Občasné zašumění reproduktorů

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Toxic 7
Nováček
Nováček
Registrován: 10. říj 2015

Občasné zašumění reproduktorů

Příspěvek od Toxic 7 »

Ahoj,
prosím vás, měl bych dotaz ohledně občasného zašumění / zachrastění / zaškvrčení či jak tento pazvuk popsat v reproduktorech, stává se to tak zhruba jednou za 3-4 dny nebo po týdnu, jen když nic nehraje, většinou si toho všimnu večer, když je ticho a je to doopravdy velmi nahodilé. Nevíte co to je? Nevím, kde bych měl hledat chybu zda v reproduktorech, kabelech, kontaktech, zvukové kartě či kde jinde. Jedná se o reproduktory M-Audio BX8a Deluxe. Není to nijak zásadní problém, spíš je to otravné a zajímalo by mě co to může způsobovat a jak se toho zbavit, dříve se mi toto nestávalo, je to zhruba poslední 2 měsíce.
Díky
Toxic 7
Nováček
Nováček
Registrován: 10. říj 2015

Re: Občasné zašumění reproduktorů

Příspěvek od Toxic 7 »

Tak jsem komplet vsechny kabely odpojil, zapojil opet, profouknul stlacenym vzduchem konektory jak u repraku, tak u zvukovky, ale jak jen jsem se posadil opet k PC tak jak na potvru mi to zachrastelo znova :D.

Opravdu nekdo nevi v cem muze byt problem?
Jurawood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2007
Bydliště: Brno

Re: Občasné zašumění reproduktorů

Příspěvek od Jurawood »

nalomený signální kabel, zvukovka, zesilovač. Změřit ohmmetrem a kroutit kabely.
To je vždy problém zjistit, když se to projeví jen jednou za čas.
MSI Z97gaming5, i5 4670K@4.2GHz, gtx1060, AOC24", SSD Samsung 850Pro 256GB....
ASROCK B450, RYZEN 3 1200, RX560 4GB, ASUS VP249HE, SSD Samsung 860 EVO
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Občasné zašumění reproduktorů

Příspěvek od crashPC »

Spíš mi to přijde jako nějak špatně "z-engineer-ovaný" nějaký bazmeg v zesilovači. Třeba správná sekvence MUTE, nebo hraniční hodnoty, pokud nejsou dobře nastaveny s hysterezí, můžou dělat v zesilovači brajgl. Je toho víc. Věštit z koule se to nedá.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“