usb vs onboard zvukovka

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
deejaywolf
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2016

usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od deejaywolf »

Ahoj.
Skládám si nový komp a základní deska bude nejspíš Asus Z170 Gaming Pro, ASrock Extreme 4, nebo MSI Z270 Gaming Pro Carbon.
Chtěl jsem se zeptat, jestli zvukovky na těchto deskách budou stačit na mé KRK Rokit 5G3 a sluchátka Audio-Technica ATH-M50xDG?
Díky
Naposledy upravil(a) deejaywolf dne ned 29. led 2017, 13:54, celkem upraveno 1 x.
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od Fidor »

Tak jednoduše to prostě zapoj do desky, a pokud nebudeš se zvukem spokojen, dokoupíš zvukovku později. Ta integrovaná na desce to v pohodě zvládne, hrát to bude.
Ikdyž tyhle studiové monitory i ty sluchátka by už zasloužili něco lepšího co se zvukové karty/DACu týče, co konkrétně koupit ti ale neporadím ;-)
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
deejaywolf
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2016

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od deejaywolf »

Fidor píše:Tak jednoduše to prostě zapoj do desky, a pokud nebudeš se zvukem spokojen, dokoupíš zvukovku později. Ta integrovaná na desce to v pohodě zvládne, hrát to bude.
Ikdyž tyhle studiové monitory i ty sluchátka by už zasloužili něco lepšího co se zvukové karty/DACu týče, co konkrétně koupit ti ale neporadím ;-)
Na prvním kompu, kde momentálně jsou výše psané repráky i sluchátka, mám USB kartu Asus Xonar U7 Echelon. Jsem s ní docela spokojený. Akorát si nejsem jistý, jestli mi na novém kompu pojede na W10. Na stávajícím mám W7.
Navíc pokud bych ji dal do nového kompu, tak zase ve starém(2011 Sandy Bridge), který budu používat taky, budu mít jen integrovanou. Ke starému kompu dám Genius SW-5.1 HT, které nějakou dobu leží ve sklepě :)
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od dexterav »

jo tie integrované hrajú ale to je všetko :D
btw mám FiiO E10K2 a ani jedna integrovaná sa tomu ani len nepribližuje

p.s mám aj iné veci ale to fiio je vcelku za ľudové hlavne e z bazáru a hrá to úplne inde ako väčšina zvukoviek a o integrovaných zvukovkách ani nevravím
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
deejaywolf
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2016

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od deejaywolf »

dexterav píše:jo tie integrované hrajú ale to je všetko :D
btw mám FiiO E10K2 a ani jedna integrovaná sa tomu ani len nepribližuje

p.s mám aj iné veci ale to fiio je vcelku za ľudové hlavne e z bazáru a hrá to úplne inde ako väčšina zvukoviek a o integrovaných zvukovkách ani nevravím
Ale tak to je jen DAC na sluchátka, ne?
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od dexterav »

to bol len príklad týkajúci sa kvality výstupu
btw má normálny LineOut a Coaxial Out
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
deejaywolf
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2016

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od deejaywolf »

dexterav píše:to bol len príklad týkajúci sa kvality výstupu
btw má normálny LineOut a Coaxial Out
Uvažoval jsem o Focusrite Scarlett Solo. Je lepší než třeba karty od Creative nebo Asusu?
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od Michal86 »

Ta tvá zvukovka by měla mít podporu i Win10, viz odkaz níže:

https://www.asus.com/support/Download/2 ... kp9Yo2/41/

jinak u té msi pro carbon a i asrock extreme 4(obě z270) je nejnovější čip alc1220 - jak to bude hrát, netuším. Můžeš koupit a vyzkoušet. Když to bude OK, tak tu tvou stávající externí zvukovku můžeš nechat na starém PC.
deejaywolf
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2016

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od deejaywolf »

