Nastavení surround efektu (SBX apod.) SB Omni

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
humik
Nováček
Nováček
Registrován: 17. říj 2014

Nastavení surround efektu (SBX apod.) SB Omni

Příspěvek od humik »

Zdravím, chtěl bych se zeptat někoho erudovanějšího, kdo má zkušenost se soundBlastery a jejich nastavením. Používám sestavu 2.0 repro/sluchadla AT ATH-AVC500 ...

Ač oboje "přehrávadla" jsou stereo .... jde mi o to ... má smysl mít ve win nastavení zvuku "zařízení pro přehrávání" nastaveno na 5.1 sestavu, či dát stereo ? (různě po angl. forech jsem početl, že pro správné použití surround na stereo repro a sluchátkách je toto třeba)
Nebo stačí mít stereo a zapnuto SBX v tom programu ke zvukovce ? Samozřejmě na hudbu používám normal stereo ... ale tu si moc nepouštím, max občas na sluchadla...

Tak nějak s tím zkouším laborovat, tak kdyby někdo měl nějaké zkušenosti... nebo obecně měl trochu přehled o tom co a jak používat na 2.0 sestavách a stereo sluchátkách... za tipy budu rád...

dík
Intel Core i5 2500K 4,2 Ghz, Asus P8Z77 M - PRO, DIMM A-DATA DDR3 XPG V1.0, 16GB (2x8GB), 2133MHz, 2x HDD Samsung 1TB a 750GB, SSD Samsung 850 EVO 120 GB + 1 TB, MSI AMD R9 380 4GB DDR5 Gaming 980/1475, 22" LCD BenQ, Seasonic M12ii 620W, Xigmatek Midguard
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Nastavení surround efektu (SBX apod.) SB Omni

Příspěvek od zombux »

máš 2.0 tak přece nedává smysl mít ve Windows 5.1, ne?
osobně mám samozřejmě taky stereo a 5.1 downmixuju do sterea už v přehrávači.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“