automaticke prepinanie medzi repro a sluchadlami

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Polo21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2020

automaticke prepinanie medzi repro a sluchadlami

Příspěvek od Polo21 »

Mam taky mensi problem s novou zvukovou kartou (SB Audigy RX) vo Win10. Po vlozeni do PC a nainstalovani ovladacov mi nefunguje po pripojeni sluchadiel automaticke prepnutie zvuku z reproduktorov monitora (zvuk ide cez DP) do sluchadloveho vystupu na celnej strane PC. Samozrejme to prepojene so zvukovou kartou mam. Manualne prepnutie cez Sound Control Panel funguje, ale chcem aby to preplo automaticky.
Ked som pouzival integrovanu zvukovku na doske tak to fungovalo bez problemov.
Vie mi niekto poradit kde by mohol byt problem?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: automaticke prepinanie medzi repro a sluchadlami

Příspěvek od Shaquille »

zkus nastavit sluchatka jako vychozi zarizeni... po odpojeni se to prepne na DP a kdyz pripojis sluchatka, mely by byt vychozi zase ony.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Polo21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2020

Re: automaticke prepinanie medzi repro a sluchadlami

Příspěvek od Polo21 »

Tento postup nezabral. Skusil som aj reinstalaciu OS a vysledok je rovnaky
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: automaticke prepinanie medzi repro a sluchadlami

Příspěvek od Thellwin »

Sice to neřeší přímo tvůj problém, ale co nějaký soft na jednoduché přepínání výchozího zvukového zařízení? Já jsem řešil nedávno problém, že standardně používám repro a do toho příležitostně sluchátka (TeamSpeak atd.) a štvalo mě to neustále přepínat ve správci zvuku. Vyřešil jsem to programem SoundSwitch, dá se nastavit klávesová zkratka, já protože mám klávesnici co má makro klávesy jsem si to nabindoval na jednu z nich a funguje to perfektně.
Goldnoob team proud member!
Polo21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. čer 2020

Re: automaticke prepinanie medzi repro a sluchadlami

Příspěvek od Polo21 »

ano rovnako to viem riesit aj ja, ale nerozumiem preco so zvukovkou na doske to funguje automaticky a so zvukovkou v PCIe slote nie.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“