Kde koupit stíněnou kroucenou dvojlinku ?

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Matherdet
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. srp 2012
Bydliště: Praha

Kde koupit stíněnou kroucenou dvojlinku ?

Příspěvek od Matherdet »

Ahoj,
používám s počítačem 2 monitory spojené s kenwood zesíkem ze '76. Mám nějaké basic kabely a slyším bzučení z těch reproduktorů. Zkoušel jsem přenášet do prostor bez tv,pc a wifi a je to v pořádku. Takže hledám kde koupit kabel který dokáže odizolovat různé rušivé elemnty (tzn. kabel který je v nadpisu). Na tloušťce mi nezáleží, ale mám problém to najít.

Nemáte zkušenosti s podobným nákupem ?

p.s. Ano, prošel jsem fakt hodně e-shopů a ne, nekoupím si xavian kabel za 20k/metr :D
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Kde koupit stíněnou kroucenou dvojlinku ?

Příspěvek od crashPC »

Problém zdaleka nemusí a pravděpodobně nevyřeší kroucená dvoulinka sama o sobě. Musel bys používat trojžilák a symetrické(TRS,XLR) vstupy a výstupy, aby opravdu došlo k potlačení šumů naindukovaných na kabel. Dále to nemusí být vůbec šum, ale nečisté napájení a tzv zemní smička. Tedy problém zařízení a elektroinstalace, nikoli vnějšího rušení. Řešení tohoto problémů není tak jednoduché na střelbu od boku "koupím jiný kabel".
Nejdřív doporučím na zkoušku zapojit všechna spojená zařízení do jedné rozdvojky (psa). Když nepomůže, tak teprve potom bych si začal hrát se signálovou trasou. Někdy to jde řešit kvalitním signálovým transformátorem, ale to také není za 50Kč. Někdy ani za 500 ne.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“