Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 11. duben 2021, 06:10

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témataČas je uváděn v UTC + 1 hodina


Odpovědět na téma  [ 71 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  další
Autor Zpráva
 Předmět: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: út 31. prosinec 2013, 21:52 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

Založen: 16. říjen 2009
Bydliště: Brno
Nahoru
Chtěl bych tady trochu vysvětlit problematiku jitteru a digitálního přenosu z PC, jelikož spousta lidí žije v mylné představě, že u digitálu na kvalitě nezáleží, protože jsou to jen jedničky a nuly.

Co je to jitter?
Je docela možné, že jste se s tímto termínem již setkali. Nebudu popisovat moc co to je, ale popíši hlavně jeho účinky...

Jitter je zjednodušeně fázový šum převedený do časové domény.
Způsobuje to, že vzestupné a sestupné hrany digitálního obdélníkového signálu se náhodně pohybují na časové ose.

Obrázek

Takto vypadá znázorněný graficky. Černý signál je ideální, modrá je pak zatížený jitterem.
Naprosto jednoduše se to dá taktéž vysvětlit tak, že si tam jedničky a nuly skáčou kdy chtějí (do určité míry, to udává velikost jitteru) a není to předvídatelné.

Proč vadí?

Jitter nevadí, pokud se data zpracovávají digitálně - například pokud vytáhnete z CD přehrávače do zvukovky opticky S/PDIF, tak nahrajete přesně to, co je na CD, na jitteru tu nezáleží.

Avšak, pokud už data jdou do nějakého DAC nebo receiveru, tak zde nastává problém.
S/PDIF signál totiž kromě dat přenáší taktéž hodiny/clock, kterými jsou synchronizovány veškeré procesy v DAC. A pokud si tyto hodiny skáčou jak chtějí, tak také dochází k převodu digitálního signálu na analogový pokaždé v jiné době a to krom nelinearity způsobuje horší odstup signál/šum, zkreslení a velice nepříjemné /pisklavé, uječené/ výšky.

Přehled digitálních rozhraní

Většina z vás určitě zná S/PDIF, ať už v koaxiální formě, nebo optické (TOSLINK). Nicméně je také dobré vědět, že existují dva USB protokoly, které dovolují přenášet zvuková data, že je lze tahat taktéž přes FireWire a že všechna tato rozhraní můžou pracovat ve dvou VELICE odlišných módech, takže není SPDIF jako SPDIF a USB jako USB.

Synchronní přenosy:
Všechny synchronní přenosy se vyznačují tím, že hodiny ve vysílacím zařízení (například PC), řídí i veškeré procesy v přijímací zařízení jako je DAC, tj. tyto dvě zařízení pracují naprosto synchronně.

Koaxiální S/PDIF - jitter do 150 ps, dobré přijímací obvody dosahují i 50 ps, nejlepší synchronní přenos, jaký se pro komerční sféru dělá (existuje ještě AES/EBU, který je však to samé, jen jej lze přenášet na mnohem větší vzdálenosti a používá se převážně u profitechniky).

Optický S/PDIF (TOSLINK) - Je naprosto stejný jako koaxiální, ale používá k přenosu levného plastového rádoby optického kabelu a velice nekvalitních přijímačů a vysílačů. To má za následek, že jeho jitter s pohybuje od 1000 do 15000 ps! To je ohromné číslo, zvážíme-li, že jedna perioda při 192kHz vzorkovací frekvenci trvá 44,3 ns.

Isynchronní USB - jedná se vždy třídu UAC1, kterou poznáte nejjednodušeji tak, že funguje na Windows bez ovladačů (on totiž UAC2, na rozdíl od snad naprosto všech ostatních operačních systémů, nepodporuje, jak taky jinak) a nepodporuje vzorkovací frekvence vyšší než 96 kHz a 24 bitů. Typickým příkladem je jakékoli USB Fiio (E10 například), nebo jiný kapesní USB DAC.

