headset logitech g35 a aktivace ideálního 7.1 zvuku ?

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
rozinek
Nováček
Nováček
Registrován: 13. kvě 2007

headset logitech g35 a aktivace ideálního 7.1 zvuku ?

Příspěvek od rozinek »

ahoj,
mám nově tyto sluchátka a mám na ně komplikovanější dotaz..nejsem si jistý, jak přímo ve hře, ideálně nastavit prostorový zvuk..po zapojení sluchátek do pc, mám sice volbu zapnutí a vypnutí surroundu, jako takového, ale jde mi o to, že jakmile zapnu nějakou hru, tak v ní je ještě další možnost nastavení pro zvuk a to jako přepnout styl zvuku pro reproduktory, sluchátka, nebo v některých hrách jde nastavit přímo kvalitu zvuku od sterea, až po 7.1 zvuk, jako třeba u counter striku..přitom tyto sluchátka mají vlastní zvukovku a navíc ten 7.1 zvuk je tvořený virtuálně a tedy jsem z toho uplně zmatený a nevím, jak se tedy sluchátka po zapojení do pc tváří a to zda, jako "7.1 reproduktory", nebo stereo reproduktory a nebo jako uplně běžná klasická sluchátka, která si tam ten prostor sama ideálně nastaví?..přitom v jakémkoliv nastavení samozřejmě zvuk hraje v sluchátkách tak či tak(i při zapnutí režimu "reproduktory") ale zvuk má vždy jiný "efekt" - přesto nejde plně posoudit, co je nejvhodnější volba..jaký názor máte tedy na nastavení zvuku ve hře s takovými sluchátky vy?..nastavit tam volbu "sluchátka" .. nebo něco, co indikuje prostorový zvuk? ..jsem z toho opravdu už uplně blbej...
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: headset logitech g35 a aktivace ideálního 7.1 zvuku ?

Příspěvek od Bez_n1ck »

Korektní nastavení je zvolit 7.1 - jinak hra vůbec nebude posílat na výstup informace o dalších šesti kanálech. To pak doputuje do sluchátek, který si z těch osmi kanálů udělal své "supercool" dva kanály (proto sis je koupil) a ve výsledku ti to hraje jako normální sluchátka 2.0 (Což tam můžeš poslat rovnou volbami 2.0 nebo sluchátka), což také jsou. Proto nepozoruješ žádné zásadní rozdíly v podání zvuku mezi jednotlivými nastaveními.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
rozinek
Nováček
Nováček
Registrován: 13. kvě 2007

Re: headset logitech g35 a aktivace ideálního 7.1 zvuku ?

Příspěvek od rozinek »

dobře, díky za odpověď..každopádně jsem od sluchátek zázraky nečekal, ale podání zvuku je prostě slabota..nechápu ty pozitivní recenze...
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“