Vylepšení zvuku na PC

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Ka3el
Nováček
Nováček
Registrován: 22. srp 2019

Vylepšení zvuku na PC

Příspěvek od Ka3el »

Ahoj,chci vylepšit zvuk mého PC, možností je nepřeberně,brzy mi praskne hlava.
Budget je 20K, chci sorround,ale nemusí být 5.1 systém.

V současné době používám:Creative gigaworks T3 2.1 vpředu+nějaké levné Genius (2.0) vzadu

Přední reproduktory jsou/budou asi 70-80cm ode mě na stole a zadní cca 2 m.
Použití hlavně na hry, filmy/hudba taky,ale zdroj není většinou ve vysoké kvalitě.

Původně jsem uvažoval o A/V receiveru přes HDMI,ale mám 1440p 144Hz monitor, takže bych musel receiver připojovat extra HDMI kabelem=fiktivní monitor a prý jsou s tím problémy (utíkání myši,atd.)
Rovněž by mohl být probém receiver na stůl někde umístit.

V současnosti se tedy zaměřuji na dvě možnosti:
1/ set 5.1 aktivních reproduktorů asi připojeno přes SB AE5 analog,něco jako
https://www.teufelaudio.com/pc/concept- ... 15407.html
Který s mi i zamlouvá, ale bojím se toho SW, ta věc je obrovská a musela spolikat velikou část ceny setu, zbylo něco na reproduktory? Aby to nebylo jen o basech.
Další možností by mohlo být Edifier S550 Encore. Nějaké další návrhy pokud jít touto cestou?

2/ 4.1/4.0 sestava "nezávislých" akticních reproduktoů (2.1/2.0+2.0) opět přes SB AE5 analog
K této možnosti asi tíhnu nejvíce. Sestava bez středního reproduktoru,hádám u her by nechyběl.
Jako přední reproduktory by se mi líbily Klipsch R-41PM/Klipsch R-14PM 2.0, které jsou už dražší,alě věřím,že na zadní reproduktory by šlo použít něco mírně levnějšího?Nechyběl by v této konfiguraci SW? Pokud ano, možná by šli tyto (jestli jsou dostupné)
Nějaké další návrhy pokud jít touto cestou?

Díky!!!!
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Vylepšení zvuku na PC

Příspěvek od crashPC »

Žádný z těch jejich omezenejch specifikací jednoznačně neřeknou, jestli to dokáže udělat rozumnej zvuk. Nedostatek dat, nedá se moc věřit ničemu jinému než osobní zkušenosti a výhradami nebo pořádným měřením. Ani jedno asi nemáme?

Blbě se radí. Do výběru si možná přidej značku edifier....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
dropadred
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2013

Re: Vylepšení zvuku na PC

Příspěvek od dropadred »

A si si istý, že chceš priestorový? Už si počul poriadne 2.0? To, čo máš nemá nič spoločné s kvalitnými bedňami, to sú produkty pre 2010 PC nákupná poradňa bez znalosti o tom, že existuje aj celý osobitný trh s ozajstným audiom. Aj tie T3 2.1 - ten sub dokáže tú udávanú basovú zložku, tomu verím ale s tou veľkosťou a len 50W výkonom hovoríme o najnižšej prehrateľnej frekvencii o aspoň 10-15dB nižšie ako zvyšné (t.j. oproti ostatným frekvenciám nepočuteľné) - to je dunítko.

S tvojim rozpočtom by si si na stôl mohol poriadiť ozajstné bedne, hovoríme o štúdiových monitorov (nemaj obavy, to neznamená, že sú suché, ani nič podobné), ak by ti basov bolo málo (na stôl sú ideálne 5,25" modely), tak s tým rozpočtom s prehľadom by si do toho pripasoval aj sub - myslím ozajstný sub, JBL LSR310S, Adam Audio T10S alebo Mackie MRS10. A ako monitory, tak JBL LSR305P Mk2, Adam T5V alebo Mackie MR524 - naozaj sa dá s týmto vyhrať a i keď možno chceš ten priestorový, tak to, čo dokáže 2.0 alebo 2.1 set ozajstných bední ako toto je niečo neuveriteľné.

Alebo v prípade, že máš obmedzený priestor na stole, tak s tvojim rozpočtom by si mohol byť schopný do toho napchať aj dvojicu naozaj unikátnych repro, ktoré sú aj veľmi malé a to, čo dokážu ti odstrelí gate. Tu hovorím o iLoud MTM. Tie sú ale veľmi drahé a je to skôr len ak by si mal naozaj veľmi maličký stôl, kedže ak si pozrieš rozmery monitorov vyššie, tak sú to veľké bedničky.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“