Jitter tohoto USB přenosu se pohybuje okolo 3000-3500 ps

Asynchronní přenosy:
Všechny asynchronní přenosy, ať už USB, FireWire nebo S/PDIF jsou na prakticky stejné úrovni a je to to nejlepší, co si můžete pořídit pro přenos digitálního zvuku. Jejich jitter totiž záleží jen na jediné věci - vnitřních oscilátorech, které slouží jako zdroj hodin a jejich jitter se snad nikdy nepřehoupne přes 10 ps (v mém případě u mých zvukových karet a DAC co stavím je to cca 0,1ps). Jelikož má tedy DAC vlastní přesný zdroj hodin, tak na ně potřebuje synchronizovat data a to se dělá u každého přenosu jinak:

S/PDIF (optika i koax) - vede se další vodič zpátky do zvukovky, který obsahuje hodiny vnitřních oscilátorů připojeného DAC a zvuková karta na něj jednoduše synchronizuje všechna data...problém solved. To umí například ESI Juli@.

USB: Využívá se třídy UAC1 nebo UAC2 (ta podporuje až 384 kHz 32 bitů a desítky obousměrných kanálů zároveň a je podporována všemi operačnímy systémy, na windows potřebuje ovladače třetí strany). Synchronizace probíhá tak, že procesor který obstarává USB komunikaci má vnitřní buffer, který se plní příchozími daty a pokud data dochází, nebo je jich moc, tak pošle přes HID feedback endpoint zpátky PC, že má přidat/ubrat...nic co by uživatele mělo zajímat.

FireWire: to samé co USB

Záleží při S/PDIF na kvalitně zvukové karty?

Značně! Integrovaná zvuková karta má hromadu jitteru ještě před tím, než se vůbec začnou data kódovat do S/PDIF podoby. Nejlepší na digitální přenos je z běžných karet asi ESI Juli@, ale ani žádná Asus Xonar neurazí.

Nejlepší možné připojení DAC/zvukové karty?
Galvanicky oddělené asynchronní USB.

Nejlepší možné připojení receiveru?
Koaxiální SPDIF z dobré zvukové karty jako ESI Juli@, nebo externího Asynchronního USB -> S/PDIF převodníku (M2tech Hiface).

Tímto vším jsem chtěl mimo jiné dokázat, že záleží na kvalitě zvukové karty i v případě, že data jsou tahána mimo PC digitálně s přes S/PDIF. Drtivá většina desek má jen optiku a i když se analogová část integrovaných kodeků zlepšuje, tak digitální výstup se spíše zhoršuje.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: po 16. březen 2015, 19:59 
Nováček
Nováček

Založen: 21. květen 2009
Nahoru
Zdravím. Díky za nastínění záležitosti. Začínám pronikat do světa kvalitního hifi. Jeden machr mi staví repro na zakázku a přemejšlím, jak dostat hudbu z mýho notebooku do stereo recieveru (Yamaha R-N500). Chtěl jsem to vytáhnout z ze sluchátkovýho výstupu(S/PDIF) na ntb optickým kabelem s redukcí na jacka na straně ntb do Yamahy. Ale jak to čtu, tak to nebude co se toho jiteru týče nejlepší. Mám staženo přes 100 giga 24bit flaců a potřebuju to nějak dostat do zesíku.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: po 16. březen 2015, 21:40 
Začátečník
Začátečník

Založen: 31. prosinec 2011
Nahoru
jde taky o to co zvládá tvoje zvukovka, jestli neumí 24 bitů a vyšší vzorkovacé frekvence (což integrované neumí) tak je ti vysokorozlišená sbírka kničemu.

receiver se umí připojit jako USB ale taky težko říct co to zvládne a jestli to umí figurovat zvukovka, což třeba jo. jinak uplně nej by u něj mohlo být přehrávání ze sítě

informací je o něm poměrně málo


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: út 17. březen 2015, 12:04 
Nováček
Nováček

Založen: 21. květen 2009
Nahoru
Zvukovka by to měla umět. Sice to je integrovaná, ale je značená jako Realtek High Definition Audio. Když otevřu takový to ovládací okno zvukovky (dole na liště u hodin) tak se tam nechá nastavit jako výchozí formát 24bit/192kHz. Tak předpokládám, že to umí.
S tím USB. Jako propojit ntb s recieverem normálním usb kabelem? To jde takhle přímo? Zatím jsem používal usb pro klasický připojený flešky nebo ext. disku k ntb.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: út 17. březen 2015, 14:40 
Začátečník
Začátečník

Založen: 31. prosinec 2011
Nahoru
no je dost pravděpodobné že to nebude fungovat nebude.
nicméně přenos koaxiální kabelem SPDIF by měl být vpohodě pokud není k dispozici tak holt optikou. Akorát ten D/A převodním tam zvládá maximálně 96kHz


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: út 17. březen 2015, 19:37 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Založen: 16. březen 2004
Bydliště: Praha
Nahoru
Pekne napsano, diky autore

Skoda, konecne to vypada na zajimavy clanek/pokec a zabiji ho diskuze hned na zacatku. Chlapi, zamyslete se trosku... bedny na zakazku, "high definition" realtek, USB, recIEver
Sorry.

_________________
Asus RoG laptop * AG322QCX


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: út 17. březen 2015, 22:45 
Začátečník
Začátečník

Založen: 31. prosinec 2011
Nahoru
bedny na zakázku, no proč ne, po domácku postavené bedny můžou být výborné, taky je tam samozřejmě hodně co zkazit.

ten realtek je taková znouzecnost. nicméně něco lepšího je zase celkem pálka navíc.

šel by použít třeba http://www.nirvanahifi.cz/m2tech-hiface ... iface-usb/ jako převodník na coax.

tohle je trochu levnější sranda
http://www.ebay.com/itm/New-PCM5102-XMO ... 3f44a5b368

případně celý DAC
http://www.ebay.com/itm/XMOS-PCM5102-DA ... 3a8d615894

velkou slávu za propagování těch čínských krámů nezklidím nicméně jiná produkce je sakra drahá.

jestli by se vyplatil celý externí převodník na analog těžko říct, nevím jak je ten zesilovač řešený uvnitř, jestli je tam na nalogové cestě A/D ad zase zpět na D/A, pak je to uplně zabité.

která varianta bude nejlepší těžko říct nic ultra highendového bych k tomu zesu stejnak asi nebral


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 18. březen 2015, 11:24 
Nováček
Nováček

Založen: 21. květen 2009
Nahoru
Tímhle by to šlo propojit? Co myslíte? Někdo mi říkal, že stačí optický kabel s tou redukcí.

http://shop.avcenter.cz/avcenter/eshop/ ... ack-500-5m

potřebuju něco týhle dýlky.

Žádnej ultra high-end to určitě není. Toho si sem vědom. 100 litrů do toho fakt nehodlám nasypat. Ale když je ta možnost si poslechnout hudbu v tom vysokým rozlišení, tak proč ne. Je to hodně znát.
A bedny ten pán fakt umí a osazený budou Scan Speaky. Věnuje se tomu spoustu let a spoustu jich za tu dobu postavil a spoustu toho naposlouchal. Tady strach nemám.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 18. březen 2015, 13:45 
Začátečník
Začátečník

Založen: 31. prosinec 2011
Nahoru
měl by. ten tvůj je nicméně zbytečně předražený.

bohatě stačí
http://www.vpcentrum.eu/kabel-opticky-t ... k-5m-profi
nebo když už bys chtěl rozhazovat
http://www.kabelacek.cz/HQ-Opticky-kabe ... M-d484.htm

si musíš zvyknout že v oblasti audia se žasto šíleně rýžují pěníze na zbytečnostěch opředených černou magií, jako třeba kabeláž :)

takže ani za kabeláž od zesu k bednán rozhodně nehazuj víc jak 60kč za metr:)
http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... 2-x-3-5mm/


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 18. březen 2015, 15:34 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Založen: 16. březen 2004
Bydliště: Praha
Nahoru
Ruseni/stineni je cerna magie...

Firmy skutecne zamestnavaji inzenyry, kteri ty kabely vyvijeji. Fakt je treba je necim zaplatit, neni to jen o zisku. HDMI jako priklad - vyvijis kabel pro masy, jeho vyvoj tedy snadno zaplatis, prodavas miliony kusu. Kabley k reproduktorum jsou neporovnatelne drazsi, protoze potrebujes lidi na vyvoj a prodas jich daleko mene. Ze ten rodzil neslysis/nevnimas jeste neznamena, ze tam neni. Kabel je jen soucast. Samozrejme ty firmy pocitaji se ziskem, ale videt za cenou jen marzi je zcestne.

