Mikrofon mi prenasi zvuk, přestože je mute.

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
luckerr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. kvě 2012

Mikrofon mi prenasi zvuk, přestože je mute.

Příspěvek od luckerr »

Zdravím,

mám novou sestavu a nevím si vůbec rady. PC šlape jak má.. problém (viz. nadpis) začal už na onboard zvukovce. Tak jsem zkusil zapojit USB zvukovku Asus Xonar U7 , zablokoval onboard zvukovku v BIOSu a problém pořád přetrvává. Zkusil jsem snad úplně všechno a nevím si vážně rady. A opravdu prosím o pomoc.

Přeinstalace Win 10 nepomohla.
vše krom mikrofonu v ovladacich panelech - zvuk - záznam ... je zakázané (https://imgur.com/a/EiLVB)
Zkoušel jsem jiné zásuvky.

Myslel jsem, že problém vyřeší USB zvukovka.. očividně jsem byl na velkém omylu.
CASE: Fractal Define R3 ZDROJ: Seasonic X-560 GOLD MB: MSI Z77A-GD65 CPU: INTEL i5-3570K CPU FAN: Noctua NH-D14 GPU: GIGABYTE GTX 670 OC RAM: Patriot DDR3 16GB KIT 1600MHz CL9 Viper 3 HDD1: Crucial M4 128GB HDD2: Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 2TB ST2000DM001 OS: Win10 64bit
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mikrofon mi prenasi zvuk, přestože je mute.

Příspěvek od zombux »

vždyť ale na tom screenshotu mikrofon není ztlumený :?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
luckerr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Mikrofon mi prenasi zvuk, přestože je mute.

Příspěvek od luckerr »

Blbě jsem to popsal, omlouvám se. Mikrofon samozřejmě potřebuji aby fungoval.. ale když ho ''mutnu'' v programu jako Skype, Discord, TeamSpeak.. tak stejně přenášel zvuky z PC (youtube, atd..). Tzn. když jsem mluvil, stále byl v pozadí slyšet zvuk toho, co právě dělám ve Win10.

Nicméně, po několika hodinách testovaní to nakonec vypadá nejspíše na sluchátka. Dnes otestuji jiné.
CASE: Fractal Define R3 ZDROJ: Seasonic X-560 GOLD MB: MSI Z77A-GD65 CPU: INTEL i5-3570K CPU FAN: Noctua NH-D14 GPU: GIGABYTE GTX 670 OC RAM: Patriot DDR3 16GB KIT 1600MHz CL9 Viper 3 HDD1: Crucial M4 128GB HDD2: Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 2TB ST2000DM001 OS: Win10 64bit
Gerbes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofon mi prenasi zvuk, přestože je mute.

Příspěvek od Gerbes »

Není problém v tom, že je zapnutá funkce "poslouchat zařízení" u toho mikrofonu (v nastavení zvukových zařízení ve win). Pokud je tato funkce zapnutá, tak mikrofon kromě samotného hlasu zaznamenává i to, co je na počítači přehráváno...
komar
Nováček
Nováček
Registrován: 30. říj 2014
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofon mi prenasi zvuk, přestože je mute.

Příspěvek od komar »

Velice pravděpodobně je to problém HW, měl jsem podobnou zkušenosti s Kingston HyperX v první verzi, vracel jsem je právě z důvodu vazby mezi sluchátkem a mikrofonem. Lidé na teamspeaku slyšeli i to co já poslouchal (jakoby v pozadí) kdykoliv byl přenášen zvuk (tzn. ne neustále, což by vedlo na "what you hear" funkcionalitu). :idea:
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“