Rušenie zvuku

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Zkus napájení zesilovače pro reprobedny píchnout do úplně jiné zásuvky...
Vedením kabelů to teda nemůže být??? (např kabel mezi PC a zesilovačem (nebo repro) není veden třeba v blízkosti zdroje, nebo desky apod??)

Jinak teda je to dosti zvláštní. Dochází mi nápady... :huh:
Plexo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plexo »

Starmen<< S napájaním periférií k PC z inej zásuvky nemám dobré
skúsenosti.Takto som odpálil audio výstup z CD-ROM, pripojením mixážneho pultu napojeného z inej zásuvky (rozdielny potenciál zemnenia obidvoch prístrojov), Takže mi neostávalo nič iné len CD-ROMku pekne rozobrať,oprášiť letovačku a opravovať. Káble mám vedené mimo zdroj.Keby to rušil zdroj, alebo napr. ventilátory, bolo by to rušenie stále a nie len pri zaťažení CPU. Buď mám nahovno MB, alebo už len tí mimozemštania ....
(Asi sa už na to vykašlem, veď v predných repro je to počuť len slabo
a zadné zasa nemám stále zapnuté).
Plexo
bono
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003

Příspěvek od bono »

To Starmen: Ked tu Tv Kartu pripojim cez line-in tak to robi tiez ,skusil som ju prehodit do ineho pci slotu ale to nepomohlo ,antena nema na to vplyv robi to aj ked nieje pripojena.
No to rusenie vznika asi z PCI zbernice odkial je aj napajana ,lebo inak si to uz neviem vysvetlit.
Moja starucka all in wonderka do agp slotu taketo problemy nemala.
Tak uz fakt neviem
bono
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003

Příspěvek od bono »

Este ma napadlo ci to nemoze robit samotne xp ,lebo ma zabudovane chladenie cpu cez htl instrukcie, horsie je ze sa to neda normalnou cestou vypnut
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Plexo << Hmmmh tak to máte asi pěkně domrvenou elektroinstalaci
Kdyby to rušil zdroj, tak by to nemuselo být pořád, protože např. při zatížení CPU se mění výkony tudíž i spínací pulzy zdroje a indukce na trafech/cívkách (toroidech apod...). U mě doma ještě na starém zdroji když jsem "změnil" vytížení CPU z cca 0% na 100% tak to bylo poslechem zvuků z PC dokonce i poznat. Zajímavé je hlavně to, že ti to dělalo staré i nové PC (včetně jiného zdroje). Ještě by jsi mohl zkusit donést úplně jiné PC a vyzkoušet, jetli to ti mimozemšťani do něj pouštějí také... :-D

Bono << Tak ještě zkus, jestli to ta karta dělá i u někoho jiného v PC. Ta HLT instrukce by to být mohla, ale nezdá se mi to jako pravděpodobné. Zkus třeba vytížit CPU na 100% (např. PRIME) a pokud to dělat nebude, tak by to možná mohlo být ono.

Teda popravdě mi dáváte pěkně zabrat... Hlavně u Plexa to vypadá jak SCI-FI :-D :roll:
Plexo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Zdroj

Příspěvek od Plexo »

Starmen<< Keď je viac zaťažený zdroj,tak len začne pernamentne
mierne pískať,alebo sa hlučnejšie prejavia obidva ventilátory v ňom.
CPU nemusí byť zaťažený na 100% aby sa to rušenie ozvalo,stačí mierne
pohnúť napr. myšou, alebo držať stlačenú klávesu.Rušenie je prítomné hneď po zapnutí PC, keď nabieha systém.
Plexo
bono
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003

Příspěvek od bono »

Mne to tiez zacne bzucat az ked sa nastartuje system asi ked sa incializuje {boha dalsie super slovo} zvuk takze nieje vylucene ze to bude aj ovladac tv karty.
Cez vikend sa stym pohram a uvidime
geoRG77
Nováček
Nováček
Registrován: 14. čer 2003

Příspěvek od geoRG77 »

Mám asi stejný problém, ze sluchátek vychází lehký šum, při pohybu myší se mění na pisklavější. Zjistil jsem, že pokud přesouvám okna, tak šum na vteřinu přestane. Při použití softwarového chlazení (VCool) se hlasitost šumu o dost zvedne.