Spise aparaturu celkove vyladit, jak financni situace dovoli. Je naprosto zbytecne davat na Octavii pneu Pirelli P Zero, stejne tak je nesmysl porizovat audiofilske/hifi kabely k domacimu audiu. Mit ale na Ferrari barumky je jako audiofilske produkty propojit zvonkovym dratem... Nemuzes od kabelu cekat, ze ti neco prinese, pokud nemas i zbytek sestavy na stejne urovni. Octavia pojede na Pirellkach stejne, jako na Barumkach.

btw:
dedicatedaudio napsal:
Clear Beyond is simply that, it is beyond the demands of any loud speaker or amplifier combination imaginable. No impedance dip or current flow demand is a challenge in any way. Clear Beyond is simply overkill for all but the most extreme systems. Clear was not easy. I took a year, just to developed the multi-stage, pure fusion connector to conductor connection. It required engineering special dies, then endless hours of fiddling with 10,000 psi hydraulic gear, creating perfectly matched, fully machined connectors. All conductors required tedious individual strand chemical stripping of the litz wire. Because every detail of these cables is so time consuming, their production will be limited for the foreseeable future.


Cardas Clear Beyond Speaker Cable
Price: $6,840.00
Obrázek

Kimber Kable napsal:
The two main problems with signal carrying cables are that, on a low level, they can act as an antenna or a microphone. The Anchorwave is largely immune to both these problems. A true litz wire geometry, buried in an amorphous nanoparticle bed, coupled with a high tech conductive cloth shielding, make this assembly a dead silent and highly accurate conduit for your prized audio signal. Only when you kill and bury both acoustic and EM microvibration, while not thereby altering the signal, can the music truly come to life.


Anchorwave speaker cables
1,8m $1,588.00
Obrázek

_________________
Asus RoG laptop * AG322QCX


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 18. březen 2015, 17:44 
Nováček
Nováček

Založen: 21. květen 2009
Nahoru
Díky. Repro kabely dostanu k bednám. Je to nějakej českej kabel. Možná spíš by se dalo říct zaizolovanej drát. Na netu se dá teda už těžko najít, ale je to Eridian /dudek cable one/. Je hodně kvalitní.
Ten pán co mi dělá bedýnky je audiofil a má po republice spoustu takových kamarádů. Prý když k němu přijel nějakej jeho známej se stejnou zálibou s kabele za 50 000 kč aby nakonec uznali, že ten Eridian hraje líp, tak od něj odlížděl v jistém rozpoložení.
Šlo mi hlavně o názory na to propojení ntb a zesíku, abych do něj dostal hudbu. Když dělám na ntb abych si i něco poslechl.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 18. březen 2015, 17:58 
Začátečník
Začátečník

Založen: 31. prosinec 2011
Nahoru
jako samozřejmě se musí uznat že ty kabely jsou krásná díla, naprosto věřím, že úsilí věnované tomu aby to mělo minimální odpor, indukčnost a kapacitu bylo značné. jen se obávám že je to nad rámec rozlišitelnosti pro běžného smrtelníka a to i na špičkových bednách. Hlavně proto že v bednách máš indukčnosti a kapacity jako kráva, a je li tam slyšitelný rodíl, tak je to spíš chybou zesilovače. Můžeš se zapojit do soutěže http://gizmodo.com/305549/james-randi-o ... are-better

kabely na propojování nízkoúrovňových analogových cest nějaké vliv mít můžou (hlavně to dobé stínění), ale taky tam není třeba jít do žádných extrémů.

ale na optickém káblu toho není moc k řešení pokud to netaháš na 100 metrů.

