spokojenej, zasah byl uspesnej, ted maj repro stale super zvuk a kdyz jsou zticha, tak nebrumi :)

Ostatnim doporucuji 3 moznosti, pokud vam vadi brum:
a) provest to samy (ztrata zaruky)
b) mit repro dal od hlavy, idealne aspon metr, tam uz jsem brum temer neslysel
c) neporizovat tyhle repro ;)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Microlab Solo6c - odstranění brumu [VYŘEŠENO]

Příspěvek od crashPC »

Asi bych zkoušel podle typu trafa jeho natočení nebo odstínění, ale tak hlavně, že jsis poradil. Palec nahoru!
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
LetisVT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2008

Re: Microlab Solo6c - odstranění brumu [VYŘEŠENO]

Příspěvek od LetisVT »

Na to bych teda v záruce asi neměl, ale pěkná práce :)
Jinak já mám 7C a ty nebrumí, ale dělají ten lehký šum, když mám ucho kousek od výškáče. To je způsobený čím? Spíš než že by to dělalo nějaké problémy, tak čistě ze zvědavosti :D
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Microlab Solo6c - odstranění brumu [VYŘEŠENO]

Příspěvek od crashPC »

To je bordel, který se nachytá na drátech a na součástkách, a ten se pak zesílí...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Zamčeno

Zpět na „Zvuk“