Studiové monitory k PC

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Studiové monitory k PC

Příspěvek od marek16 »

Zdravím, vybírám repro k PC a pročítáním diskuzí jsem skončil na tom, že to asi budou studiový monitory.

Reproduktory budou sloužit na poslech hudby, hry a filmy, ne na profesionální zvukařskou práci, ale ocenil bych co nejvěrnější a nejčistší zvuk (i potichu) bez nějakého "vylepšování", přehnaných basů (basy opravdu nemusím) apod. Ideálně aby měly alespoň ovládání hlasitosti (případně sluchátkový jack) vepředu. Ze sluchátek co jsem zatím měl, mě asi nejvíc oslovila značka Etymotic právě tou čistotou zvuku, a tím kolik věcí je tam slyšet zaráz.

Poslouchám hlavně pop, rock (indie, punk), melodický metal (např. kapely jako Flogging Molly, Nightwish, Within temptation apod); žádný hiphop, techno nebo death metal.

Z toho co jsem tak procházel nabídku a ptal se prodejců, se rozhoduju mezi:

PRESONUS Eris E3.5
PIONEER DJ DM-40

Pokud by se to opravdu extrémně vyplatilo a byl to megamoc rozdíl, asi bych byl ochotnej uvažovat i o JBL LSR 305 P Mk II...

Poradíte? (ideálně lidi, kteří je skutečně slyšeli) díky.

(zvukovka je integrovaná ALC1220P, nepočítám s koupí samostatné)
Quis custodiet ipsos custodes?
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Studiové monitory k PC

Příspěvek od Suke001 »

Ber ty JBL nebo třeba Fluid F5, ani s jedním neuděláš chybu, bacha na šum to je velký průser a dost často se to objevuje
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Studiové monitory k PC

Příspěvek od crashPC »

Přidám M-audio BX5 D3.

Věřím, že nejen kvůli basům, ale i kvůli středům a zkreslení je vhodné vybírat něco s 5" membránou nebo větší. Dospělejší reproduktory s větší membránou jsou s výškovým reproduktorem děleny níže, a to často zvuku docela pomůže. Protože pokud středobas nehraje basy, tak to bohužel neznamená, že se nehýbe....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Studiové monitory k PC

Příspěvek od iOioo »

PRESONUS Eris E3.5 mám doma a spokojnosť, ale neviem porovnať s tými ostatnými.
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
DJIcee
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2016
Bydliště: Glasgow
Kontaktovat uživatele:

Re: Studiové monitory k PC

Příspěvek od DJIcee »

no moznosti je nekolik
treba i tyto Tannoy Reveal 502 SET. Vsechny budou urcite lepsi nez logitech a podobne blbosti :D

Dulezite je jeste je zapojit do jineho zasuvkoveho okruhu jinak moho bzucet - hlavne pozor na laptop se kterym to dost casto bzuci

PS: Osobne mam doma KRK Rokit 5 G3
PC : Ryzen 3700x / Noctua NH-D15 / Gigabyte X570 AORUS ULTRA / Asus Strix GTX 1080TI / Corsair VENGEANCE® LPX 64GB / Corsair RM750x / M.2 Corsair MP510 480GB, SSD Crucial MX500 1TB, HDD 8TB, 3TB,3TB, 640 GB
Monitor: Dell U2515H + Noname
Speaker: KRK Rokit 5 G3 + Sluchatka: B&O H7
Mys: Corsair Ironclaw RGB
Klavesnice: Corsair K55 RGB

https://500px.com/bohumildana
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Studiové monitory k PC

Příspěvek od zombux »

bzučení je peklo, který se dá s různým úspěchem řešit.
další průser je šum, toho se zbavit nedá - repra buď šumí nebo ne (resp. šumí tak potichu, že to není slyšet).
v každém případě je jedině na místě kupovat tak, abys to mohl v případě výše zmíněných problémů snadno vrátit nebo vyměnit za jiné.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
pestehl
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2020

Počítač ruší audio

Příspěvek od pestehl »

Zdar, řešil jsem stejný výběr, vybral jsem JBL aktivní studiové monitory, zvuk parádní. Vznikl mi však tento problém:
- U starého PC se zdrojem 350W zvuk jak víno, žádné ruchy,
- u nového PC se zdrojem 600W se při práci na PC přenášení pískavé ruchy do beden. Zvuk ve sluchátkách je čistý. Zvuk přes externí zvukovku je čistý pouze ze sluchátek, při přenosu do aktivních monitorů ruchy vznikají také => rušení tedy vzniká na kabelech vedoucích do monitorů. Mám kvalitní Jack/Jack 6,5mm, problém to neřeší. Počítač i monitory jsou napájeny z jedné zásuvky, problém to taky neřeší.
Umí někdo poradit co s tím,

Petr
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Studiové monitory k PC

Příspěvek od jagoda »

presonus mam doma a super...
ale je pravda ze basak potrebuje urcity rozmer aby hral slusne...
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Studiové monitory k PC

Příspěvek od zombux »

měl jsem taky JBL, konkrétně LSR305. hrajou nádherně, dalo by se říct i tak trochu hifi (mají "líbivější zvuk" než většina monitorů). ale dal jsem je pryč, protože šum tweeterů byl slyšet přes celou místnost. před nima jsem zkusil M-Audio BX8, ty šuměly ještě mnohem víc. byl jsem si poslechnout další a další monitory a šumělo to všechno. až jsem ze zoufalství vzal Yamahy HS7 a ty jsou totálně tiché, šum je slyšet tak max z 15cm což je úplně v pohodě. ale na rozdíl od těch JBL zase zřejmě jsou náchylnější na přenos bordelu po USB. ale ta krabička od Behringera to vyřešila dokonale a teď si rochním - nic nešumí, neskřípe, a hraje jen to co má. Yamahy se rozehrály báječně - měl jsem strach, že jejich zvuk bude až příliš plochý a suchý, ale je to úplně v klidu. zvuknu mám už postarší Focusrite Scarlett 2i2 2Gen. jsem spokojen jak blecha :)
jinak jako analog LSR305 by jistě byly super i menší HS5.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“