Sennheiser HD660s alebo Hd700

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

Zdravím, hľadám slúchadla hlavne na hry

Momentálne používam tieto

https://www.alza.sk/sennheiser-pc-373d-d4436008.htm?o=1

ku ktorym som si časom kúpil Jack kabel a tento zosilovač

https://www.alza.sk/sennheiser-gsx-1000 ... 06.htm?o=1

No chcel by som spraviť zvukovy upgrade a preto otázka na ktore. Mali by byt 150 ohmove čo oboje sú keĎže ten zosik je na 150 ohmov. Moja hlavna priorita je priestorovy zvuk v hrách, preto som kupil ten zosilovač
a upgradom by som chcel získať bohatší plnší presnejší zvuk a lepšiu priestorovosŤ?
pocítim neaky rozdiel upgradom z PC 373d čo sú prakticky ekvivalent Sennheiser G4me one alebo Hd598 - Hd599
prechodom na Sennheiser Hd660s ? oplatí sa mi to ?

diky moc všetkým :-)
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od van Bellen »

Priestorovy zvuk myslis 7.1? HD660 a HD700 su audiofilske studiove stereo sluchadla.Po zvukovej stranke si polepsis.K nim si mozes kupit mikrofon antlion mod mic v5 a mas ultimatny gaming headseat.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

ano 7.1 ale to vytvára tá zvukova karta resp zvukovy zosilovač GSX 1000 . nezáleži ake slúchadla sa k nemu pripoja, akékoľvek stereo slúchadla.. jedina podmiennka je max 150 ohm, aj ked kamoš na tom používa beyed dynamicy ktore maju 250 ohmov
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

Tak mam oboje slúchadla doma aj Hd 660s aj HD 700 ...
Čo sa tyka stereo zvuku vyhovuju mi oboje v elektronickej hudbe rape hip hope rock metal sú o niečo lepšie 660s , nemaju take ostre vyšky zneju mi prirodzenejšie pre ucho a basy sa mi páčia viac.

Čo mňa ale zaujimalo nieje hudba ale hry a zvuk v spojeni so Zosilovačom Sennheiser GSX 1000 , ktory vytvara 3d virtualny zvuk.

Ak som porovnal tieto dvoje slúchadla medzi sebou, jednoznačne mi viac vyhovovali Hd 660s a zneli prirodzenejšie a vysvetlim prečo

Hd700 maju vačši soundstage ako Hd660s čo pri klasickom Stereo zvuku môže byť lepšie, no 7.1zvuku cez gsx 1000 sa to netyka pretože, tym že hd700 maju velky soundstage a do toho zapnete emulovanie 3d zvuku vytvára sa tam Echo efekt "kúpelňovy efekt,, jednoducho ten zosilovač nieje vhodne spájať so slúchadlami ktore maju masivny sound stage. Hd 660s si s nim sadol omnoho lepšie , zvuk je prirodzenejši bez echo efektu, a dokonca smer odkial prichádzaju kroky alebo strelba viem určite presnejšie a znie to čistejšie, no určite sa to tyka iba toho priestoroveho zvuku a v Stereo režime budu HD 700 minimalne rovnako dobre ako 660s ..
Čiže na moje využite ktoré potrebujem jednoznačne 660s
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od python.p »

Já mám stejný zesilovač, ale dal jsem si tam HD zvuk a je to.

Mám obyčejné superlux a bohatě to stačí.

Ten 7.1 efekt je stejně na nic.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

Pre niekoho na nič, a niekto by už bez toho nechcel nikdy hrať :D (ja) ovela lepšie sa orientujem a viem odkiaľ ide nepriateľ atď .. hlavne v rainbow six siege to je masaker , kde je potrebne počuť z ktorého smeru ide, každy zvuk a šuchnutie
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od python.p »

Já to zkoušel na hromadě her a dost sluchátek, ale většinou to skončilo maximalně degradací zvuku.

ALe jak píšeš, každý má rád něco jiného.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od van Bellen »

Virtual sound je len reklamny trik.To ze si ty myslis,ze ti to pomaha lepsie urcit polohu nepriatela je len falosny pocit.Napr profi hraci counter strike (alebo dota,lol) na turnajoch pouzivaju bud stuple ako k mobilom alebo klasicke stereo herne sluchadla (hyperx cloud alpha alebo xtrify h1).Mas super sluchadla, nekaz si zvukovy zazitok :)
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

Tak ak je to falošny pocit , som rad za ten pocit :) hral som dlhe roky na stereo. Ale od kedy hram na GSX 1000 virtualnom zvuku čiže neakych 8 mesiacov, skill sa zlepšil, zážitok z hrania lepší a ja jednoducho tych enemy počujem lepšie, či už to je Rainbow six, alebo escape from tarkov, Battlefield 1 tam skôr nastal wow efekt a ovela lepši pocit z vojny a prostredia kedže kroky až taku velku rolu nehraju.

Mne to GSX 1000 robi jednoducho pocit toho, že nemám na hlave slúchadla ale že som v miestnosti v ktorej mam dokola seba repraky s tym,že sa mi nestrácaju detaily ako by sa mi strácali s reprakmi, ale počujem každy krok každe šúchnutie a viem určiť smer v ramci 360 stupňov dookola. Citim takmer plnohodnotny 360 stupňovy zvuk

+ po zmene slúchadiel zo Sennheiser G4me one na Hd 660s , tie kroky počujem ešte výraznejšie a na vačšiu diaľku. Citim z nich vačši detail a jednoduchšie ich rozoznam (automatickejšie)
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od van Bellen »

O tom virtual sounde som dost cital na hifi forach.Neslo mi do hlavy, preco hraci na turnajoch counter strike hraju so stereo sluchadlami.Hlavne, ked ide o velke peniaze musia mat to najlepsie,hovoril som si.No na jednom fore to rozoberali,testovali a vysledok bol,ze VS je naozaj len reklamny trik a rozdiel medzi stereo vs 5.1 v CSku nebol ziadny,vraj este obycajne stereo sa im zdalo lepsie.

HD660 su viac otvorene, maju lepsi soundstage (+kvalitativne su trosku inde), preto pocujes lepsie kroky na dialku.A mikrofon mas aky (+zvukova karta?) ?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od python.p »

Zapni si na tom GSX HD a uslyšíš rozdíl.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

Mikrofon mám tento

https://www.alza.sk/blue-snowball-ice-w ... 97.htm?o=2

Zvukova karta no predsa Gsx 1000, to je zvukova karta a zároveň zosilovač, nič ine nepotrebuješ. do neho napajam tie slúchadla a donedávna aj mikrofon..

keďže tento novy mikrofón je už Usb, tak ho tam nenapájam..
A čo sa tyka CS tam to vyskúšane moc nemám, hlavne to bude určite aj o zvyku.. ak si naučeny na rozoznavanie zvukov v stereo režime hlavne pri CSku , tažko si budeš zvykať na neaky virtualny zvuk.. ja som si ale zvykol, pretože sa mi tá atmosfera páči oveľa viac, a pocit toho priestoru. že nemám na hlave slúchadla, ale cítim sa ako v miestnosti plnej reprakov. Jednoducho môj mozog na to asi dobre reaguje :D , Asi to bude u každého ine

Python ake HD máš na mysli? kde sa to spúšťa?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od python.p »

Ve woknech nastav 24bit / 192kHz :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

Myslíš tu? pretože, taku možnosť tam nemam

Obrázek
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od van Bellen »

Pokial viem, tak to je zosilnovac, nie zvukova karta...na tvojom mieste zacinam uvazovat o Sound BlasterX AE-5.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

ale načo mi je zvukova karta interna, keď mam tento externy box. načo konkretne by som ju mal využit? Keď som kupoval Gsx 1000 rozhodoval som sa práve medzi touto zvukovkou čo píšeš... Nenašiel som jeden dôvod prečo by som ju mal kupiť radšej ako Gsx 1000 :) Priestorovy zvuk nevytvara lepši ani náhodou, čo sa tyka hudby som rovnako maximalne spokojny. Už len keď som prešiel zo Sennheiser G4me one , ktore maju iba 50 ohmov a napojil som ich namiesto matičnej dosky do Gsx 1000 ten zvuk sa zmenil drasticky k lepšiemu, vo všetkych smeroch... Ako unika mi dôvod prečo by som mal uvažovať o tejto zvukovke, máš neake argumenty k tomu ?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od python.p »

Asi mám teda lepší zvukovku ... Je to nějaká základní na fošně B350-F Strix Gaming...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od van Bellen »

python.p: on to ma tiez, len musi vypnut ten virtualny sound..
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od Zofrenko »

Van bellen ma pravdu , keď to dam vo windowse do stereo mam to tam tiež.. ale to je hovadina a pre mna zbytočne. lebo Bez zapnuteho 7,1 vo windowsoch, gsx 1000 nevytvara spravny priestor... To je mimochodom najviac zabúdana vec majiteľov gsx 1000 ktorí potom nariekaju ,že priestor je zly.. že si to nenastavia správne vo windowse
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser HD660s alebo Hd700

Příspěvek od python.p »

Já si nastavil tohle a na 7.1 kašlu.

Zvuk z zoho leze relativně kvalitní a nemusím hotka " vylepšovat" :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“