Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 9. prosinec 2019, 02:46

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: TV optical out - soundbar LG SJ4
PříspěvekZaslal v: po 14. leden 2019, 18:32 
Nováček
Nováček

Dobrý den,

mám starou TV, která má vzadu jen optical out výstup. Koupil jsem si soundbar LG SJ4, který má optický vstup. Vše propojím, ale zvuk je tichý. Hlasitost soundbaru je na max a nehraje to moc hlasitě.

prostudoval jsem internet a nejspíš potřebuji zesilovač, který připojím mezi TV a soundbar.

stačí mi koupit toto?
https://www.alza.cz/axagon-ada-71-sound ... 6MEALw_wcB

Případně, jak udělat, aby soundbar hrál hlasitěji.

Děkuji za radu?

Předmět: Re: TV optical out - soundbar LG SJ4
PříspěvekZaslal v: út 15. leden 2019, 13:26 
Nováček
Nováček

Tak fungovat to samo nebude, uvedená zvukovka funguje jen při připojení k PC, jedině, že bych k tomu dal i miniPC jako např.:Raspberry pi3 s linuxovou distribucí a tam nainstaloval ovladače k této zvukovce. To není pěkné řešení.

Existuje nějaký laciný zesilovač optiky?

PříspěvekZaslal v: út 15. leden 2019, 14:56 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

Projdi si nastaveni, nekde mas chybu. Zesilovac optickeho vystupu je uz principu digitalniho prenosu dat nesmysl.

PříspěvekZaslal v: út 15. leden 2019, 15:59 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Řešil jsem nedávno opačný problém s podobným efektem, kdy jsem propojoval optiku moderní televize se starou HiFi sestavou. Musel jsem ve zvukovém nastavení televize zvolit správné alternativní nastavení kódování zvuku.

Jak píše CalebCox výše, optickým kabelem to být nemůže a žádný zesilovač ti nepomůže. Chyba je nejspíš v nastavení vstupu soundbaru, nebo výstupu televize. Stará televize používá nějaké kódování, které soundbar správně nedetekuje. Proklikej předvolby nastavení zvuku a některé bude možná fungovat.

MB: ASUS P9X79 PRO, CPU: Intel Core i7-4930K OC 4,4 GHz, FAN: Noctua NH-D15, RAM: Kingston 64GB DDR3 2400MHz CL11 HyperX Series, SSD: 2x Samsung SSD 840 Pro 256 GB, HDD: 2x WD Red 2 TB, GPU: SAPPHIRE R9 290 + ARCTIC Cooling Accelero Xtreme III OC+43% 1270/6680 MHz, PSU: Seasonic Platinum Series 660 W, CASE: FRACTAL Define R4 Arctic White – Window, OS: Windows 10 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: Apple Cinema Display 30" 2560x1600 Alternativně Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 6 Plus

PříspěvekZaslal v: út 15. leden 2019, 17:04 
Začátečník
Začátečník

Ahoj, měl jsem stejný problém. Nastav si v nastavení zvuku u televize jiný kodek. A doporučuju ti to nejdřív zeslabit :D Já to měl taky na plno jak říkáš a divil se tomu jak je to potiché, přepnul jsem kodek a málem mě praskly skleničky doma :D

EDIT: Ten soundbar má bluetooth, tak k němu připoj mobil a uvidíš, že bude hrát hlasitě -> takže chyba v TV.

MB: Asus Crosshair VI HERO, CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Dark Rock Pro 4, RAM: Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8GB DDR4 3200MHz CL16, VGA: Asus ROG Strix Vega 64 8GB HBM2, SSD: Sillicon Power P34A80 512GB, Sillicon Power P34A80 1TB, Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate 1TB, CASE: NZXT H440, PSU: Corsair RMx 1000W

PříspěvekZaslal v: ne 20. leden 2019, 11:42 
Nováček
Nováček

Ahoj,

tak šlo změnit kodek v TV a již to hraje hlasitěji.

Dík za rady

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní