Opět AUDIGY...

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
kyanit
Nováček
Nováček
Registrován: 09. čer 2003

Opět AUDIGY...

Příspěvek od kyanit »

Mám SB Audigy a repro Genius SW 5.1. Dřív, s Inspire 5100 jel zvuk bez problému, teď (a je to vyzkoušený i na jiných nonCreative repro) buď je zapnutý CMSS a jede střeďák ale woofer ne! a nebo je CMSS vypnutý a jede woofer, někdy i zadní repro, ale střed ne. Opravdu 5.1 zvuk z toho dostanu jen když pouštím nějaký to ac3 zvukový demo přímo od Creativu. A navíc, na integrované SoundMax Cadenza běží vše OK. Proč píšu? Myslím, že je to nějaký divný, repra Creativu jedou, od konkurence ne. Možná to je ale jen dojem. A taky plánuju koupit si jinou zvukovku, ale nebude to samý dělat i Audigy2? Nebo má cenu jít do jiné karty, např. Hercules Game Theater? Pokud máte někdo nějaký zkušenosti s jinýma kartama tak se o to podělte :) ! Nebo aspoň link na nějakej srovnávací test.
Czernobyl
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od Czernobyl »

Hercules Game Theater je sqvelej. Mam ho uz asi rok mozna i dele a to v te dobe nejvyssi (akorat ji zacali dodavat) "verzi" 6.1 ale driver ho vidi jako 7.1 a taky tak funguje ... jen na external racku je psano 6.1 :( ("drat" co propojuje rack s PC je fakt hrubej, tak 2 - 2,5 cm v prumeru :shock: ).
S drv nejsou zadny problemy (vodbouchnes exac->restart->wokna najdou hromadu zarizeni a jedes). EAX (i EAX2) jede taky v poho, coz jsem po predchozich zkusenostech s MediaForete a Zoltrix (obe prej zvladaj EAX) ani necekal. Myslel jsem, ze pro dobry EAX musi bejt dahej Creative. NEMUSI 8-)
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

Pokud je ovládání stejné jako na SB Live! 5.1 tak musíš mít: Nastavené 5.1 reporduktory (vůbec si ale nevšímej nastavení repro v ovl. panelech, tímse to akorát...) Musíš mít zapnuté CMSS a pak je tam nastavení jako přesměrovat basový tón, nastavit hlasitost centru a wooferu. To projdi. Můžeš mít totiž hlasitost staženou na minimum. Pokud to nebude fungovat, tak zkus zapojení. jedou třeba ty Inspire 5100 na SoundMaxu v 5.1?
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
kyanit
Nováček
Nováček
Registrován: 09. čer 2003

Srovnavaci test par zvukovwek

Příspěvek od kyanit »

Tak sem nasel jeden! link na testy zvukovek, je v anglictine...
http://www.tech-report.com/reviews/2002 ... dex.x?pg=1
kyanit
Nováček
Nováček
Registrován: 09. čer 2003

....

Příspěvek od kyanit »

Karf: no,vsechno sem zkousel, proste bud jede woofer a nebo central. i bas redirection,i hlasitost, dokonce i dodavanej (s bednama) malej kablik,kterej kdyz se zapoji pred subwoofer takten vzapeti (i kdyz nejede) na sebe "stahne" central a zas nejede ten ;-) je to takovy zacarovany. Taky sem nekde cetl,ze kdyz davas audigy stereo zvuk tak se proste do 5.1 nerozjede.to by mohlo byt castecne ono.

Z tech testu co je link vyse: Na hry jednoznacne Philips Acoustic Edge, na hudbu Audigy.
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: ....

Příspěvek od miho »

kyanit píše:Karf: no,vsechno sem zkousel, proste bud jede woofer a nebo central. i bas redirection,i hlasitost, dokonce i dodavanej (s bednama) malej kablik,kterej kdyz se zapoji pred subwoofer takten vzapeti (i kdyz nejede) na sebe "stahne" central a zas nejede ten ;-) je to takovy zacarovany. Taky sem nekde cetl,ze kdyz davas audigy stereo zvuk tak se proste do 5.1 nerozjede.to by mohlo byt castecne ono.