Moje sestava:
MB Lucky Star KT133A, VIA VT8363A
AMD Athlon 1200 Thunderbird
256MB SDRAM
nVidia GeForce2 MX 400 64MB, TV Out
HDD Seagate 40 GB
CDROM A-Open
WinXP Professional

Podotýkám, že nemám TV kartu a používám integrovanou zvukovku. Díky za jakoukoli radu, ale kromě mimozemšťanů :)
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Georg77 píše:Mám asi stejný problém, ze sluchátek vychází lehký šum, při pohybu myší se mění na pisklavější. Zjistil jsem, že pokud přesouvám okna, tak šum na vteřinu přestane. Při použití softwarového chlazení (VCool) se hlasitost šumu o dost zvedne.

Moje sestava:
MB Lucky Star KT133A, VIA VT8363A
AMD Athlon 1200 Thunderbird
256MB SDRAM
nVidia GeForce2 MX 400 64MB, TV Out
HDD Seagate 40 GB
CDROM A-Open
WinXP Professional

Podotýkám, že nemám TV kartu a používám integrovanou zvukovku. Díky za jakoukoli radu, ale kromě mimozemšťanů :)
Sice jsem to už tu nejen já říkal, ale zkusím to, třeba jsi to přehlíd... Zkus v mixéru zvukovky vypnout (Mute) všechny vstupy (včetně CD-ROM atd...).
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

pri velkem zatizeni CPU muze velmi lehce kolisat napeti na desce. pokud je ta zvukovka citlivejsi tak ji to muze vadit. Jeste me napada jestli nemas zapnuty v biosu nejaky SW regulator vetraku (nevim co to MSI umi), ktery pri zatezi vetraky zrychli a tim zvetsi jejich odber. (zkus odpijit na chvili vetraky) Kazdopadne bych to zkusil preskladat na jinou desku. taky toho hercula zkus jinde - treba je na vine on. Zkus ho dat co nejdale od ostanich karet.

Integr zvuk asi bude blbe odizolovana. kamarad v ni slysi i CD-ROM a roztacejici se disk.
ICE
geoRG77
Nováček
Nováček
Registrován: 14. čer 2003

Příspěvek od geoRG77 »

for Starmen: Mam vypnuté všechny vstupy i výstupy, kromě prvních dvou(hlasitost a wave). Vyzkoušel jsem i nové VIA ovladače, ale žádná změna...
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Zkusit nějakou neintegrovanou zvukovku.
Czernobyl
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od Czernobyl »

to Georg77 > zkusil jsi i fyzicky odpojit audio kablik od CD-ROM? Me to zachranilo mys a repraky :D .
happy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od happy »

ICE píše:pri velkem zatizeni CPU muze velmi lehce kolisat napeti na desce. pokud je ta zvukovka citlivejsi tak ji to muze vadit. Jeste me napada jestli nemas zapnuty v biosu nejaky SW regulator vetraku (nevim co to MSI umi), ktery pri zatezi vetraky zrychli a tim zvetsi jejich odber. (zkus odpijit na chvili vetraky) Kazdopadne bych to zkusil preskladat na jinou desku. taky toho hercula zkus jinde - treba je na vine on. Zkus ho dat co nejdale od ostanich karet.

Integr zvuk asi bude blbe odizolovana. kamarad v ni slysi i CD-ROM a roztacejici se disk.
ICE
To s tou integr. zvukovkou je pravda, segra jsem zprovoznil integr. zvukovku v kompu (VIA) a je skutecne slyset roztacejici se CD-ROM :) Je to tedy slyset jen pri vyssi hlasitosti, ale i tak slyset hvizdani z pocitace :-D
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Myslím, že ti to dělá zásuvka. Měl jsem stejnej problém. Pak jsem dal PC, monitor, prostě vše na pěti-psa do jedné jiné zasuvky a brum přestal. A navíc ti brum může ještě zvyšovat anténa.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
happy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od happy »

Butch píše:Myslím, že ti to dělá zásuvka. Měl jsem stejnej problém. Pak jsem dal PC, monitor, prostě vše na pěti-psa do jedné jiné zasuvky a brum přestal. A navíc ti brum může ještě zvyšovat anténa.
Pokud je to antenou, pak staci pripojit kondenzator na antenu (zvlast anten. zem) a je po brumu. Ja jsem se toho uspesne zbavil 8)
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“