Šum v reprobednách (zesilovači)

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
moshtik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. lis 2011

Šum v reprobednách (zesilovači)

Příspěvek od moshtik »

Zdravím.. koupil jsem před pár lety nový PC a od té doby řeším (když je čas) problém se šumem v reprobednách. Jedná se o takové to nepříjemné rušení, které je slyšet především když se nic nepřehrává a navíc takové to pískání/vřískání při pohybu myší.

sestava je tato:
MSI z77a-g43
i5-3570k
corsair vengeance 4x4GB 1600
Crucial M4, WD Green 1TB
žádné další přídavné karty
klávesnice sidewinder x4 a myš od A4tech..

NEC monitor (nevím přesně typ), připojený přes DVI-D do integr. grafiky a přes USB
Panasonic Televize, připojená přes HDMI do integr. grafiky.

Modecom dřevěné PC bedýnky 2.1 připojené do Realtek zvukovky na desce jackem
Zesilovač Pioneer A-400 + repráky Xavian XN, připojené do Realtek zvukovky a do Televize


jak jsem psal už výše, bedny takto šumí a pískají... veškeré čachry s ovladači a softwarem jsem prošel, stejně tak dotahování šroubků v PC bedně a odpojování / zapojování různých komponent a periferií. Zkoušel jsem i zapojení do různých zásuvek, bohužel nemám možnost zkusit na jiný okruh.


Jelikož jsem měl problém i na jiném PC, který jsem vyřešil výměnou zvukovky za dedikovanou, pokusil jsem se i zde - Asus Xonar D1. tzn deaktivace Realteku a instalace Asus:

Modecom bedýnky přestaly šumět a krásně hrají. Bohužel Pioneer zesilovač stále šumí... co je ale zajímavé je, že šumí a myš píská i když pioneer přepnu na jiný vstup (sice trochu méně, ale stále šumí).. přestane jedině když odpojím jack vedoucí z PC do Pioneera, nebo když vypnu PC.


Na zesilovači je ještě svorka GND, kterou nemám nijak zapojenou - pomohlo by tuto svorku uzemnit? případně jak to nejlépe provést??

Co může být v PC takový šílený zdroj šumu a jak se ho můžu zbavit?
If you rape a hooker,is it considered shoplifting?
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Šum v reprobednách (zesilovači)

Příspěvek od r34ktor »

Model zdroje v PC?
Knowledge is power
moshtik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. lis 2011

Re: Šum v reprobednách (zesilovači)

Příspěvek od moshtik »

aha, na to jsem zapomněl...

je to Seasonic s12ii

výkon si teď nevzpomenu, myslím že 430W
If you rape a hooker,is it considered shoplifting?
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Šum v reprobednách (zesilovači)

Příspěvek od PET5 »

Já bych to uzemnění zesilovače vyzkoušel. Nejlépe tlustším drátem na rozvody topení, pokud jsou v kovu. Pokud ne, tak na zemnící kolík zásuvky.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
ÿthren
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2011

Re: Šum v reprobednách (zesilovači)

Příspěvek od ÿthren »

ten kolíček je tam na gramofon, ale zkusit to můžeš. spíš to ruší ten zdroj, tam možní nic jiného než výměny nepomůže. takovéhohle rušení se špatně zbavuje, ale může to být trochu i zemní smyčkou, ale čert ví
moshtik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. lis 2011

Re: Šum v reprobednách (zesilovači)

Příspěvek od moshtik »

výměna čeho? zdroje v PC?
If you rape a hooker,is it considered shoplifting?
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“