Problém s praskánim zvuku a s mikrofonem

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
GaSSoo
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2014

Problém s praskánim zvuku a s mikrofonem

Příspěvek od GaSSoo »

Zdravím, mám reproduktor Creative sound blasterX katana pripojený k PC cez USB.
Pri prehrávani zvuku počujem občas jemne prasknutie a najlepšie to je počuť pri zvuku notifikacii (je to prasknutie....zvuk notifikacie....prasknutie).

Keď soundbar pripojím k notebooku napajaným len batériou žiedne praskanie nepočujem. Na nete som sa dočítal že by to mohlo byť spôsobené uzemnením ale netuším ako to vyriešiť.

Podobný problém mám aj s headsetom hyperx cloud 2. V discorde sa priatelia sťažujú že odomňa počujú praskanie a zvuk ako z helicoptery :-D , po chvíli to vždy prestane.
Headset je k PC tiež pripojený cez USB . Soundbar som skúšal pripojiť aj cez optiku ale bez zmeny.

Chcel by som Vás poprosiť o radu ako by sa to dalo vyriešiť. Pomohla by zvuková karta?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Problém s praskánim zvuku a s mikrofonem

Příspěvek od Alfajk »

urcite zkus tu zvukovku, ale jestli to je spatnym uzemenim domacich rozvodu, asi to nepomuze
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Problém s praskánim zvuku a s mikrofonem

Příspěvek od Atapi »

Všechny ostatní vstupy máš zakázaný? Někdy dělá bordel onboard zvukovka, nebo pokud ji nepotřebuješ, ji rovnou můžeš zakázat. A pak klasika, repráky a pc do stejný zásuvky, asi to máš, ale tak stane se. :D
Obrázek
GaSSoo
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2014

Re: Problém s praskánim zvuku a s mikrofonem

Příspěvek od GaSSoo »

Zvukovku mám zakazanu, všimol som si ale že občas to ide úplne bez problémov bez jediného prasknutia ale na druhý deň to je zase klasika praskanie. Bojím sa že to budú tie domáce rozvody.
Skúsim ale pre istotu kúpiť nejakú lepšiu zvukovku. Vedeli by ste mi nejakú poradiť? Tak do 100-120€ Max.
GaSSoo
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2014

Re: Problém s praskánim zvuku a s mikrofonem

Příspěvek od GaSSoo »

Tak asi vyriešené. Vymenil som napájací kábel k PC a vyzerá že to pomohlo.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“