Zvuková karta-ext. vs. int.

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Zvuková karta-ext. vs. int.

Příspěvek od myschovip »

Caute, potreboval by som radu ohladom vyberu zvukovej karty, na doske mam momentalne Realtek ALC1150 ale pozeram bud na
externu Creative SOUND BLASTER X-Fi HD https://www.alza.cz/creative-sound-blas ... 502708.htm
alebo internu Creative SOUND BLASTER Z https://www.alza.cz/creative-sound-blas ... 382645.htm
pripajat budem repro 2.1 Logitech Z333 a sluchadla Audio-Technica ATH-M50x
ktora karta by bola podla vas lepsou volbou? alebo mate ine lepsie odporucanie v podobnej cenovej hladine?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zvuková karta-ext. vs. int.

Příspěvek od Shaquille »

spis kup repro, nez Logitech oje*any shit s fejkovou vyskou...
Obrázek
https://www.reddit.com/r/assholedesign/ ... _logitech/
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: Zvuková karta-ext. vs. int.

Příspěvek od myschovip »

ja som chcel pomoc pri vybere zvukovky a ty hned ides hejtovat repro od Logitech...
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta-ext. vs. int.

Příspěvek od ToxicTears »

Osobně bych se vydal cestou interní karty. Je to přímo do sběrnice, žádný kabel navíc, větší plocha na součástky, řekl bych že obecně to bude lepší řešení než tahat USB kabel do nějaký krabičky, to se ti pak bude motat na stole a pak z toho ještě sluchátka. Osobně bych vzal interní. Externí jedině kdybych neměl volný slot a nebo klasika notebook
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zvuková karta-ext. vs. int.

Příspěvek od Shaquille »

K tem repro nema smysl kupovat zvukovku, sluchatkum by pravepodobne pomohla. Repro je standardne na muziku, filmy. Sluchatka na hry, kde snad kvalita zvuku hraje minoritni roli.
Myslel jsem to spise tak, at nejdrive koupis hrajici repro a az pote resis zvukovku. Logi jsou bohuzel totalni srot. Dle me je lepsi investici mit lepsi repro na horsi zvukovce nez naopak. Idealne samozrejme mit oboji vyrovnane. Jen muj nazor. Jestli to vyznelo prilis utocne, tak tak jsem to nemyslel...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: Zvuková karta-ext. vs. int.

Příspěvek od myschovip »

u mna je to trosku opacne, repro mam len tak "do poctu" na youtube, sem tam hudba/film ale primarne na hudbu mam sluchadla a Audio-Technica ATH-M50x nie je len tak ledajake "chrastitko"
zvuk, ktory ponukaju za tu cenu je slusny a s novou zvukovkou by som z nich dostal este viac

ToxicTears: hovoris, ze lepsia volba by bola interna karta, ak by som ju kupil, tak by som ju mal zapojenu tesne vedla grafickej karty, moze nastat, ze grafika by sposobovala rusenie zvukovky? aj ked nejake tienenie by zvukovka mala mat
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: Zvuková karta-ext. vs. int.

Příspěvek od michal3d »

myschovip píše:ToxicTears: hovoris, ze lepsia volba by bola interna karta, ak by som ju kupil, tak by som ju mal zapojenu tesne vedla grafickej karty, moze nastat, ze grafika by sposobovala rusenie zvukovky? aj ked nejake tienenie by zvukovka mala mat
- nuže, to bude záležať asi aj od konkrétnej zvukovky, grafiky, MB a miliónov dalších parametrov. Moja ASUS Essence ST napr. v doske ASUS P5K-E chytala rušenie od MB asi, že bolo počuť pískanie keď hýbeš myšou napr. (naštastie len v repro, ktoré moc nepočúvam, v sluchátkach bolo čisto).
Jak som kúpil nový PC a dal tú istú zvukovku do ASUS P9X79, tak odvtedy bez problémov, bez akéhokoľvek rušenia.

Takže to že či tam budeš/nebudeš mať rušenie od nejakého komponentu ti IMHO nikto nezaručí, musíš vyskúšať. Externá by asi mohla byť na to odolnejšia, to neviem, nie som expert cez tieto veci, ale na druhú stranu napr. keď mne tú zvukovku rušila myš, tak tá išla cez USB a tá zvukovka je tiež zapojená cez USB, takže proste tažko povedať, čo sa tohto týka si myslím že to nemá moc zmysel riešiť a kúp čo ti inak vyhovuje lepšie a keď budú problémy s rušením, tak vráť a kúp to druhé. :)
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Zvuková karta-ext. vs. int.

Příspěvek od crashPC »

Koupil jsem externí Creative, a měl jsem rušení jak prase. Myslel jsem, že to je zarušeným USB z PC a zemní smyčkou, tak jsem začal odrušovat a měřit. Zjistil jsem, že jsem neodrušil zvukovku od PC, ale obráceně.
Teď, že jsem línej, jí mám už jen na skype hovory. Až zařídím konektoráž pro mikrák, poletí rovnou do kýblu!
Toliko ke Creative soundblasteru za 1400. Nedoporučuju.

iConnectAudio, které jsem pořídil, asi pro Tebe bude zbytečné.
Jak již bylo řečeno, vzhledem k repro stačí zvukovka i integrovaná. Na sluchátka to může být něco jiného. Jen bacha, aby je dokázala vybudit. Já v těch parametrech nevidím nikde důležitý parametr výstupní úroveň. Dobrá zvukárna na sluchátka by měla umět dát alespoň 5-7V RMS. Normální zvukárny pro PC dávají 1,2-2,2V To je málo na pořádné vybuzení. Ošidíš se jak o výkon, tak o menší zkreslení a o dynamiku. hodně.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“