kdyby měl bedny za 100k tak bych samozřejmě unal, že dát 1-2k kč za káble není uplně zcestné ale takhle je ty peníze vhodné investovat do něčeho jiného. Co bude mít dalekosáhle větší dopad, jako lepší přenos do receiveru nebo DAC.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 18. březen 2015, 18:29 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Založen: 16. březen 2004
Bydliště: Praha
Nahoru
ÿthren
Jak pisu vyse, ten kabel nepoznas od tkanicky do bot, pokud nebudes mit spravny HW. Pro bezneho smrtelnika neni rozeznatelna mp3 od HD flacu. Zalezi samozrejme i na hudebnim zanru, ale rozdil je zanedbytelny (se rozhlidni kolem sebe, na cem a z ceho to "bezni" poslouchaji (a zavidim jim, ze jim to netrha usi, fakt zavidim)). Zalezi taky na samotnem cloveku, jakym vnitrnim HW je vybaven )) Ty kabely jsem uvadel jako priklad toho, ze za jejich extremni cenou nestoji jen nenazranost prodejcu a cerna magie, jak si zminoval vyse.
Posledni cast je pro me nejzajimavejsi. Nepopiras, ze je ten kabel kvalitnejsi nez kabel za 60Kc, ale spravne zminujes, ze je v situaci Lukina lepsi investice do jine casti sestavy, ktera prinese vice.
Jak pisu, je dulezite si spravne rozmyslet financni moznosti a limity, abych nekupoval zbytecne casti, jejichz potencial nebude umet zbytek sestavy vyuzit a naopak nesetrit tam, kde by to mohlo zbytek celku negativne ovlivnit.

LUKIN007
Ja jen nechapu, jak ti muze delat bedynky, kdyz nemas zadny HW, jen note s integrovanou zvukovou a Yamaha zesilovac. Jsem mel za to, ze se bedny "ladi" na konkretni HW, ne ze se HW kupuje podle beden...
Kazdopadne ti preju at jsi spokojeny, at ti to vsechno maka presne jak si predstavujes.
Shrnul bych to tak, ze pro tve aktualni potreby ti staci jakykoli opticky kabel s 3,5mm jackem, nebo pripadne redukce.
Pokud chces, muzu ti pujcit zakladni a lepsi (drazsi) opticky kabel (za cenu postovneho), aby sis mohl v klidu rozmyslet, co si pripadne poridit. Kdyz tak klidne do SZ, at tady nedelame OT.

_________________
Asus RoG laptop * AG322QCX


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 18. březen 2015, 20:25 
Nováček
Nováček

Založen: 21. květen 2009
Nahoru
Shaquille:
Budu mít jen bedny a zesík. Žádnej CD přehrávač se už asi konat nebude. Stejně mám všechnu hudbu v ntb. Těch pár vypálených CD mi za to nestojí. Navíc prý i pálením dochází k jistým ztrátám na kvalitě. Kupovat ještě CD přehrávač by byly další náklady. To by pak skákalo. Navíc tu je pak ještě Casea, pokud bych to chtěl tunit a vytáhnout z toho co to jde.
Tu hi-res hudbu bych chtěl prostě nějak elegantně a pokud možno beze ztrát dostat do toho zesíku. Myslel jsem, že by to mohlo jít tím digitálním kabelem, když ten sluchátkový výstup na ntb je i digitální (S/PDIF). Nejsem žádnej zkušenej audiofil ale vyloženě začátečník. Ty mp3 mi nějak přestávaj stačit. Ochutnal sem hi-res hudbu a bylo jasno. Jen tu hledám rady jak to propojit.
Ty bedýnky se pán snaží ladit na přirozený zvuk hudebních nástrojů. A zatím si prý nikdo nestěžoval. Výhybky si taky dělá sám. Věnuje se tomu už dlouho, tak věřím, že ví co dělá.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 18. březen 2015, 22:43 
Začátečník
Začátečník

Založen: 31. prosinec 2011
Nahoru
nepopírám, že je lepší, jen možná zbytečný :)

ono je to spíš tak že bedny jsou základ (ty si vybereš podle ucha) a podle nich se doladí zbytek, nicméně nějaké kouzla s laděním toho která značka zesilovače je lepší ke kterým bednám je už opradu jenom hraní si.

LUKIN007: kdybys chtěl někdy experimentovat, tak můžeš zkusit pořídit tohle
http://www.ebay.com/itm/LJM-CM6631A-USB ... 19f6c1aef4
to je USB uvukovka co to převádí na SPDIF coax


a k tomu nějaké koaxiální kablík s cinchema. taky za něj není nutné vypláznout x stovek. tvůj expert na bedny jistě nějaký vyrobí
případně z nouze vzít něco takového http://www.tsbohemia.cz/home-theater-pr ... 01554.html ikdyž to není uplně správný koaxiální kabel


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: čt 19. březen 2015, 16:37 
Nováček
Nováček

