Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od Jonka »

Zdravím,

není to tak dlouho, co jsem k vůli upgrade ze Soc. 775 na Haswell musel nehradit interní studiovou zvukovku PCI M-Audio Delta 1010LT - externí Firewire IEEE 1394a M-Audio FW410 - viz:

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... lit=maudio

a teď při přechodu na Skylake, už se můžu jít zase klouzat :-(

Musel jsem vyměnit PCI IEEE řadič, za PCIe , protože nová deska už ani nemá PCI a stejně mi externí IEEE zvukovka prská / lupe a to tak divně, že normálně windows zvuky to skoro nejde slyšet, muzika v klidu jakš/takš jak je tam hodně šlapáku a síla už to lupe a hlavně při videu to lupe.

Zkoušel jsem v BIOSu vypínat Hypertrading, PCIe jsem přepínal speed Gen1-Gen3, ve správci jsem vypnul časovač událostí s vysokou přesností, ale pořád to lupe.

Když pustím samostatné MP3 bez videa, lupne to jen občas, když jede video i z youtube, lupe to jak blázen.

Je to jako kdyby se to nějak hádalo s interní grafikou.

Nesetkal se s tím někdo ???? Prosím o pomoc ????

Konfigurace:
i7-6700k + Asus Maximus Ranger VIII + Kouwell KW-5101+ M-Audio FW410 + Win7 x64

Díky, J.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od crashPC »

Ahoj. Jak to lupání zní? co to dělá přesně? Vypozoroval jsi nějaké detaily?
Takhle z dálky mi to přijde jako nějaký konflikt hardwaru nebo rozpadlá synchronizace bůhví čeho. Když jsem si koupil novou pořádnou zvukovku, taky jsem s tím měl dobře týden práce a troubleshootingu, než jsem jí rozjel k plné spokojenosti.

První co bych udělal je, že bych jí zkusil někde jinde, jestli se v mezičase nerozbila. Pak bych zkusil, prohledat správce zařízení a v biosu "porochat" IO.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od Jonka »

Ahoj,
díky za radu, zvukovkou momentálně nemám kde jinde vyzkoušet, ale přežila toho už hodně a teď ležela na stole a ani se sní nehnulo.

Zkusím ještě vypojit interní napájení toho PCIe 1394a řadiče a zvukovku napájet externím zdrojem, ale tím to asi nebude.

Zní to takhle:

https://youtu.be/RTzQHzkgSJ4

Ale nevím, jestli to tam půjde slyšet, nedokážu to korektní posoudit....
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od crashPC »

Něco málo slyšet bylo. Tedy, to je hodně zvláštní, ale přijde mi to jako nějaké přerušení - hádání se o nějaký "resources" počítače. Určitě bych taky zkusil povypínat v BIOSu a pozakazovat ve správci zařízení zvukový HW krom toho, který zrovna používáš.
Řadič jestli to lze, tak do jiného slotu, grafárnu jestli to jde, zkusit do jiného slotu, pokud máš dvě, tak nazkoušku jednu ubrat, a všechno to hezky postupně po jednom, ať máš šanci problém izolovat.
Napájení externím zdrojem je také dobrý nápad, i když v tomto případě neočekávám, že by to pomohlo. Zkusit se musí vše...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já se tak trochu bojim že zde bude ňáká nekompatibilita s platformou. Já jsem bojoval s podobnym problémem u profi PCI zvukovek, které fungovaly na deskách s native PCI. Desky bez native PCI občas blbly, ale desky s bridgem typu P67/Z77 PCI-E na PCI šly kupodivu většinou OK. Mám tu i risery s převodníkem PCI-E na PCI, jeden s PLX druhej s Asmedia čipem (ten Asmedia má trochu lepší kompatibilitu), ale nakonec se ukázalo že ty mi fungujou jen na deskách co stejně už maj své PCI. Když jsem je zkusil na X99 tak smůla. Audiotrak prodigi 7.1 wifi chraptila, E-MU 1616M vůbec nehrála. E-mu nenaběhla ani na X99 s native PCI (konflikt prostředků).

Kde mi to ale překvapivě jede dobře je Z270 s PCI (ASUS PRIME Z270-K) a Ryzen s B350+PCI (ASUS PRIME B350-PLUS). Takže tak no. Je to loterie a držet se desk co maj na sobě PCI sloty.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od zombux »

DOC_ZENITH píše:Je to loterie a držet se desk co maj na sobě PCI sloty.
což ovšem u Skylake/Kaby Lake chipsetů už je minulost a vždycky to je externí čip...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano, mam na mysli těch s externim čipem a použít jej. Ty co totiž externí čip nemaj s tim v biosu/prostředky nepočítaj a převodníky pak nefungujou ok s některym HW, hlavně zvukovky (3DFX voodoočka do PCI m,i tam furt jely eghm... i výkon byl ok, ale ty nevyžadujou vyhrazené IRQ). Jak jsem pověděl, jmenoval jsem i desky s Z270 a B350 Asus s externim čipem kde my všechny starý zvukovky jedou OK. Věřim že kdyby se do tohoto slotu dal FW řadič a do něj tohle tam ku to pojede taky.
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od Jonka »

Ahoj, díky za příspěvky a omlouvám se za prodlevu. Nebylo kdy se do toho vrhnout, až do dnešního večera:

Zjistil jsem, že největší bordel dělá, když v BIOSu přepínám DMI Max Link Speed na GEN2 a GEN1 . To už je zvukově úplně v pytli, dokonce to má zvuk, jako když je nižší Sample Rate. Když je hodnota GEN3, je to nejlepší, avšak s praskáním.
Taky je horší, když v BIOSu přepnu CPU Core Ratio z Multi Core na Per Core. Pak to začne dělat, že Sample Rate kolísá během hraní i zvuku Windows, jako by byli opilé :-D

Také jsem zkoušel, vypínat napájení - to nic, dokonce se zvukovka napájí přes 1394a i bez napájení :-D

No a nejméně praskání je, když dám PCIe řadič hned do prvního slotu, asi má nejvyšší prioritu.

Stále tam však praskání je :-(
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od crashPC »

To zní opravdu blbě. Jako myslím špatně řešitelně, nebo neřešitelné kvůli kompatibilitě platformy :-(
Pořád ve mě byla jiskřička naděje, že je to něco jiného....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od zombux »

možná debilní otázka - co zkusit 1) nějakou USB, cokoliv co máš po ruce? 2) integrovaný audiokodek?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od Jonka »

Ahoj,
USB kartu zatím nemám, ale asi budu kupovat, jako náhradu za tuto Firewire 1394a. Momentálně jedu na interní HD Audio, protože mě to praskání už štvalo, externí zvukovku prodávám a budu kupovat nějakou podobnou na USB.

Jestli vyjde čas, zkusím někdy připojit na Firewire i starou miniDV kameru, ale řekl bych, že už je to prostě na nových architekturách bohužel mrtvé :-(

J.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Skylake + PCIe 1394a + MAudio FW410 = lupání

Příspěvek od crashPC »

To je smutné. Záleží co se zvukem děláš.
Z PC věcí doporučím recenzenty nemilovaný Asus, a z Pro věcí pak iConnectAudio 2+
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“