Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je pá 13. prosinec 2019, 17:29

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Zatuhlý/zaseklý reproduktor v sluchátcích, dá se něco dělat?
PříspěvekZaslal v: st 13. listopad 2019, 21:40 
Začátečník
Začátečník

Ahoj, setkal jsem se s následujícím problémem a Google mi moc nepomohl...

U několik let starých sluchátek (celkem obyčejné Sennheisery, HD 201) mi přestal hrát levý kanál. Tak jsem samozřejmě podezíral kabel nebo kontakty, ale žmoulání nevedlo k tomu, že by třeba zvuk nějak chrastil nebo naskočil. Nakonec jsem zjistil, že kabel je podle všeho v pořádku, problém je asi, že je přímo "zaseklý" reproduktor/měnič.

Když jsem totiž na PC, ke kterýmu byly připojené, zkusil přepnout funkci jacku, v kterém byly, do režimu "mikrofon", tak to v obou sluchátkách včetně té mrtvé strany slyšitelně luplo a tenhle impulz způsobil, že na nějaký čas levá strana zase začala hrát - ale dlouho to nevydrželo, než se tohle šokování muselo udělat znovu.

Nikdy jsem se s něčím takovýmhle nesetkal, ale konzistentně to takhle funguje, takže jsem si jistý, že opravdu kabel a všechno jsou v pořádku a je to jenom nějaká neschopnost toho reproduktoru se rozhýbat.

Dá se takováhle porucha/zatuhnutí nějak opravit? Nebo je jediná možnost, jak s tím něco dělat sehnat náhradní reproduktor stejnýho typu? Po vymontování na reproduktorku nebylo vidět nic špatného, co by nějak očividně vysvětlovalo tu poruchu...

Předmět: Re: Zatuhlý/zaseklý reproduktor v sluchátcích, dá se něco dě
PříspěvekZaslal v: so 16. listopad 2019, 15:11 
Pokročilý
Pokročilý
Obrázek uživatele

jestli nebude spis problem v tom jak zvukovka detekuje pripojene zarizeni. Zkusil bych aktualizaci ovladacu zvukovky bez sluchatek a az pak je pripojit. Resil jsem podobny problem kdyz nefungoval mikrofon nebo jeden kanal na headsetu. Pak jsem zjistil ze na Win 10 realtek doporucuje pouzivat Win driver misto puvodniho.

CPU: Intel Core i7 8700K @ 4700MHz / 1.224V - all cores AVX COOLER: Noctua NH-U12S MB: MSI Z370M PRO AC RAM: HyperX 2x 8GB DDR4 3200 CL16 VGA Gainward GTX1070 8GB SSD / HDD: WD Black 512GB M2 MVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fracral Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 24" IPS BenQ BL2411PT 1920x1200 REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM Xornet KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 10 Pro 64

Obrázek

PříspěvekZaslal v: so 16. listopad 2019, 18:41 
Začátečník
Začátečník

Já si říkal, že to může být nějaký bug ve ovladači zvukovky, protože s panelem Realteku takový problémy občas byly (třeba přinutit ho, aby hrál do sluchátek a současně do repro, není tak snadný, jako v minulosti).

Ale tady to není ten případ, schválně jsem je zkoušel píchnout do telefonu a tam mi taky chyběla ta jedna strana. A když jsem je dal do PC, udělal jsem tu věc s mikrofonem, aby to v nich luplo, a pak je dal do telefonu, tak hrály stereo. Teda chvíli, dokud se to v té levé mušli zase neseklo.

PříspěvekZaslal v: út 3. prosinec 2019, 17:13 
Začátečník
Začátečník

Teď jsem zkusil schválně starej notebook a tam to taky nehrálo, takže určitě můžu říct, že není problém v jack sensingu, ale opravdu je to selhání toho měniče...

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních