TV optical out - soundbar LG SJ4

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

TV optical out - soundbar LG SJ4

Příspěvek od Martin Gula »

Dobrý den,

mám starou TV, která má vzadu jen optical out výstup. Koupil jsem si soundbar LG SJ4, který má optický vstup. Vše propojím, ale zvuk je tichý. Hlasitost soundbaru je na max a nehraje to moc hlasitě.

prostudoval jsem internet a nejspíš potřebuji zesilovač, který připojím mezi TV a soundbar.

stačí mi koupit toto?
https://www.alza.cz/axagon-ada-71-sound ... 6MEALw_wcB

Případně, jak udělat, aby soundbar hrál hlasitěji.

Děkuji za radu?
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Re: TV optical out - soundbar LG SJ4

Příspěvek od Martin Gula »

Tak fungovat to samo nebude, uvedená zvukovka funguje jen při připojení k PC, jedině, že bych k tomu dal i miniPC jako např.:Raspberry pi3 s linuxovou distribucí a tam nainstaloval ovladače k této zvukovce. To není pěkné řešení.

Existuje nějaký laciný zesilovač optiky?
CalebCox
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TV optical out - soundbar LG SJ4

Příspěvek od CalebCox »

Projdi si nastaveni, nekde mas chybu. Zesilovac optickeho vystupu je uz principu digitalniho prenosu dat nesmysl.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: TV optical out - soundbar LG SJ4

Příspěvek od PET5 »

Řešil jsem nedávno opačný problém s podobným efektem, kdy jsem propojoval optiku moderní televize se starou HiFi sestavou. Musel jsem ve zvukovém nastavení televize zvolit správné alternativní nastavení kódování zvuku.

Jak píše CalebCox výše, optickým kabelem to být nemůže a žádný zesilovač ti nepomůže. Chyba je nejspíš v nastavení vstupu soundbaru, nebo výstupu televize. Stará televize používá nějaké kódování, které soundbar správně nedetekuje. Proklikej předvolby nastavení zvuku a některé bude možná fungovat.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Awee
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Praha

Re: TV optical out - soundbar LG SJ4

Příspěvek od Awee »

Ahoj, měl jsem stejný problém. Nastav si v nastavení zvuku u televize jiný kodek. A doporučuju ti to nejdřív zeslabit :D Já to měl taky na plno jak říkáš a divil se tomu jak je to potiché, přepnul jsem kodek a málem mě praskly skleničky doma :D

EDIT: Ten soundbar má bluetooth, tak k němu připoj mobil a uvidíš, že bude hrát hlasitě -> takže chyba v TV.
MB: Asus Crosshair VI HERO, CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Dark Rock Pro 4, RAM: Kingston Fury 2x32GB DDR4 3200MHz CL16, VGA: Asus ROG Strix Vega 64 8GB HBM2, SSD: Sillicon Power P34A80 512GB, Sillicon Power P34A80 1TB, HDD: Seagate 1TB, CASE: NZXT H440, PSU: Corsair RMx 1000W
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Re: TV optical out - soundbar LG SJ4

Příspěvek od Martin Gula »

Ahoj,

tak šlo změnit kodek v TV a již to hraje hlasitěji.

Dík za rady
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“