Z tech testu co je link vyse: Na hry jednoznacne Philips Acoustic Edge, na hudbu Audigy.
To je divne, ja mam presne stejnou kombinaci a chodi mi to ok. To CMSS mam ale bezne vypnute pac to docela zkresluje a ty 4 repracky + woofer mi mistnost ozvuci az az.
V Linuxu hraje i centr defaultne a zni to mnohem lepe nez s CMSS ve Windoze. Vyzkousej :)
127.0.0.1, sweet 127.0.0.1
kyanit
Nováček
Nováček
Registrován: 09. čer 2003

4 repračky..

Příspěvek od kyanit »

Miho: jo,do te situace kdyz jede vse krome centralu se taky dostanu. A cmss mam zaply jen kdyz parim baldura 8) ,tam woofer nepotrebuju a s centrem je to lepsi.

A nevite nekdo, dela to i Audigy2?
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ....

Příspěvek od karf »

miho píše:
kyanit píše:Karf: no,vsechno sem zkousel, proste bud jede woofer a nebo central. i bas redirection,i hlasitost, dokonce i dodavanej (s bednama) malej kablik,kterej kdyz se zapoji pred subwoofer takten vzapeti (i kdyz nejede) na sebe "stahne" central a zas nejede ten ;-) je to takovy zacarovany. Taky sem nekde cetl,ze kdyz davas audigy stereo zvuk tak se proste do 5.1 nerozjede.to by mohlo byt castecne ono.

Z tech testu co je link vyse: Na hry jednoznacne Philips Acoustic Edge, na hudbu Audigy.
To je divne, ja mam presne stejnou kombinaci a chodi mi to ok. To CMSS mam ale bezne vypnute pac to docela zkresluje a ty 4 repracky + woofer mi mistnost ozvuci az az.
V Linuxu hraje i centr defaultne a zni to mnohem lepe nez s CMSS ve Windoze. Vyzkousej :)
Což já mam Inspire 5300 a Live! 5.1 a taky mam CMSS vypnuté. Vůbec mi to nepřijde. Ale hry (DF Black Hawk down...) si centr zapínají a pak je to teprve ono.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
happy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ....

Příspěvek od happy »

karf píše:
miho píše: To je divne, ja mam presne stejnou kombinaci a chodi mi to ok. To CMSS mam ale bezne vypnute pac to docela zkresluje a ty 4 repracky + woofer mi mistnost ozvuci az az.
V Linuxu hraje i centr defaultne a zni to mnohem lepe nez s CMSS ve Windoze. Vyzkousej :)
Což já mam Inspire 5300 a Live! 5.1 a taky mam CMSS vypnuté. Vůbec mi to nepřijde. Ale hry (DF Black Hawk down...) si centr zapínají a pak je to teprve ono.
CMSS se vypina/zapina kde, pokud nemam/nechci creative playcenter ? Mam kartu Live Player1024, nejnovejsi ovladace, nastaveny kvadrofonni reproduktory. V tech starsich to urcite bylo, ted to nemuzu zaboha najit. :?
kyanit
Nováček
Nováček
Registrován: 09. čer 2003

Snad to už bude fungovat...

Příspěvek od kyanit »

No,trochu sem experimentoval,snad by toto melo 8-) uz fungovat:
nastavit pres creative mixer v EAX "Small Room", potom dat "bass redirection" a dat je na maximum, CMSS mit vypnute. S timto nastavenim zni hudba subjektivne nejlip,basy jdou ze subwooferu (a ne z centralu :shock: ) a centr hraje! Ale u her zaslezi jak si to ktera dela :razz:


PS: Je to vazne otrava poustet nejaky nastaveni z aplikace, kterou ani nechcu (CMSS v Playcentru...)
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“