Michal86 píše:Ta tvá zvukovka by měla mít podporu i Win10, viz odkaz níže:

https://www.asus.com/support/Download/2 ... kp9Yo2/41/

jinak u té msi pro carbon a i asrock extreme 4(obě z270) je nejnovější čip alc1220 - jak to bude hrát, netuším. Můžeš koupit a vyzkoušet. Když to bude OK, tak tu tvou stávající externí zvukovku můžeš nechat na starém PC.
Nakonec bude asi deska Asus Z170 Gaming Pro. Uvidíme, jak se bude chovat.
Ale i tak preferuju USB zvukovky, kdy můžu sluchátka jednoduše strčit do zvukovky a ne někde vzadu na bedně pod stolem. Někde jsem četl, že v předním panelu na bedně taky ztrácím kvalitu. Ale nejsem odborník.
Repráky a sluchátka používám tak 70/30.
Tu Asus U7 Echelon asi nechám u staršího kompu, protože jinak by tam byla jen integrovaná zvukovka z P8P67 Pro a ta asi nebude nic moc.
Ale sám nevím, jakou externí zvukovku koupit.
U Creative mě zaujala akorát Sound BlasterX G5. Pak jsem zjistil, že je to jen zesilovač na sluchátka a mé repro bych tam asi nepřipojil.
Případně ještě Sound Blaster X-Fi HD. Ale ta je stará snad už 6 let, myslím.
U Asusu mají zase jen hodně drahé ASUS Xonar Essence One, případně zase U7, kterou už jednu mám a taky už je to nějaký pátek, co vyšla.
Pak uvažuju nad FocusRite Scarlett Solo, ale ta by asi jela pořád jen stereo. U hudby to samozřejmě nevadí, ale u hraní her si nejsem jistý, jaký je zážitek. Repráky mám sice jen stereo, ale zvukovka by měla emulovat 3D zvuk. A ve sluchátkách by měl být ten 3D efekt asi ještě větší.

Co si o tom myslíte vy, ostatní?:)
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od icebosss »

U hrani her je stereo naprosto dostacujici, na kvalitni stereo sluchatka nema nic, ani zadny typu 5.1 nebo 7.1, to je akorat blud herniho prumyslu. A uz vubec ne nejaka 3D emulace, co ti akorat zmrvi zvuk. U filmu to bude neco trochu jineho, pokud mas kvalitni domaci kino a k tomu filmy s prostorovym zvukem.

Kartu do pc bych ti doporucil asus xonar dx/xd. Externi bohuzel neporadim, na sluchatka mam dac se zesilovacem a ten stal 15.

Pokud maj ty repraky RCA, tak se urcite nejaka externi zvukovka najde, treba zminovana fiio. Sluchatka pres jack a bedny pres analog.
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od Fidor »

Mě se celkem líbí Sennheiser GSX 1000 až na tu cenu teda, nebo pak nějakej ten DAC např něco od Shiit (fulla 2?, Magni/modi combo).
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
deejaywolf
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2016

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od deejaywolf »

icebosss píše:U hrani her je stereo naprosto dostacujici, na kvalitni stereo sluchatka nema nic, ani zadny typu 5.1 nebo 7.1, to je akorat blud herniho prumyslu. A uz vubec ne nejaka 3D emulace, co ti akorat zmrvi zvuk. U filmu to bude neco trochu jineho, pokud mas kvalitni domaci kino a k tomu filmy s prostorovym zvukem.

Kartu do pc bych ti doporucil asus xonar dx/xd. Externi bohuzel neporadim, na sluchatka mam dac se zesilovacem a ten stal 15.

Pokud maj ty repraky RCA, tak se urcite nejaka externi zvukovka najde, treba zminovana fiio. Sluchatka pres jack a bedny pres analog.
Sluchátka už mám. Jde mi spíš o 3D zvuk, který emuluje zvuková karta. Jestli ho nebudu u DAC postrádat u her. Na filmy moc nemám čas. Mám dvě malé děti, takže pokud chci efektní film, zajdu si do kina, nebo s manželkou mrkneme na film v TV přes NAS, když děcka usnou:) Ale tam nejsem tak náročný. Stejně většinou v půlce vytuhneme:)
deejaywolf
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2016

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od deejaywolf »

Fidor píše:Mě se celkem líbí Sennheiser GSX 1000 až na tu cenu teda, nebo pak nějakej ten DAC např něco od Shiit (fulla 2?, Magni/modi combo).
Sennheiser vypadá dobře, ale taky stojí háfo. Nebude tam problém, že má jen jeden jack na oba kanály? Třeba ten Schiit Fulla 2 má RCA pro levý i pravý kanál.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: usb vs onboard zvukovka

Příspěvek od icebosss »

jak říkám každá emulace je sračka, ve hrách máš stejně nejlepší stereo efekt, což ti řekne každý hráč co zkusil pořádný sluchátka. Nemyslím předražený razer 7.1 :D
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“