sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Mmariner
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Loket

sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Příspěvek od Mmariner »

Zdravim používám ve svem pc už hoodně dlouho zvukovku Sound Blaster x-fi titanum Fatality.
Byla kdysi dávno fakt dost drahá tak jsem zvyklej ji používat ale napadlo mě jestli už není třeba překonaná zvukovkou na mojí zakladní desce Sabertooth 990FX R2.0

co myslíte vy nevyhřejvá m tam akorat místo zbytečně :?:

http://support.creative.com/Products/Pr ... tegoryID:0


https://www.asus.com/cz/Motherboards/SA ... fications/
FX8350+NH-D15, Kingston1866MHz8GB, Saphire R9 290x tri-x oc, Sabertooth 990fx R2.0,zalman goldrock 750W, sound blaster fatality, SSD intel 240GB + 4TB SSHD seagate...
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Příspěvek od kotas »

Fakt překonaná není :mrgreen: a pro větší zvukové grády a lepší celkový projev si stáhni PAX drivery odsud: http://www.hardwareheaven.com/community ... ivers.174/

Tady máš diskusi pro srovnání s ASUS Xonar třebas: http://www.overclockers.com/forums/show ... G-worth-it

Ona ta int.zvukovka hraje dobře, to jo, ale zatěžuje i více procesor ne ta Creative :-) To je jeden z důvodů proč si ji i nadále nechat.
Mmariner
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Loket

Re: sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Příspěvek od Mmariner »

Super díkes za reakci...
Nechce se mi jí dávat pryč stála docela dost na zvukovku...
FX8350+NH-D15, Kingston1866MHz8GB, Saphire R9 290x tri-x oc, Sabertooth 990fx R2.0,zalman goldrock 750W, sound blaster fatality, SSD intel 240GB + 4TB SSHD seagate...
Mmariner
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Loket

Re: sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Příspěvek od Mmariner »

stahl jsem si tam hned z vrchu -
PAX MASTER PCI XFI Driver Suite 2015V 1.15 ALL OS Stable Drivers Default Tweak Edition

a pecka zas mam to starý ovládání co jsem nemohl rozchodit z originalem!
máš tam nakej tip co zkusit ?
FX8350+NH-D15, Kingston1866MHz8GB, Saphire R9 290x tri-x oc, Sabertooth 990fx R2.0,zalman goldrock 750W, sound blaster fatality, SSD intel 240GB + 4TB SSHD seagate...
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Příspěvek od kotas »

..lol, je tam návod...jinak se istalují na win 8/10 s povoleným bez WHQL, jinak te to nepusti. Odinstaluj kompletne uplne ty co mas i klidne ty nove, ale durch, kompleto, pouzij nejaky soft i na to, treba tohle myslim umi i creative: http://www.guru3d.com/files-details/dis ... nload.html

pak stahni nejnovejsi verzi tech ovladacu, nainstaluj v rezimu bez WHQL ze te to pusti ve Win a to tak, ze ve spravci zarizeni dej prvni rucne vlozit ovladac a pak nerestartuj ale spust ten .exe setup a doinstaluj vsechen SW, tedy alchemy, console aj. Po restartu si vse nastav a pak dej uspat do rezimu spanku a po chvilce vzbud, ulozi se ti komplet veskere nastaveni a je to OK.

/edit: blbe jsem to po tobe cetl, psal jsi ze pecka, ze uz to mas nastavene a jak s originalem apod., takze moje tipy..: zakaz si EQ v console, nastav 48000hz ve spravci zvuku a povypinej mikrofon apod. co nepouzivas, nech jen co pouzivas, tedy jen vystup na repro, ja treba neouzivam degradatory zvuku typu eax, prostorovy 3d rezim aj., to vse vypinam ale mam aktivni pouze x-fi crystalizer na 25% vse ostatni vypnute. Vychozi rezim nemam ten prostredni games a ani posledni ale ten prvni entertaiment nastaveny.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Příspěvek od PKBO »

Když už jste to tady rozjeli, je to fajn i pro Recon 3D ? Dostane se mě zlepšení kvality zvuku ? Je tam pak také funkční fičura pro "scout mode" ? Dost jsem se se zvukem předtím natrápil, tak bych nerad šel do slepé větve :)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Příspěvek od kotas »

Bohužel tuhle informaci nevím, mám odzkoušeno pouze s kartamy od ze série: AUDIGY a X-Fi. Ale obecně jsou ty PAX vždy lepší, než-li originál, takže by to mělo bejt o poznáním lepší. Ono dělá hodně i SW přehrávač na hudbu..

//edit: co jsem na to koukal, tak poslední aktualizace proběhla v roce 2015, takže těžko říct :| kdežto X-Fi se aktualizuje vesměs neustále a dost se zlepšil zvuk.projev a nejedná se o placebo-psycho efekt
Mmariner
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Loket

Re: sound blaster x-fi fatality vs Realtek® ALC892

Příspěvek od Mmariner »

kotas píše:..lol, je tam návod...jinak se istalují na win 8/10 s povoleným bez WHQL, jinak te to nepusti. Odinstaluj kompletne uplne ty co mas i klidne ty nove, ale durch, kompleto, pouzij nejaky soft i na to, treba tohle myslim umi i creative: http://www.guru3d.com/files-details/dis ... nload.html

pak stahni nejnovejsi verzi tech ovladacu, nainstaluj v rezimu bez WHQL ze te to pusti ve Win a to tak, ze ve spravci zarizeni dej prvni rucne vlozit ovladac a pak nerestartuj ale spust ten .exe setup a doinstaluj vsechen SW, tedy alchemy, console aj. Po restartu si vse nastav a pak dej uspat do rezimu spanku a po chvilce vzbud, ulozi se ti komplet veskere nastaveni a je to OK.

/edit: blbe jsem to po tobe cetl, psal jsi ze pecka, ze uz to mas nastavene a jak s originalem apod., takze moje tipy..: zakaz si EQ v console, nastav 48000hz ve spravci zvuku a povypinej mikrofon apod. co nepouzivas, nech jen co pouzivas, tedy jen vystup na repro, ja treba neouzivam degradatory zvuku typu eax, prostorovy 3d rezim aj., to vse vypinam ale mam aktivni pouze x-fi crystalizer na 25% vse ostatni vypnute. Vychozi rezim nemam ten prostredni games a ani posledni ale ten prvni entertaiment nastaveny.
Jo já to zkusl na hulváta pustit a ono to samo odinstalovalo co bylo v compu... tet to funguje pěkně, nastavení zkusím podle tebe dík:)... crystalizer si davam tak na 80% ten je dobrej, to je fakt při muzice znát když se to použije... Ty režimy z praxe vím že je nepřepínam tak nastavím jeden asi ten herní jak máš ty entertaiment... tet jsem tam našel samo přepínač režimu tak možna pak zkusím nastavit:)

edit: jinak jedu na win 7 já ještě furt... a snad se to nahrálo teda dobře všechno funguje
FX8350+NH-D15, Kingston1866MHz8GB, Saphire R9 290x tri-x oc, Sabertooth 990fx R2.0,zalman goldrock 750W, sound blaster fatality, SSD intel 240GB + 4TB SSHD seagate...
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“