Repráky

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Nabu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2004
Bydliště: Brno

Repráky

Příspěvek od Nabu »

Ahoj,

dokázal by mi někd poradit prosím? Mám zvukárnu Sound Blaster X-fi (interní) já vím starší kousek, ale pořád at jsem u kohokoliv doma kdykoliv tak nikdo nemá lepší zvuk (hlasitější a nabasovanější než já)

Měl jsem Logitech Z-680 který teda hráli hodně nahlas s tou zvukárnou a bylo to super :D ale byli to repráky za cca 12 tisíc v té době a pak umřel středovej panel a repráky jsem vyhodil :(

Chtěl bych si zase pořídit nějakou vraždu a nemusí to být repráky přímo k PC jak jsou teď Z-906 za 6-8 tisíc?. Dají se k PC pořídit i nějaký lepší repráky? tak aby šli zapojit do těch několika jacků co má SB X-fi (nebo ideálně přes optical) a aby to byla nějaká naprostá vražda co zbourá barák. Mám na ně tak 30 tisíc (samozřějmě když super repráky na doma budou stát 15k tak paráda, ale mám na ně prostě do 30k)

poradí někdo něco prosím?

A pokud je blbost takový repráky připojit k PC byť přes relativně slušnou zvukárnu, tak k čemu bych takový repráky měl připojit? Chci prostě boží zvuk na párty, super basy a super zvuk a ideálně ovládat z PC

Jde mi něco poradit?

Děkuji
i5-2500K 3,4 GHz, 8GB ram, GTX 1060 6GB, Sound Blaster X-Fi
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Repráky

Příspěvek od Shaquille »

Ahoj,
idealne receiver/zesilovac a poridit klasicke sloupove repro. Pokud ti jde o vypruzeni sousedu, tak se subwooferem. Budes uplne nekde jinde nez s nejakymi aktivnimi repraky. O moznosti rozsiritelnosti ani nemluvim.
Ovladani z PC (mobilu) uz v teto dobe neni zadny problem, stejne jako streamovani ze site, USB, z netu pres Spotify, internet radia...
Propojeni samozrejme optikou
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Nabu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2004
Bydliště: Brno

Re: Repráky

Příspěvek od Nabu »

Ahoj,

paráda, to zní dobře!

Takže třeba napříkald tento receiver je naprosto dostačující?
https://www.alza.cz/denon-avr-x1100-cer ... 368646.htm

Ten receiver má optický vstup. Znamená to, že když moje zvukárnma má taky optickou zdířku, tak můžu propojit můj pc s tímhle konkrétním receiverem optickým kabelem a poušťet tak z pc hudbu, která přes ten receiver bude hrát do repráků/subáče k němu připojených?

Ohledně subáče a repráků bych asi asi zašel do nějaké specializované prodejny, protože nevím jaký sub a jaký repro k tomu jdou připojit..všude jsou nějaký různý ómy a nevím co jde k sobě dohromady.
Máte tip na nějaký dobrý kamený obchod v brně na repro/sub?


Dík za radu
i5-2500K 3,4 GHz, 8GB ram, GTX 1060 6GB, Sound Blaster X-Fi
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“