Založen: 21. květen 2009
Nahoru
Tak sem se nově dozvěděl, že nejlepší způsob, jak to dostat do zesíku je streamovat to po síti. Je to prý teoreticky nejkvalitnější, nejméně zkreslený způsob přenosu signálu. Říkal sem že sem začátečník a postupně sbírám informace. Já sem se toho streamování bál, protože sem si říkal, že právě při tom by mohlo docházet ke zkreslení, když to prochází routerem. Ale asi sem se mýlil.
Tak tím je to asi vyřešený.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: čt 19. březen 2015, 16:54 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Založen: 16. březen 2004
Bydliště: Praha
Nahoru
Koukni na gapless (R-N500 jej neumi). Jednoduse budou mezi skladbami pri prehravani mezery.
U meho receiveru (TX-NR414) je to pri prehravani flacu z nasu cca 2-3s mezi kazdou skladbou. U alb, kde jsou pisnicky "mixovany do sebe" je to docela neprijemne... Ale nevim co mas za hudbu, u alb, kde jsou skladby na konci "do ticha" to vyrazny problem nebude.

_________________
Asus RoG laptop * AG322QCX


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: čt 19. březen 2015, 17:41 
Nováček
Nováček

Založen: 21. květen 2009
Nahoru
Šaqile ou Nýle :)
mezery by mi asi nevadily. Popravdě já si třeba neumím představit, že by mezi skladbama mezera chyběla. Mně by snad i vadilo. Zatím sem byl zvyklej na pauzu za skladbou. Každopádně díky za upozornění.


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: čt 30. duben 2015, 22:46 
Začátečník
Začátečník

Založen: 10. září 2006
Bydliště: Náchod
Nahoru
Po několika letech zkoušení, testování a různých pokusů jsem konečně dospěl k závěru. V nejlepším poměru cena / výkon vychází nejlépe jako zdroj zvuku Casea Aquila!

viz.: http://www.casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Aquila

Ale jedná se pouze o stereo, nikoliv multikanál. Nejlépší je použít ASIO ovladače a dále:

Na propojení z PC:
USB kabel typu A --> B .... ale žádnou šňůrku z kauflandu, ale něco na úrovni Audioquestu Carbon (ale pozor na čínu)

Na propojení do AVR / DAC:
Digitální coaxiální kabel .... mě se osvědčil od fy. Van Den Hul, Triaxial Professional 75 Ohm

A teď už jen pro fajnšmejkry, co mají kvalitní sestavu. Při reprodukci Caseu nenapájet ze sítě, ale ze stejnosměrného zdroje. Například z nějakého power banku! Toť vše...


 Profil  
 Předmět: Re: Jak nejlépe dostat digitální zvuk z PC do receiveru/DAC
PříspěvekZaslal v: st 10. červen 2015, 13:32 
Nováček
Nováček

Založen: 12. duben 2006
Bydliště: Praha
Nahoru
Řekl bych, že lepe vychazi tento
http://www.audio-gd.com/Pro/dac/DI2014/DI2014EN.htm
(samozrejme jsem ani jeden z nich neslysel na vlastni usi - bez osobni zkusenosti).
Minimalne by mohl mit lepe vyreseno napajeni, podporu DSD/DXD, I2S, a vice moznosti pro pripojeni.
S cenou nepatrne nizsi.
Samozrejme zajimava je i ta Casea.

_________________
i2500k @ 4,3GHz, GIGABYTE Z68A-D3H-B3, 16GB RAM, GPU GigaByte GTX680, SSD OCZ Agility 120GB, Power Xilence 800W, Case CoolerMaster Stacker 830EVO, Sound: ASUS Xonar Essence STX
Periferie: SS Kinzu PRO v2 + fUnc Surface 1030, Monitor 27" BENQ 144Hz


 Profil  
Zobrazit příspěvky za poslední:  Řadit podle  
Odpovědět na téma  [ 71 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  další


Čas je uváděn v UTC + 1 hodina


Přejít do sekce:
  

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní


Nemůžete zakládat nová témata v této sekci
Nemůžete odpovídat na příspěvky v této sekci
Nemůžete upravovat své příspěvky v této sekci
Nemůžete mazat své příspěvky v této sekci
Nemůžete připojit přílohy v této sekci

 
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - PCT fórum, Zásady ochrany osobních údajů.