PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Zatuhlý/zaseklý reproduktor v sluchátcích, dá se něco dělat?
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=19&t=278437
Stránka 1 z 1

Autor:  Jan Olšan [ st 13. listopad 2019, 21:40 ]
Předmět:  Zatuhlý/zaseklý reproduktor v sluchátcích, dá se něco dělat?

Ahoj, setkal jsem se s následujícím problémem a Google mi moc nepomohl...

U několik let starých sluchátek (celkem obyčejné Sennheisery, HD 201) mi přestal hrát levý kanál. Tak jsem samozřejmě podezíral kabel nebo kontakty, ale žmoulání nevedlo k tomu, že by třeba zvuk nějak chrastil nebo naskočil. Nakonec jsem zjistil, že kabel je podle všeho v pořádku, problém je asi, že je přímo "zaseklý" reproduktor/měnič.

Když jsem totiž na PC, ke kterýmu byly připojené, zkusil přepnout funkci jacku, v kterém byly, do režimu "mikrofon", tak to v obou sluchátkách včetně té mrtvé strany slyšitelně luplo a tenhle impulz způsobil, že na nějaký čas levá strana zase začala hrát - ale dlouho to nevydrželo, než se tohle šokování muselo udělat znovu.

Nikdy jsem se s něčím takovýmhle nesetkal, ale konzistentně to takhle funguje, takže jsem si jistý, že opravdu kabel a všechno jsou v pořádku a je to jenom nějaká neschopnost toho reproduktoru se rozhýbat.

Dá se takováhle porucha/zatuhnutí nějak opravit? Nebo je jediná možnost, jak s tím něco dělat sehnat náhradní reproduktor stejnýho typu? Po vymontování na reproduktorku nebylo vidět nic špatného, co by nějak očividně vysvětlovalo tu poruchu...

Autor:  Wiruz [ so 16. listopad 2019, 15:11 ]
Předmět:  Re: Zatuhlý/zaseklý reproduktor v sluchátcích, dá se něco dě

jestli nebude spis problem v tom jak zvukovka detekuje pripojene zarizeni. Zkusil bych aktualizaci ovladacu zvukovky bez sluchatek a az pak je pripojit. Resil jsem podobny problem kdyz nefungoval mikrofon nebo jeden kanal na headsetu. Pak jsem zjistil ze na Win 10 realtek doporucuje pouzivat Win driver misto puvodniho.

Autor:  Jan Olšan [ so 16. listopad 2019, 18:41 ]
Předmět:  Re: Zatuhlý/zaseklý reproduktor v sluchátcích, dá se něco dě

Já si říkal, že to může být nějaký bug ve ovladači zvukovky, protože s panelem Realteku takový problémy občas byly (třeba přinutit ho, aby hrál do sluchátek a současně do repro, není tak snadný, jako v minulosti).

Ale tady to není ten případ, schválně jsem je zkoušel píchnout do telefonu a tam mi taky chyběla ta jedna strana. A když jsem je dal do PC, udělal jsem tu věc s mikrofonem, aby to v nich luplo, a pak je dal do telefonu, tak hrály stereo. Teda chvíli, dokud se to v té levé mušli zase neseklo.

Autor:  Jan Olšan [ út 3. prosinec 2019, 17:13 ]
Předmět:  Re: Zatuhlý/zaseklý reproduktor v sluchátcích, dá se něco dě

Teď jsem zkusil schválně starej notebook a tam to taky nehrálo, takže určitě můžu říct, že není problém v jack sensingu, ale opravdu je to selhání toho měniče...

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/