HiFi streamer nebo jiné řešení?

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
JJ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2005

HiFi streamer nebo jiné řešení?

Příspěvek od JJ »

Ahoj,
řeším zapojení domácí AV techniky a trochu jsem se ztratil. Nyní používám zesilovač Pioneer A-A9MK2 jako externí zvukovku k PC (připojení přes USB), který používám jako zdroj muziky. Budu ale pořizovat televizi a síťové úložiště, kde bude uskladněna hudba. PC se navíc bude stěhovat do jiné místnosti, takže chci využít svůj zesilovač, se kterým jsem nadmíru spokojen k připojení TV a něčeho, co bude ze síťového úložiště schopno přehrávat hudbu přes DLNA.
Zesilovač má (kromě USB) pouze analogové vstupy, takže jediná možnost, jak připojit k zesilovači TV je sluchátkový výstup z TV, což nepovažuji za nejšťastnější řešení. Jako možné řešení mne napadá koupit nějaký HiFi streamer, který bude přehrávat muziku přes DLNA a zároveň do něj třeba optikou natáhnu zvuk z televize. Problém je, že toto řešení vyžaduje kvalitní DAC v tom streameru a já se trochu obávám, abych si nepohoršil. Zesilovač, který mám, má velmi kvalitní DAC Burr Brown a byla by škoda ho nevyužít. Navíc se obávám, že i HiFi streamery v ceně kolem 15000 (např. Pioneer N-50A) budou mít dost možná horší DAC než je v tom zesilovači.
Nenapadá Vás nějaké řešení, kde bych mohl využít ten DAC v zesilovači? Jinými slovy použít "něco", k čemu se připojí zesilovač pomocí USB jako externí zvukovka, a bude to pouze streamovat muziku z NAS a ideálně přes to půjde táhnout zvuk z TV přes nějakou tu optiku.

Vím, že vlastně nevím, co chci, ale Vy třeba vědět budete :).
Díky
CPU: Core i7-6700K ; MB: Gigabyte Z170X Gaming 5; RAM: Corsair Vengeance LPX Red 16GB (2x8GB) DDR4 3000; Chladič: Noctua NH-U12F with ULNA; GK: Zotac GT 430 ZONE Edition 1GB, PCI-E; SSD: Samsung 850 Pro 256GB; HDD: 2x Samsung SP2504C, 250GB, 8MB, SATA + 1x WD caviar black 640GB; DVD-RW Samsung DVD-RW; Case: Apluscase X-Blade; Zdroj: Corsair RM550x; Fan: 2x Noctua NF-S12 with ULNA; Čtečka karet: Enermax ECR301CU3E Monitor: EIZO L997-K; Repro: Homemade Hi-Fi speakers (Seas, Vifa)
hanysek
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2012

Re: HiFi streamer nebo jiné řešení?

Příspěvek od hanysek »

Pokud jsi ochoten utratit 15k za Pioneer N50A tak bych do toho šel. Toho převodníku bych se nebál. Máš tam i vstupy na tu televizi takže by ti to celkem jednoduše vyřešilo problém. V levnějším případě, bys mohl zkusit za gugloval raspberry pi 2, s nějakou hifi distribuci pokud bude nějaká podporovat ten tvůj zesík.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“